کد مطلب:  28950  درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
فن و تکنیک های ماساژ غربی

فن و تکنیک های ماساژ غربی

هزاران نوع مختلف ماساژ وجود دارد که با سلیقه ها و نیازهای متفاوت مردم مطابقت دارد. آسمونی در این بخش انواع...
زمان مطالعه: 4 دقیقه
فن و تکنیک های ماساژ غربی
فن و تکنیک های ماساژ غربی


هزاران نوع مختلف ماساژ وجود دارد که با سلیقه ها و نیازهای متفاوت مردم مطابقت دارد. آسمونی در این بخش انواع ماساژ بدن غربی را به شما عزیزان معرفی می کند. دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

 

ماساژ با جلبک دریایی در فرانسه 

در هنگام ماساژ دادن، فشار روی ماهیچه‌ها کلسیم زیادی به داخل سلول‌ها پمپاژ می‌کند و باعث عملکرد بهتر سوخت و ساز بدن می‌شود.

ماساژ با شکلات در آلمان

ماساژ با شکلات در آلمان طرفداران زیادی دارد. شکلات تیره با نوع مخصوصی از روغن ترکیب شده و ماساژدهنده این ماده را روی بدن پخش می‌کند.

ماساژ ماهی در آلمان 

ماهی هایی که در اکواریوم در دمای 28 درجه نگه‌داری می‌شوند، پوست‌های زائد پا را از بین می‌برند، زخم‌های سطحی پوست را با حالت بوسه زدن به پوست، ماساژ داده و ترمیم می‌کنند.

ماساژ در دفتر کار در آلمان

در سال‌های اخیر شرکت‌های بسیاری در آلمان با استخدام یک متخصص ماساژ، کارمندانشان را در طول روز هنگام کار برای رفع خستگی ماساژ می دهند.

western-massage
western-massage

ماساژ کالیفرنیایی

ابتدا کل بدن را چرب می کنید و سپس ضربه های آرامی را پشت سر هم بر آن وارد می کنید. مقدار بسیار کمی فشار در این نوع ماساژ وجود دارد.

فواید: کل بدن به آرامش دست پیدا می کند و ذهن شما نیز در حالت مناسبی قرار می گیرد. همانطور که مشاهده کردید این ماساژ باعث می شود که حالت نرمی به تمام اعضای بدن شما دست بدهد.

دلیل نیاز شما به آن: اگر شما در محیطی زندگی می کنید که دائما تحت فشار قرار دارید ماساژ کالیفرنیایی بهترین راه برای تمدد اعصاب و بدست آوردن آرامش است. این ماساژ باعث می شود که باتری بدن شما مجددا شارژ شود و نگرانی هایتان را برای مدتی بدست فراموشی بسپارید.

ماساژ سوئدی 

این ورزش به عمق ماهیچه ها و استخوان ها نفوذ می کند و جریان خون به سمت قلب را تسریعمی بخشد.

فواید: زمان بهبودی از آسیب های وارده بر ماهیچه ها را کاهش می دهد، دفع اوریک اسید و لاکتیک را افزایش می دهد و در آخر قابلیت ارتجاعی رباط و زرد پی را بیشتر می کند.

دلیل نیاز به آن: اگر شما دچار تنبلی مزمن عضلات هستید و یا اگر شغل شما طوری است که باید همیشه مشغول کارهای سخت فیزیکی باشید، ماساژ سوئدی برای شما نقش دارو را بازی می کند.

فن و تکنیک های ماساژ غربی
فن و تکنیک های ماساژ غربی

نکاتی مهم در مورد ماساژ درمانی در ماساژ غربی

ماساژ را می‌توان به دو گروه اصلی ماساژدرمانی و ماساژ برای رفع خستگی و ایجاد آرامش تقسیم کرد.

ماساژ با روشی صحیح و اصولی راهی مناسب برای رفع خستگی، کاهش استرس و ایجاد آرامش است، اما همان‌طور که ذکر شد، ماساژ می‌تواند یک روش کمکی در درمان نیز باشد: بویژه برای مشکلاتی از قبیل گرفتگی‌های عضلانی و اسپاسم کمردرد، گرفتگی و درد عضلات گردن، درد شانه، یبوست و دردهای کولیکی اطفال.

اگر درمانگری ماهر و متخصص شما را ماساژ بدهد حس خوبی پس از اتمام ماساژ خواهید داشت و برعکس آن، اگر وی مهارت کافی نداشته باشد نه‌تنها حس بهتری نخواهید داشت که چه بسا مشکل شما تشدید نیز بشود.

بنابراین اگر دوست دارید برای رفع مشکلاتی از قبیل کمردرد یا هر روش درمانی دیگر از ماساژ کمک بگیرید به چند نکته مهم توجه کنید:

ـ سعی کنید به افرادی مراجعه کنید که دارای مهارت و تخصص کافی بوده‌اند و زیر نظر یک پزشک فعالیت دارند.

ـ بهتر است درمانگر شما از تخت مخصوص ماساژ استفاده کند و به این نکته توجه کنید که دربرخی موارد که به آنها اشاره می‌شود نباید از ماساژ استفاده کرد یا باید با احتیاط زیاد این کار را انجام داد.

western-massage
western-massage

افرادی که نباید از ماساژ استفاده کنند

ـ بیمارانی که دچار پوکی استخوان شدید هستند، بویژه افراد خیلی مسن، زیرا امکان شکستگی استخوان در حین ماساژ یا شکستگی خود به خود پس از آن وجود دارد.

ـ مبتلایان به التهاب حاد و شدید مفاصل، باید از ماساژ دادن مفاصلی که دچار التهاب حاد و شدید هستند، خودداری کنند.

ـ ماساژ دادن مواضعی از بدن که دچار عفونت، التهاب، زخم، خونریزی و شکستگی است ممنوع است.

در مورد شکستگی باید دقت کرد که ماساژ دادن اندام یا مواضعی از بدن که دارای سابقه شکستگی در چند ماه گذشته هستند نیز باید با دقت تمام و احتیاط انجام شود.

ـ ماساژ مواضعی از بدن که پوست آن دارای اگزمای شدید، پسوریازیس و سایر بیماری‌های پوستی حاد است نیز ممنوع است.

ـ در صورت شک به آپاندیسیت، التهاب کیسه صفرا یا پانکراس، بزرگی طحال، آنوریسم آئورت شکمی یا احتمال خونریزی شکمی ماساژ دادن شکم ممنوع است.

ـ ماساژ شکم در نیمه اول حاملگی خطرناک است و بهتر است انجام نشود، اما در نیمه دوم حاملگی انجام آن به صورت تخصصی و با احتیاط می‌تواند مفید باشد.

فن و تکنیک های ماساژ غربی
فن و تکنیک های ماساژ غربی


بهتر است در هنگام تب بالا، آنفلوآنزا و مرحله حاد بیماری‌های عفونی از ماساژ استفاده نشود.

ـ هر چند ماساژ تخصصی و با روشی صحیح می‌تواند در درمان برخی مشکلات، بویژه گرفتگی‌های عضلانی مفید باشد، اما دقت داشته باشند ماساژ در مرحله حاد یعنی در صورت بیرون زدگی دیسک (فتق دیسک ) خطرناک است و حتی به بدترشدن شدید بیماری منجر می‌شود.

ـ ماساژ کمر در بیمارانی که دچار تنگی کانال نخاع هستند بویژه افراد مسن باید بسیار دقت کنند زیرا امکان شکستگی مهره‌ها یا آسیب به نخاع وجود دارد.

 

همچنین اگر قصد دارید به مراکز ماساژ و اسپا مراجعه کنید مطلب زیر نیز ممکن است مفید باشد:

بهترین مرکز ماساژ و اسپا
: برای دریافت مشاوره درباره فن و تکنیک های ماساژ غربی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «فن و تکنیک های ماساژ غربی» در کادر زیر بنویسید :

4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید