کد مطلب: 21559 درج نظر
زمان مطالعه: 10 دقیقه
مشاور املاک در غرب تهران

مشاور املاک در غرب تهران

مشاور املاک در غرب تهران / مهندس مسعود زنگنه 09121000992 آسمونی در این بخش برای کسانی که قصد خرید با اجاره و یا...
زمان مطالعه: 10 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

مشاور املاک در غرب تهران / مهندس مسعود زنگنه09121000992

آسمونی در این بخش برای کسانی که قصد خرید با اجاره و یا ساخت خانه دارند نکات مهم و مفیدی تهیه کرده است. همچنین در پایان این مقاله فهرست مشاور املاک در غرب تهران را برای شما عزیزان منتشر می کند. همچنان با آسمونی همراه باشید..

اولین شروط مشارکت

 برای ساخت‌و‌ساز یک زمین یا یک خانه قدیمی یا ساخت یک خانه کلنگی به صورت مشارکتی به چند نکته مهم باید توجه داشت: فردی را که وکالت ملک یا زمین را به ایشان واگذار می‌کنید حتما باید فردی قابل اطمینان و امین باشد، به این دلیل که این فرد بعد از گرفتن وکالت قدرت این را دارد که از نظر قانونی خود را مالک واقعی بنامد و اما راه‌حل‌ قانونی برای اینکه فرد مذکور نتواند ادعای مالکیت داشته باشد این است که باید 3 دانگ ملک به نام مالک اصلی باشد و بابت 3 دانگ دیگر چک دریافت شود و تا پایان کار چک نزد مالک بماند و ساختمان طبق قرارداد تقسیم شود.

پس از دادن وکالت به پیمانکار یا (موکل) چند مرحله باید انجام شود که عبارتند از:

الف) اندازه‌گیری متراژ

ب) هماهنگی با شهرداری

ج) بیمه

د) تخریب

ه) ساخت‌و‌ساز

نکات مهم در اندازه‌گیری متراژ

نقشه بکشید

متراژ باید به صورت دقیق توسط مهندسی که می‌خواهد کار نقشه‌کشی را انجام دهد اندازه‌گیری شود و پس از آن ماکت جزئی از کار ساخته شود و تعداد طبقات و متراژ هر طبقه و زیربنا به دست آید. نقشه ساختمان،‌ باید دست مهندسی داده شود که مدرک تحصیلی معتبر داشته باشد که بتواند راه‌اندازی ساخت‌و‌ساز را تصدیق کند، اگر مهندسی که قرار است این قسمت از کار را برعهده بگیرد همان مهندسی باشد که قرار است مرحله ساخت‌و‌ساز را نقشه‌کشی کند بهتر می‌تواند نظریه‌های خود را اعمال کند. بهتر است بدانید که این کار، کار یک مهندس معمار نیست، زیرا مهندس معمار کار نقشه‌کشی طبقات را انجام می‌دهد: مانند قرارگرفتن آشپزخانه، اتاق خواب‌ها و حمام و... پس این مرحله (یعنی اندازه‌گیری متراژ) مرحله مهمی است زیرا طبق آمار از هر 100 نفری که این مرحله را دقیق انجام نمی‌دهند 40 نفر به مشکل برمی‌خورند و کارشان ناقص و ناتمام می‌ماند.

هماهنگی با شهرداری

مراقب شهرداری باشید

در این مرحله مالک باید با شهرداری منطقه مربوطه هماهنگی‌های لازم را به عمل آورد تا جواز ساخت‌ صادر شود؛ در غیر این صورت پس از مدتی شهرداری جلوی ادامه کار را می‌گیرد، شروع کار بدون جواز شهرداری باعث پیگرد قانونی و جریمه می‌شود، شهرداری منطقه باید با تمام کسانی که در منطقه در حال ساخت‌و‌ساز هستند، مرتبط باشد تا از روند کار آنها مطلع باشد و تحقیقات لازم را به جا آورد تا درصورت وقوع مشکل آن را با سرعت بالا برطرف کند و اما مدارک لازم برای صدور جواز شامل: سند مالکیت، بنچاق، برگه عوارض شهرداری و کارت شناسایی است. در ضمن فرقی ندارد که برای دریافت جواز مالک به شهرداری مراجعه کند یا موکل؛ زیرا شهرداری از هرکدام اسناد خاص خود را دریافت می‌کند. همچنین هزینه‌ای هم که در قبال جواز، تخریب و ساخت باید پرداخته شود بستگی به متراژ ملک دارد. به‌طور مثال، برای یک خانه 100 متری 8 میلیون تومان هزینه باید پرداخت شود و اما خانه‌هایی که دارای بافت بسیار فرسوده‌ای هستند شامل پرداخت این هزینه نمی‌شوند و باید هزینه بیشتری در مرحله تخریب پرداخت کنند.

تخریب

درست خراب کنید

پس از صدور جواز و بیمه،‌ مرحله بعدی برای افرادی که ملک کلنگی دارند، مرحله تخریب است. این مرحله مرتبط با مرحله بیمه است؛زیرا اگر هنگام تخریب برای خانه‌های مجاور اتفاقی بیفتد، بیمه از آنها حمایت می‌کند. همچنین افرادی که ساخت‌وساز مشارکتی را روی زمین بایر انجام می‌دهند دردسرهای مرحله تخریب از جمله نگرانی‌ها و حوادث این مرحله را ندارند و از نظر زمانی کارشان سریع‌تر پیش می‌رود. در قسمت تخریب باید نکات ایمنی از جمله بستن داربست و توری برای جلوگیری از ریزش مصالح و همچنین بستن اطراف کار در حد 2 متر رعایت شود تا مشکلی برای کارگران و مردم در حال تردد ایجاد نشود، ماشین‌های تخریب معمولا بیشتر از 3روز کار نمی‌کنند و در این 3روز عمل تخریب بزرگ انجام می‌شود، هزینه این ماشین‌ها به صورت استاندارد در هر روز بین 100 تا 300هزار تومان است. زمان تردد این ماشین‌ها و درکل زمان تخریب از 8 صبح تا 7 بعدازظهر است. جالب است بدانید که همسایه‌هایی که از تولید سروصدای این ماشین‌آلات اذیت می‌شوند، می‌توانند به مراجع قانونی شکایت کنند که باعث جریمه مالک و ابطال جواز کار می‌‌شود. همچنین پیشنهاد می‌شود که کارگران در این مرحله به صورت روزمزد کار کنند، زیرا کار‌ در این مرحله به صورت کنتراتی، با سرعت بالا ولی بی‌دقت انجام می‌شود.

ساخت‌و‌ساز

حالا وقت ساختن است

مرحله بعد از تخریب مرحله ساخت‌و‌ساز و آخرین مرحله این پروژه کاری است. این مرحله اگر به صورت استاندارد جلو برود بین 5/1 تا 2سال به طول می‌انجامد اما باز هم بستگی به متراژ و تعداد طبقات پروژه دارد، به‌طور مثال میانگین زمان تحویل پروژه‌ای 100 متری، 4 طبقه و 8 واحدی یک سال است و متراژ 200 متر 2سال.

اجاره​ نشین​ها

از قدیم گفته‌اند: «اجاره‌نشینی، خوش‌نشینی» با توجه به شرایط کنونی که مستاجرهای بی‌نوا مجبورند اجاره‌بهای خانه موردنظرشان را به دلار پرداخت کنند، هنوز هم می‌توانیم بگوییم اجاره‌نشین‌ هستیم و خوش‌نشین؟ بعید به نظر می‌رسد. به هرحال ما در اینجا سعی کرده‌ایم مطالب به دردبخوری از جمله: اجاره‌بهای مناطق مختلف شهر، تاثیر عوامل مختلف بر بالارفتن اجاره‌بها و... برای مستاجرهای عزیز جمع‌آوری کردیم. مستاجرهای عزیز خواندن این مطلب برای شما خالی از لطف نیست...یکی از مهم‌ترین نکاتی که در اجاره مسکن شنیده می‌شود، بالارفتن قیمت اجاره ماهانه ملک است که صاحبخانه‌ها با توجه به دلایل خاص خود درخواست اجاره‌بهای بیشتری دارند که البته باز هم بستگی به نیاز مالک دارد و اگر شرایط شما با شرایطی که صاحبخانه برای اجاره ملک خود گذاشته است همسان نباشد، خانه‌اش را به شما اجاره نمی‌دهد یا قرارداد را تمدید نمی‌کند (مالشه، اختیارشو داره!!) تمام آپشن‌هایی که یک خانه دارد در مبلغ اجاره‌بها و ودیعه تاثیرگذار است، این آپشن‌ها عبارتند از: پارکینگ، انباری، آسانسور، سیستم گرمایشی و سرمایشی، استخر و سونا، پارکت و متراژ ساختمان. از عوامل مهم‌تر تاثیرگذار در قیمت، منطقه و طبقه ساختمانی ملک است، به‌طور مثال در خانه‌های بدون آسانسور طبقه اول 20درصد گران‌تر از طبقه دوم و سوم است یا مناطق 5 و 2 در شمال شهر بسیار گران‌تر از جنوب و شرق تهران است، تعداد افراد خانواده نیز برای برخی از مالکان حائز اهمیت است، به‌طور مثال یک زن و شوهر جوان که فرزندی ندارند نسبت به خانواده‌ای که 3 فرزند کوچک دارند، راحت‌تر می‌توانند خانه موردنظر خود را اجاره کنند. پارکینگ هم از آن‌دسته امکانات اجباری برای آن‌دسته افرادی است که ماشین دارند و با توجه به کمبود جای پارک در تهران و خیابان‌های اطراف این فاکتور بسیار مهم است و حدود یک تا 2میلیون در مبلغ ودیعه یا 30 تا 60 هزار‌تومان روی اجاره ماهانه تاثیر می‌گذارد.

بهترین محل‌ها نسبت به سرمایه

اگر سرمایه شما بین 30 تا 60 میلیون است، ما به شما خیابان‌های نیروی هوایی واقع در شرق تهران را پیشنهاد می‌کنیم که سکوت و آرامشی چشمگیر دارد؛  اگر ساکن شرق تهران هستید می‌توانید برای اجاره یک ملک معقول روی این منطقه حساب کنید. اگر به سمت جنوب شرق تهران حرکت کنید متوجه می‌شوید مناطقی مانند میدان شهدا، خیابان 17شهریور و خیابان پیروزی جزو بهترین محله‌های آن منطقه هستند. مزیتی که این مناطق دارند‌ در دسترس‌بودن تمامی نیازهای روزمره یک خانواده اعم از سوپرمارکت، نانوایی، خشک‌شویی و... است. با داشتن 25 تا 50 میلیون سرمایه می‌توانید خانه‌ای با تیتراژ 40 تا 95 متر اجاره کنید (فراموش نشود که وجود پارکینگ و طبقه مناسب روی اجاره حتما تاثیر می‌گذارد).‌ غرب تهران هم آب و هوایی نسبتامناسبی دارد  و با داشتن 30 تا 70 میلیون تومان می‌توانید خانه‌ای با متراژ 40 تا 80 متر در خیابان‌های شهران یا صادقیه رهن کنید. محله‌هایی مانند سعادت‌آباد، شهرک غرب هم از بهترین محله‌های غرب تهران هستند که قیمت‌شان به مراتب بالاتر از محله‌های دیگر است.

شهرک‌های ارزان

مشکل مسکن مشکلی است که اکثریت مردم کشور ما با آن دست به گریبان هستند، قیمت‌های سرسام‌آور و نجومی، شلوغی  و سروصدا و ترافیک، معضل جای پارک نمونه‌های کوچکی از این مشکلات بی‌پایان است اما در چند سال اخیر با احداث شهرک‌هایی در حومه تهران با قیمت‌هایی مناسب و آب‌و‌هوای مطلوب شاهد برطرف شدن نسبی این مشکلات برای قشر متوسط جامعه بوده‌ایم. شهرک‌هایی مانند دهکده المپیک، پیکان‌شهر در جاده ایران‌خودرو و شهرک پردیس واقع در رودهن با پرداخت 20‌میلیون ودیعه و اجاره‌بهای ماهانه 400 هزار تومان خانه‌هایی با متراژ 140 تا 200 متر در اختیار شما می‌گذارند.

چقدر سرمایه دارید؟

فاکتورهایی مانند: متراژ ، طبقه مناسب، انباری، پارکینگ و باقی امکانات روی قیمت خرید تاثیرگذار هستند و اما اگر قصد خرید خانه‌ای لوکس در منطقه‌ای مناسب هم از نظر تجاری و هم از نظر آب و هوایی را دارید و می‌خواهید مبلغی بین 250 تا 500 میلیون تومان را هزینه کنید، به شما شمالی‌ترین نقاط خیابان سهروردی، شریعتی و ولی‌عصر را پیشنهاد می‌کنیم و اگر قصد خرید خانه‌ای استاندارد با قیمت پایین‌تر (بین 120 تا 200) میلیون را دارید، مناطق مرکز و شرق تهران از جمله پیروزی، بهارستان و رسالت را پیشنهاد می‌کنیم. می‌توان برای خانه‌‌های غیراستاندارد بسیار قدیمی صفت فرسوده را به کار برد. این خانه‌ها بیشتر در جنوبی‌ترین مناطق تهران هستند مثل: شوش، مولوی، نازی‌آباد، شهرری و اسلام‌شهر این خانه‌ها به علت بالا بودن طول عمر خود به خانه‌های فرسوده تبدیل شده‌اند و بهترین راه خرید آنها و ساخت‌و‌ساز مجدد ملک است.

این خانه​ ها نمی​لرزند

ضدزلزله بودن یکی از مهم‌ترین (شاید مهم‌ترین) مزایای ساختمان‌هاست که متاسفانه در بسیاری از ساختمان‌ها دیده نمی‌شود، اگر می‌خواهید هنگام بروز حوادثی مانند زلزله هم خود و هم اموال‌تان را بیمه کنید، می‌توانید خانه‌هایی با این مشخصات انتخاب کنید. این خانه‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که هنگام وقوع زلزله تکان می‌خورند اما ریزش و تخریب در آ‌نها اتفاق نمی‌افتد و در سراسر شهر هم قابل دسترس هستند. ساخت خانه‌های ضدزلزله به این صورت است که نقشه آنها به شهرداری ارائه شده و آنها بررسی می‌کنند که آیا نقشه و محاسبات آن صحیح است یا خیر. اگر به یک ساختمان در حال ساخت دقت کرده‌ باشید حتما تیرآهن‌‌های ضربدری را دیده‌اید که در اضلاع ساختمان کار گذاشته می‌شوند. این تیرآهن‌ها باعث استحکام ساختمان در برابر زلزله می‌شود و شهرداری بیش از 3 سال که دستور ساخت‌ ساختمان به صورت ایمن و ضدزلزله را داده است.

رؤیای خرید خانه

حداقل پولی که می‌توان برای خرید خانه دردست داشت مبلغی است بین 40 تا 60 میلیون البته با کمک وام! اگر جنوبی‌ترین محله‌های تهران و خانه‌های غیراستاندارد تهران را فاکتور بگیریم،‌ امروز دیگر نمی‌شود خانه‌ای پیدا کرد که زیر 85 میلیون تومان قیمت داشته باشد (به‌طور مثال می‌توانید با در دست‌داشتن 65 میلیون پول نقد و 20 میلیون وام مسکن صاحب خانه‌ای 45‌تا50 متری شوید!‌

مشاور املاک در غرب تهران • املاک کوهک
آدرس: تهران، شهرک گلستان، بلوار کوهک، خیابان طلوع 1، پلاک 255

تلفن: 02144714400 – 09121332659 زنگنه www.koohak.com
 • اطلاعات مسکن رضایی:خرید فروش  مشارکت رهن اجاره پونک انتهای سردار جنگل بلوار قدس پلاک 51    44802077
 • گروه مشاورین املاک پیمان:خرید و فروش سریع املاک در تهران رهن و اجاره خانه مشارکت در ساخت معاوضه مشاوره رایگان با بهترین کارشناسان املاک کشور  44009101 -44009102
 • مشاورین املاک میری: خرید آپارتمان -فروش املاک -رهن و اجاره - مشارکت در ساخت آدرس میدان امام حسین -ابتدای شهید مدنی ا7765664 و77624380_09123750889  مدیریت:احمد میری
 • مشاور املاک صادق: خرید‍‍ فروش رهن اجاره عضو رسمی اتحادیه مشاورین املاک تهران خ نامجو خ سلمان فارسی پ 92 (بامدیریت گلرو) 77602584,77644520,09123045217‍‍
 • مشاور املاک طاها : خرید- فروش- رهن- اجاره فعالیت در مرکز و شرق تهران تهران خ نامجو - خ حسین یزدی- 77585450 - 77583879 - 09126462078 با مدیریت:محمد اکبری
 • املاک بزرگ فاطمی: 9 الی88984585مدیریت:عبدالاحدرضازاده
 • مشاورین مسکن گل: با بیش از سی سال سابقه درخدمت ساکنین محترم منطقه جمالزاده.فاطمی.کارگر و توحید جمالزاده شمالی قبل از نصرت پ273 مدیریت سروری گلپایگانی 66929628-09121244377
 • املاک سپیدار: خرید فروش رهن اجاره  منطقه انقلاب ابوریحان وصال 66419338  الی 40
 • مسکن بزرگ نگین تهران: واقع درد یوسف آبادبا کادری مجرب در خدمت مشتریان محترم 02,188600500 _09123967114 مدیریت:مسعود ساعتچی
 • گروه مشاورین املاک پروشات: خرید فروش رهن اجاره، مشارکت در ساخت نشانی خ مطهری مقابل ترکمنستان نبش کوچه پروشات ساختمان پروشات ط 1واحد13تلفن: (10خط) 88475200
 • آژانس مسکن جم ( افسریه): مشاور در امور مسکن در حومه شرق تهران بزرگ و شمال کشور مدیران: آقایان ارجمندی و طاهری 33846691-33846692_09121073493_09121235472_33800063
 • مشاورین مسکن جمهوری: جمهوری ما بین فلسطین و ولیعصر پ976 با مدیریت فتوره چی: 66416022
 • املاک پاسارگاد: 22069638 _22090139
 • املاک مسعودیه: خرید فروش_رهن و اجاره- اپارتمان باوام بانکی-مشارکت در ساخت 33450348_33450384_09122190170 افسریه مدیریت:رضا روحانی
 • مشاورین املاک پیمان: خرید فروش رهن اجاره آدرس خ پیروزی پرستار میدان 13ابان خ شهید افراسیابی نبش کوچه مرداد پلاک92 شماره 33170368_ 09127267175
 • مشاوراملاک آل طاها: خرید فروش رهن اجاره شعبه مهرآبادجنوبی 66644717 سید اصغر طباطبایی نیا 09121503324
 • amlake_aletaha@yahoo.com
 • مشاورین املاک رجبی: خرید فروش رهن اجاره شهرک غرب بلوار فرحزادی چهارراه دریا خیابان نورانی نبش فخار تلفن 22075797 22090154 omidrajabi87@yahoo.com
 • مشاور املاک آریا (سیف الهی): با کادری مجرب در امور ملکی مشاوره و قیمت گذاری ملک رایگان88701887-6- 09122009037 shahab_rezai@yahoo.com
 • مشاور املاک حبیبی : خ سهروردی شمالی خ آپادانا پلاک 154 مشاور شما در خرید و فروش و رهن و اجاره 88766633 mhn168@hotmail.com
 • مشاورین املاک ولیعصر: نارمک خیابان مداین شمالی شماره351 خرید - فروش - رهن - اجاره 77206464 77206464 -77898896 - 77896454 -MR1753378@GMAIL.COM
 • املاک شهر پردیس: ابتدای ورودی شهر پردیس فاز 2 مجتمع تجاری بهارستان مدیر حسین اف 76243757,58 amir37ho@yahoo.com
 • مشاورین املاک کلبه : خرید-فروش زمین صنعتی-سالن صنعتی-کشاورزی در منطقه صنعتی کهریزک-شوراباد-شمس اباد09127367911  02156544264
 • مشاورین املاک پیوند : مشاوره پیوند , با سابقه ترین سریع مطمئن , 88996260
 • مشاورین املاک غلامی : مشارکت در ساخت , رهن ،اجاره ،فروش - شرق تهران , 33355144
 • مشاورین املاک اکباتانا : مشاورین املاک اکباتانا , شهرک اکباتان - کوی بیمه - آپادانا , 44668888 , 09122021564
 • بانک اطلاعات مسکن آرین : بانک اطلاعات مسکن آرین , شهرک اکباتان - بیمه , خرید و فروش رهن و اجاره , 09121262511 و 44661413
 • مسکن کمارج : شهرک اکباتان - آپادانا - بیمه , مسکــــن کمـــــارج , خرید و فروش رهن و اجاره , 44658080
 • مسکن نگین میرداماد : مسکن نگین میرداماد , خریدوفروش-کلنگی-مشارکت , درساخت-اجاره مسکونی-اداری , 22923550
 • بانک اطلاعات املاک 22 : خرید و فروش آپارتمان ، زمین , و امتیازهای منطقه 22 , 09193945497 - 44733956
 • خرید و فروش: خرید و فروش , پمپ بنزین , و زمین صنعتی با مجوز(خلیلی) , 44176701- 44176700
 • مشاوره پیوند: با سابقه ترین سریع مطمئن , 88996260
 • املاک معظمی : خرید و فروش در کلیه , مناطق استان تهران و حومه , انبار ، بارانداز، تجاری , کشاورزی، صنعتی ، تولیدی , از1000متر , تا 5000 هکتار , فکس 56546027 , 30 - 56546028
 • مسکن نگین میرداماد : خریدوفروش-کلنگی-مشارکت , درساخت-اجاره مسکونی-اداری , 22923550

مشاور املاک در غرب تهران / مهندس مسعود زنگنه09121000992

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «مشاور املاک در غرب تهران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 6 = ?