چه خبر از فروش فیلم های سینمای چین و آمریکا در اوضاع کرونا ؟ | آسمونی
کد مطلب: 56231 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چه خبر از فروش فیلم های سینمای چین و آمریکا در اوضاع کرونا ؟

چه خبر از فروش فیلم های سینمای چین و آمریکا در اوضاع کرونا ؟

سال گذشته مجموع فروش سینمای چین با رشد ۵.۴ درصدی به ۹.۲ میلیارد دلار رسید و گیشه آمریکا با ۱۱.۴ میلیارد دلار بالاتر از آن قرار گرفت.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، سینمای چین در آخر هفته میلادی که گذشت به فروش ۶۸ میلیون دلاری دست یافت اما گیشه آمریکای شمالی به مجمع فروش ۱۰ میلیون دلاری بسنده کرد.

فیلم چینی «مردم من، سرزمین من» با فروش ۳۸.۲ میلیون دلاری، پرفروش‌ترین فیلم در جدول هفتگی گیشه سینمای چین نام گرفت و مجموع فروش خود را به ۳۱۷.۶ میلیون دلار رساند.

این فیلم چینی که دو هفته از اکران آن می‌گذرد به زودی از فروش ۳۲۳.۳ میلیون دلاری فیلم «تنِت» عبور خواهد کرد تا سومین فیلم پرفروش سینمای جهان در سال ۲۰۲۰ پس از فیلم چینی «هشتصد» با ۴۵۸ میلیون دلار و «پسران بد برای زندگی» با ۴۲۶.۵ میلیون دلار، نام بگیرد. البته فیلم هالیوودی «پسران بد برای زندگی» اکران خود را پیش از همه گیری ویروس کرونا آغاز کرده بود.

در سینمای آمریکا نیز در هفته ای که گذشت، کمدی «جنگ با بابابزرگ» با فروش ۳.۶ بالاتر از فروش ۲.۱ میلیون دلار «تنِت» ساخته جدید «کریستوفر نولان» قرار گفت.

«تنِت» که با هزینه ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شده همچنان فروش ناامیدکننده ای در آمریکا دارد و ۲۷۵ میلیون دلار از مجموع فروش جهانی ۳۲۳.۳ میلیون دلاری خود را از محل گیشه بین الملل کسب کرده است.

با ادامه روند کنونی و با توجه به تداوم تعطیلی سالن‌های سینما در لس آنجلس و نیویورک، به نظر می‌رسد ۲۰۲۰ سال سینمای چین خواهد بود و چینی ها می‌توانند برای اولین بار و به لطف شیوع ویروس کرونا، ار حیث فروش سالانه از گیشه آمریکای شمالی پیشی بگیرند و عنوان بزرگترین بازار سینمایی جهان را از آن خود کنند.

سال گذشته مجموع فروش سینمای چین با رشد ۵.۴ درصدی به ۹.۲ میلیارد دلار رسید و گیشه آمریکا با ۱۱.۴ میلیارد دلار بالاتر از آن قرار گرفت.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره چه خبر از فروش فیلم های سینمای چین و آمریکا در اوضاع کرونا ؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

ثبت نظر درباره «چه خبر از فروش فیلم های سینمای چین و آمریکا در اوضاع کرونا ؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 5 = ?