کد مطلب:  43749 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ وستهام و داستان 2 چکش

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ وستهام و داستان 2 چکش

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ وستهام / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی وستهام و داستان 2 چکشیکی از...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ وستهام / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

وستهام و داستان 2 چکش

یکی از ساده ترین و در عین حال ، قدیمی ترین نمادهای فوتبالی متعلق به باشگاه وستهام است . سالهاست که این تیم را با لقب hammers ( چکش ها ) می شناسیم و دلیل آن هم، دو چکش است که در لوگوی این باشگاه وجود دارند . ولی چرا از این ابزار در لوگوی تیم لندنی استفاده شده است ؟ پاسخ این سوال را باید در قرن نوزدهم پیدا کرد . در اواخر قرن 19 ، کارگران زیادی در کارخانجات آهنگری و ساخت کشتی در کنار رود تیمز کار می کردند . آسمونی ، یکی از این کارخانه ها که در منطقه « لیموث مارف » در محل دو رودخانه لی و تیمز قرار داشت ، جایی بود که باشگاه وستهام از آنجا آغاز به کار کرد . در روز 29 ژوئن 1895 ، « دیو تیلور » سرکارگر کارخانه و داور مسابقات محلی فوتبال ، به همراه آرنولد هیلز مالک کارخانه تصمیم به تاسیس یک تیم برای کارگران گرفتند و در همان ماه ، خبر تاسیس تیم را در مجله رسمی « تیمز آیرون ورک » منتشر کردند .

westham-united-logo-during-time
westham-united-logo-during-time

نام ابتدایی این تیم « تیمز ایرون ورک.اف.سی » بود . بعدها تیم « کسل سویفت » که بازیکنان آن ، کارگران کشتی سازی « کَسل » بودند ، با این تیم ادغام شدند و تیم جدید، کار خود را آغاز کرد . تیم مدتی از پرچم بریتانیا روی پیراهن خود استفاده کرد . اما کمی بعد ، دو چکش روی لباس تیم قرار گرفتند . چکش ، وسیله ای بود که تمام کارگران کشتی سازی در بخش های مختلف کارخانه با آن سر و کار داشتند و از آن استفاده می کردند . آسمونی ، بعدها در دهه 50 تصویر یک قلعه به نماد اضافه شد . این قلعه ، تصویر برج « آن بولین » همسر هنری هشتم پادشاه انگلیس در قرن 16 بود که مشهورترین نماد منطقه « گرین استریت » به شمار می آمد تا این که در سال 1955 این نماد تخریب شد . رنگ این قلعه در نماد وستهام ، به تناوب سفید یا زرد بود .

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ وستهام و داستان 2 چکش
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ وستهام و داستان 2 چکش

این نماد درون یک سپر قرار گرفت و تغییر دیگری در آنف به وجود نیامد . طی سالهای 1987 تا 1998 چکش ها و قلعه زردرنگ بودند و درون سپری قرمز که همرنگ پیراهن تیم بود، قرار داشتند . در زیر پرچم هم عبارت « وستهام یونایتد اف.سی » در کادری به رنگ آبی آسمانی به چشم می خورد ؛ کادری که همرنگ شورت و آستین پیراهن تیم بود . طی سالهای 1998 تا 2016 این لوگو اندکی تغییر کرد .

westham-united-logo-during-time
westham-united-logo-during-time

البته این تغییرات بسیار جزئی بودند ؛ رنگ زرد قلعه و چکش ها اندکی تیره شد و سپر و کادری که اسم تیم در آن نوشته شده بود ، به رنگ بنفش درآمدند تا همرنگ پیراهن تیم شوند . از سال 2016 قلعه از نماد تیم کنار رفت تا همچجون روزهای ابتدایی باشگاه ، تنها دو چکش در نماد تیم باشند. عبارت وستهام یونایتد هم به داخل سپر تغییر مکان داد . علاوه بر آن ، کلمه « لندن » هم در بخش پایینی سپر به لوگو اضافه شد . همین نماد به خوبی هویت وستهام 123 ساله را به تصویر می کشد . تیمی که به خاطر سابقه و نماد خود ، با عناوین « چکش ها » و « آهن ها » شناخته می شود .      

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ وستهام و داستان 2 چکش فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ وستهام و داستان 2 چکش» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید