کد مطلب:  3464 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
هر آنچه در برنامه 90 گذشت / واکنش فردوسی پور نسبت به قلعه‌نویی

هر آنچه در برنامه 90 گذشت / واکنش فردوسی پور نسبت به قلعه‌نویی

تاریخ خبر : 1391/11/24برنامه شب گذشته 90 از ساعت ده و چهل دقيقه آغاز شد؛ اين برنامه، مثل روال گذشته دوشنبه شب‌ از...
زمان مطالعه: 6 دقیقه

 

تاریخ خبر : 1391/11/24

برنامه شب گذشته 90 از ساعت ده و چهل دقیقه آغاز شد؛ این برنامه، مثل روال گذشته دوشنبه شب‌ از شبکه 3 پخش شد و در ادامه به بررسی بازی‌های هفته بیستم و پنجم لیگ بر‌تر پرداخت.

در بخش نخست برنامه 90 صحنه‌های کوتاهی از بازی‌های ایران و لبنان به تصویر کشیده شد.

ابراهیم میرزابیگی کارشناس داوری و حضوری برنامه 90 بود ، وی بر این باور بود که در بازی استقلال و راه آهن داور یک پنالتی بسود استقلال را نگرفت در ضمن عمران زاده دو بار باید اخطار می گرفت و اخراج می شد .

 

 

قلعه‌نویی سرمربی آبی پوشان در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی تیمش برابر راه آهن، تلویحا ادعا کرد که برادر فردوسی پور در آوردن بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ های اروپایی به تیم ملی نقش دارد. البته معلوم نیست منظور قلعه نوئی از این اتهام کدام بازیکن بود، اما هرچه هست سرمربی استقلال بعد از پخش تصاویر هوادار کتک خورده ای که به بازی کردن پسرش معترض شده بود، شمشیر را از رو برای مجری برنامه نود بسته است.

 

 

وی انتقادهای زیادی علیه عادل فردوسی پور مطرح کرد و او و برنامه اش را عامل افت فوتبال ایران دانست و تاکید کرد وی آدم هایی دارد که به نفع او فعالیت می کنند و اتفاقات دیدار دوستانه برابر پیکان را نیز یک پروژه از پیش طراحی شده دانست. در ادامه گفت : ما اگر بخواهیم برنامه ما تو 90 پخش نشود چه کسی رو باید ببینیم .

 

 

واکنش فردوسی‌پور نسبت به قلعه‌نویی: مردم می‌دانند چه کسی مافیاست !

امیر قلعه نویی پس از دیدار استقلال برابر راه آهن انتقادهای زیادی علیه عادل فردوسی پور مطرح کرد و او و برنامه اش را عامل افت فوتبال ایران دانست و تاکید کرد وی آدم هایی دارد که به نفع او فعالیت می کنند و اتفاقات دیدار دوستانه برابر پیکان را نیز یک پروژه از پیش طراحی شده دانست.

در برنامه 90 اظهارات قلعه نویی پخش شد و پس از آن فردوسی پور در خصوص اتهامات قلعه نویی واکنش نشان داد.

 

وی در این خصوص گفت: صحبت های سرمربی استقلال سراسر افترا و توهین بود به من و خانواده من اما 14 سال عملکرد برنامه 90 برای مردم روشن است و این برنامه جایگاهی در بین مردم پیدا کرده که هیچ شخصی نمی تواند این جایگاه را از بین ببرد و فقط خود مردم می توانند این کار را انجام دهند.

 

فردوسی پور ادامه داد: دوستان اگر فکر می کنند با انگ زدن به من می توانند 90 را از مسیر خود خارج کنند در اشتباه به سر می برند چراکه مسیر این برنامه مشخص است و این افتراها تاثیری ندارد.

مجری برنامه 90 تاکید کرد: نه آدمی دارم و نه آدم کسی هستم و اگر دوستان مدیریت می کردند و آن اتفاقات در تمرین استقلال رخ نمی داد، امروز این اتهامات به من و خانواده ام زده نمی شد. مردم به خوبی می دانند چه کسی مافیاست و در این خصوص قضاوت می کنند و تا روزی که ما هستیم اتفاقات را بازتاب می دهیم و فرقی نمی کند این مسائل در تمرینات استقلال رخ دهد یا پرسپولیس.

 

 

عذرخواهی فتح‌الله‌زاده از فردوسی‌پور

مدیرعامل استقلال از مجری برنامه 90 به خاطر اتفاقات اخیر کرد.

علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اظهارات قلعه نویی و شعار هواداران استقلال علیه فردوسی پور در جریان دیدار برابر راه آهن خطاب به مجری 90 گفت: اولین بار است که شما را ناراحت می بینم ولی ما هر هفته به خاطر انتقادها ناراحتیم! این شعارهایی که دادند را تایید نکرده و به عنوان مدیرعامل باشگاه از شما عذرخواهی می کنم ولی قبول کنید کنترل تمام ورزشگاه دست ما نیست.

 

وی ادامه داد: من فرهاد مجیدی را دوست دارم و خودم او را وقتی که 18 ساله بود به استقلال آوردم اما نمی خواستم در ورزشگاه و در حالی که به زمین نرفته بود تشویق شود چرا که ممکن بود تمرکز بازیکنان داخل زمین بهم بخورد. اگر ما اینقدر روی شعارها کنترل داشتیم در این مورد اجازه نمی دادیم.

 

مدیرعامل استقلال با تاکید بر این نکته که 90 برنامه ای سالم و پرمخاطب است، افزود: هم من و هم قلعه نویی به شما علاقه داریم. در این 14 سال تنها یک بار من و شما دچار مشکل شدیم که رکورد محسوب می شود. در این مدت به راحتی از کسی عذرخواهی نکردم اما این بار از شما معذرت می خواهم چون می دانم سالم کار می کنید.

 

وی تصریح کرد: شرایط برای صحبت کردن من کمی سخت است. در آستانه بازی های مهم در لیگ قهرمانان هستیم و به کمک و تعامل نیاز داریم. قبول دارم که بخشی از کار ما از جمله شعار لیدرها اشتباه بود و هم من و هم قلعه نویی با آنها برخورد کردیم. من به عنوان پدر خانواده با شرایطی مواجه شده ام که فرزندانم با همه درگیرند. امیدوارم مرا درک کنید و سعه صدر داشته باشید.

 

فتح الله زاده اظهار داشت: با قلعه نویی صحبت کردم و خواستم آرامشش را حفظ کند و با رسانه ها نزدیک باشد چراکه ممکن است برخی بخواهند عمدا کاری کنند که او اینگونه صحبت کند. حمایت از مربی خارجی نباید به معنی کوبیدن امثال قلعه نویی باشد اما علیه وی بسیار مطلب نوشته اند. با این حال او از ته دل شما را دوست دارد.

 

فتح الله زاده ادامه داد: من با قلعه نویی زندگی می کنم و می دانم او ته دلش به شما احترام می گذارد اما اگر شما خودتان را جای قلعه نویی بگذارید متوجه فشارها می شوید. مطمئن هستم شما در آینده دو طرف به هم کمک می کنید و چون دوست هم هستید نمی خواهم دخالتی داشته باشم. مجددا به شما احترام می گذارم اما در این یک هفته فشار بسیار زیادی به قلعه نویی وارد شد. اینکه ما یک مربی خارجی را دوست داریم ایرادی ندارد اما نباید به این معنا باشد که به خاطر دوست داشتن یک مربی خارجی یک مربی دیگری را بزنیم. هفته گذشته برخی رسانه ها برای اینکه کی روش را بالا ببرند، قلعه نویی را زدند.

 

 

دایی: اگر این پنالتیه چرا خطا روی محمد نوری را پنالتی اعلام نکردید!

علی دایی در تماس تلفنی با برنامه 90 نسبت به کارشناس داوری(میرزابیگی) موضع گیری کرد و اظهار داشت: برای ایشان احترام قائلم اما برخلاف نظر ایشان مربیان از داوران طلبکار نیستند و بالعکس برخی داوران هستند که از همه طلبکارند.

 

وی ادامه داد: کارشناس داوری معتقد است تنه به تنه شدن بازیکن ما با مهاجم استقلال پنالتی بوده است اما نمی دانم چرا مشابه همین صحنه در دربی که روی محمد نوری رخ داد پنالتی نبود. مگر قوانین داوری در بازی های مختلف فرق دارد؟

 

سرمربی راه آهن با انتقاد از ترکی داور دیدار تیمش برابر استقلال گفت: این داور در بازی قبلی به خاطر یک خطای ساده بازیکن ما را اخراج کرد ولی مقابل استقلال خطاهای خطرناک بازیکنان حریف را مستحق جریمه کردن نمی دانست. در حالی که عمران زاده باید مستقیما اخراح می شد.

 

وی در مورد وضعیت محمد محمدی و کنار گذاشتن وی از تیم تاکید کرد: وی بدون اطلاع من در تمرین غیبت کرد و به کریمی و غلامپور اطلاع داد که نمی تواند به تمرین بیاید اما باید به من می گفت و حداقل یک پیامک می داد. برای من نظم از همه چیز مهم تر است و ایشان بی انضباطی کرده است.

 

دایی در مورد حضور در مراسم گلریزان فدراسیون زورخانه ای و خروج از مراسم به خاطر ورود محمد رویانیان گفت: قبل از اینکه مدیرعامل پرسپولیس بیاید علی پروین با من صحبت کرد و می خواست آشتی کنیم اما مگر می شود بی احترامی کرده و حق را ناحق کنند و بعد دنبال آشتی باشند؟ من حقم را خواستم و طبق سند هم حرف زدم ولی دوستان مدام علیه من مصاحبه کردند. مطمئن باشید هر جای دیگر هم ایشان باشد جای من آنجا نیست.

در بخش پایانی، برنامه بازی صبا و الشباب پخش شد که منجر به باخت و حذف صبا گردید.

 

 

پرسش و پاسخ نظرسنجی

پرسش نظرسنجی 90 این بود که بهترین بازیکن ایران مقابل لبنان چه کسی بود ؟ ا- آندو 2- دژاگه 3- قوچان نژاد 4- نکونام که در این نظرسنجی، نزدیک 79 درصد به دژاگه رای دادند، نزدیک 10 درصد به نکونام و نزدیک 8 درصد به قوچان نژاد رأی دادند و 3 درصد آندو را برگزیدند.

: برای دریافت مشاوره درباره هر آنچه در برنامه 90 گذشت / واکنش فردوسی پور نسبت به قلعه‌نویی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «هر آنچه در برنامه 90 گذشت / واکنش فردوسی پور نسبت به قلعه‌نویی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید