کد مطلب:  21559 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 9 دقیقه
مشاور املاک در غرب تهران

مشاور املاک در غرب تهران

مشاور املاک، یکی از المان های اساسی در خرید خانه است. در خرید، رهن یا اجاره خانه باید به مشاورین معتبر و خوشنام مراجعه کرد.
زمان مطالعه: 9 دقیقه

مشاوران املاک در غرب تهران تعداد زیادی هستند، زیرا غرب تهران به سرعت درحال توسعه و پیشرفت است. آسمونی در این بخش برای کسانی که قصد خرید با اجاره و یا ساخت خانه دارند نکات مهم و مفیدی تهیه کرده است. همچنین در پایان این مقاله فهرست مشاور املاک در غرب تهران را برای شما عزیزان منتشر می کند. همچنان با آسمونی همراه باشید..

اولین شرط مشارکت در ساخت و ساز

 برای ساخت‌ و‌ ساز یک زمین یا یک خانه قدیمی یا ساخت یک خانه کلنگی به صورت مشارکتی به چند نکته مهم باید توجه داشت: فردی را که وکالت ملک یا زمین را به ایشان واگذار می‌کنید حتما باید فردی قابل اطمینان و امین باشد، به این دلیل که این فرد بعد از گرفتن وکالت قدرت این را دارد که از نظر قانونی خود را مالک واقعی بنامد و اما راه‌حل‌ قانونی برای اینکه فرد مذکور نتواند ادعای مالکیت داشته باشد این است که باید 3 دانگ ملک به نام مالک اصلی باشد و بابت 3 دانگ دیگر چک دریافت شود و تا پایان کار چک نزد مالک بماند و ساختمان طبق قرارداد تقسیم شود.

پس از دادن وکالت به پیمانکار یا (موکل) چند مرحله باید انجام شود که عبارتند از:

  1. اندازه‌گیری متراژ
  2. هماهنگی با شهرداری
  3. بیمه
  4. تخریب
  5. ساخت‌و‌ساز
west-tehran-real-estate
مشاورین املاک در غرب تهران

نکات مهم در اندازه‌گیری متراژ

  • نقشه بکشید

متراژ باید به صورت دقیق توسط مهندسی که می‌خواهد کار نقشه‌کشی را انجام دهد اندازه‌گیری شود و پس از آن ماکت جزئی از کار ساخته شود و تعداد طبقات و متراژ هر طبقه و زیربنا به دست آید. نقشه ساختمان،‌ باید دست مهندسی داده شود که مدرک تحصیلی معتبر داشته باشد که بتواند راه‌اندازی ساخت‌و‌ساز را تصدیق کند، اگر مهندسی که قرار است این قسمت از کار را برعهده بگیرد همان مهندسی باشد که قرار است مرحله ساخت‌و‌ساز را نقشه‌کشی کند بهتر می‌تواند نظریه‌های خود را اعمال کند.
بهتر است بدانید که این کار، کار یک مهندس معمار نیست، زیرا مهندس معمار کار نقشه‌کشی طبقات را انجام می‌دهد: مانند قرارگرفتن آشپزخانه، اتاق خواب‌ها و حمام و... پس این مرحله (یعنی اندازه‌گیری متراژ) مرحله مهمی است زیرا طبق آمار از هر 100 نفری که این مرحله را دقیق انجام نمی‌دهند 40 نفر به مشکل برمی‌خورند و کارشان ناقص و ناتمام می‌ماند.

  • هماهنگی با شهرداری

در این مرحله مالک باید با شهرداری منطقه مربوطه هماهنگی‌های لازم را به عمل آورد تا جواز ساخت‌ صادر شود؛ در غیر این صورت پس از مدتی شهرداری جلوی ادامه کار را می‌گیرد، شروع کار بدون جواز شهرداری باعث پیگرد قانونی و جریمه می‌شود، شهرداری منطقه باید با تمام کسانی که در منطقه در حال ساخت‌و‌ساز هستند، مرتبط باشد تا از روند کار آنها مطلع باشد و تحقیقات لازم را به جا آورد تا درصورت وقوع مشکل آن را با سرعت بالا برطرف کند و اما مدارک لازم برای صدور جواز شامل: سند مالکیت، بنچاق، برگه عوارض شهرداری و کارت شناسایی است.
در ضمن فرقی ندارد که برای دریافت جواز مالک به شهرداری مراجعه کند یا موکل؛ زیرا شهرداری از هرکدام اسناد خاص خود را دریافت می‌کند. همچنین هزینه‌ای هم که در قبال جواز، تخریب و ساخت باید پرداخته شود بستگی به متراژ ملک دارد. به‌طور مثال، برای یک خانه 100 متری 8 میلیون تومان هزینه باید پرداخت شود و اما خانه‌هایی که دارای بافت بسیار فرسوده‌ای هستند شامل پرداخت این هزینه نمی‌شوند و باید هزینه بیشتری در مرحله تخریب پرداخت کنند.

  • تخریب

درست خراب کنید

پس از صدور جواز و بیمه،‌ مرحله بعدی برای افرادی که ملک کلنگی دارند، مرحله تخریب است. این مرحله مرتبط با مرحله بیمه است؛ زیرا اگر هنگام تخریب برای خانه‌های مجاور اتفاقی بیفتد، بیمه از آنها حمایت می‌کند. همچنین افرادی که ساخت‌وساز مشارکتی را روی زمین بایر انجام می‌دهند دردسرهای مرحله تخریب از جمله نگرانی‌ها و حوادث این مرحله را ندارند و از نظر زمانی کارشان سریع‌تر پیش می‌رود. در قسمت تخریب باید نکات ایمنی از جمله بستن داربست و توری برای جلوگیری از ریزش مصالح و همچنین بستن اطراف کار در حد 2 متر رعایت شود تا مشکلی برای کارگران و مردم در حال تردد ایجاد نشود، ماشین‌های تخریب معمولا بیشتر از 3روز کار نمی‌کنند و در این 3روز عمل تخریب بزرگ انجام می‌شود، هزینه این ماشین‌ها به صورت استاندارد در هر روز بین 100 تا 300هزار تومان است.
زمان تردد این ماشین‌ها و درکل زمان تخریب از 8 صبح تا 7 بعدازظهر است. جالب است بدانید که همسایه‌هایی که از تولید سروصدای این ماشین‌آلات اذیت می‌شوند، می‌توانند به مراجع قانونی شکایت کنند که باعث جریمه مالک و ابطال جواز کار می‌‌شود. همچنین پیشنهاد می‌شود که کارگران در این مرحله به صورت روزمزد کار کنند، زیرا کار‌ در این مرحله به صورت کنتراتی، با سرعت بالا ولی بی‌دقت انجام می‌شود.

  • ساخت‌و‌ساز

حالا وقت ساختن است

مرحله بعد از تخریب مرحله ساخت‌و‌ساز و آخرین مرحله این پروژه کاری است. این مرحله اگر به صورت استاندارد جلو برود بین 5/1 تا 2سال به طول می‌انجامد اما باز هم بستگی به متراژ و تعداد طبقات پروژه دارد، به‌طور مثال میانگین زمان تحویل پروژه‌ای 100 متری، 4 طبقه و 8 واحدی یک سال است و متراژ 200 متر 2سال.

اجاره​ نشین​ها

از قدیم گفته‌اند: «اجاره‌نشینی، خوش‌نشینی» با توجه به شرایط کنونی که مستاجرهای بی‌نوا مجبورند اجاره‌بهای خانه موردنظرشان را به دلار پرداخت کنند، هنوز هم می‌توانیم بگوییم اجاره‌نشین‌ هستیم و خوش‌نشین؟ بعید به نظر می‌رسد. به هرحال ما در اینجا سعی کرده‌ایم مطالب به دردبخوری از جمله: اجاره‌بهای مناطق مختلف شهر، تاثیر عوامل مختلف بر بالارفتن اجاره‌ بها و... برای مستاجرهای عزیز جمع‌آوری کردیم. مستاجرهای عزیز خواندن این مطلب برای شما خالی از لطف نیست...
یکی از مهم‌ترین نکاتی که در اجاره مسکن شنیده می‌شود، بالارفتن قیمت اجاره ماهانه ملک است که صاحبخانه‌ها با توجه به دلایل خاص خود درخواست اجاره‌بهای بیشتری دارند که البته باز هم بستگی به نیاز مالک دارد و اگر شرایط شما با شرایطی که صاحبخانه برای اجاره ملک خود گذاشته است همسان نباشد، خانه‌اش را به شما اجاره نمی‌دهد یا قرارداد را تمدید نمی‌کند (مالشه، اختیارشو داره!!) تمام آپشن‌هایی که یک خانه دارد در مبلغ اجاره‌بها و ودیعه تاثیرگذار است، این آپشن‌ها عبارتند از: پارکینگ، انباری، آسانسور، سیستم گرمایشی و سرمایشی، استخر و سونا، پارکت و متراژ ساختمان.

مشاور املاک در غرب تهران
اجاره نشینی

از عوامل مهم‌تر تاثیرگذار در قیمت، منطقه و طبقه ساختمانی ملک است، به‌طور مثال در خانه‌های بدون آسانسور طبقه اول 20 درصد گران‌تر از طبقه دوم و سوم است یا مناطق 5 و 2 در شمال شهر بسیار گران‌تر از جنوب و شرق تهران است، تعداد افراد خانواده نیز برای برخی از مالکان حائز اهمیت است، به‌طور مثال یک زن و شوهر جوان که فرزندی ندارند نسبت به خانواده‌ای که 3 فرزند کوچک دارند، راحت‌تر می‌توانند خانه موردنظر خود را اجاره کنند. پارکینگ هم از آن‌دسته امکانات اجباری برای آن‌دسته افرادی است که ماشین دارند و با توجه به کمبود جای پارک در تهران و خیابان‌های اطراف این فاکتور بسیار مهم است.

بهترین محل‌ها نسبت به سرمایه

اگر سرمایه شما بین 2 میلیارد تا 3 میلیارد تومان است، ما به شما خیابان‌های نیروی هوایی واقع در شرق تهران را پیشنهاد می‌کنیم که سکوت و آرامشی چشمگیر دارد؛  اگر ساکن شرق تهران هستید می‌توانید برای اجاره یک ملک معقول روی این منطقه حساب کنید. اگر به سمت جنوب شرق تهران حرکت کنید متوجه می‌شوید مناطقی مانند میدان شهدا، خیابان 17شهریور و خیابان پیروزی جزو بهترین محله‌های آن منطقه هستند. مزیتی که این مناطق دارند‌ در دسترس‌بودن تمامی نیازهای روزمره یک خانواده اعم از سوپرمارکت، نانوایی، خشک‌شویی و... است. با داشتن 2 تا 3 میلیارد سرمایه می‌توانید خانه‌ای با تیتراژ 40 تا 95 متر اجاره کنید (فراموش نشود که وجود پارکینگ و طبقه مناسب روی اجاره حتما تاثیر می‌گذارد).‌
غرب تهران هم آب و هوایی نسبتا مناسبی دارد  و با داشتن 3 تا 5 میلیارد تومان می‌توانید خانه‌ای با متراژ 40 تا 80 متر در خیابان‌های شهران یا صادقیه رهن کنید. محله‌هایی مانند سعادت‌آباد، شهرک غرب هم از بهترین محله‌های غرب تهران هستند که قیمت‌شان به مراتب بالاتر از محله‌های دیگر است.

شهرک‌های ارزان

مشکل مسکن مشکلی است که اکثریت مردم کشور ما با آن دست به گریبان هستند، قیمت‌های سرسام‌آور و نجومی، شلوغی  و سروصدا و ترافیک، معضل جای پارک نمونه‌های کوچکی از این مشکلات بی‌پایان است اما در چند سال اخیر با احداث شهرک‌هایی در حومه تهران با قیمت‌هایی مناسب و آب‌ و‌ هوای مطلوب شاهد برطرف شدن نسبی این مشکلات برای قشر متوسط جامعه بوده‌ایم. شهرک‌هایی مانند دهکده المپیک، پیکان‌شهر در جاده ایران‌خودرو و شهرک پردیس واقع در رودهن با پرداخت 150 میلیون ودیعه و اجاره‌ بهای ماهانه 6 میلیون تومان خانه‌هایی با متراژ 140 تا 200 متر در اختیار شما می‌گذارند.

مشاور املاک در غرب تهران
مشاور املاک در شهرک های ارزان غرب تهران

چقدر سرمایه دارید؟

فاکتورهایی مانند: متراژ، طبقه مناسب، انباری، پارکینگ و باقی امکانات روی قیمت خرید تاثیرگذار هستند و اما اگر قصد خرید خانه‌ای لوکس در منطقه‌ای مناسب هم از نظر تجاری و هم از نظر آب و هوایی را دارید و می‌خواهید مبلغی بالای 5 میلیارد تومان را هزینه کنید، به شما شمالی‌ترین نقاط خیابان سهروردی، شریعتی و ولی‌ عصر را پیشنهاد می‌کنیم و اگر قصد خرید خانه‌ای استاندارد با قیمت پایین‌تر را دارید، مناطق مرکز و شرق تهران از جمله پیروزی، بهارستان و رسالت را پیشنهاد می‌کنیم. می‌توان برای خانه‌‌های غیراستاندارد بسیار قدیمی صفت فرسوده را به کار برد. این خانه‌ها بیشتر در جنوبی‌ترین مناطق تهران هستند مثل: شوش، مولوی، نازی‌آباد، شهرری و اسلام‌شهر این خانه‌ها به علت بالا بودن طول عمر خود به خانه‌های فرسوده تبدیل شده‌اند و بهترین راه خرید آنها و ساخت‌و‌ساز مجدد ملک است.

چه خانه هایی نمی ارزند؟

ضدزلزله بودن یکی از مهم‌ترین (شاید مهم‌ترین) مزایای ساختمان‌هاست که متاسفانه در بسیاری از ساختمان‌ها دیده نمی‌شود، اگر می‌خواهید هنگام بروز حوادثی مانند زلزله هم خود و هم اموال‌تان را بیمه کنید، می‌توانید خانه‌هایی با این مشخصات انتخاب کنید. این خانه‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که هنگام وقوع زلزله تکان می‌خورند اما ریزش و تخریب در آ‌نها اتفاق نمی‌افتد و در سراسر شهر هم قابل دسترس هستند. ساخت خانه‌های ضدزلزله به این صورت است که نقشه آنها به شهرداری ارائه شده و آنها بررسی می‌کنند که آیا نقشه و محاسبات آن صحیح است یا خیر. اگر به یک ساختمان در حال ساخت دقت کرده‌ باشید حتما تیرآهن‌‌های ضربدری را دیده‌اید که در اضلاع ساختمان کار گذاشته می‌شوند. این تیرآهن‌ها باعث استحکام ساختمان در برابر زلزله می‌شود و شهرداری بیش از 3 سال که دستور ساخت‌ ساختمان به صورت ایمن و ضدزلزله را داده است.

مشاور املاک در غرب تهران
لیست مشاور املاک در غرب تهران

رویای خرید خانه

حداقل پولی که می‌توان برای خرید خانه دردست داشت مبلغی است بین 1 میلیارد و 500 تومان تا 80 میلیارد تومان، البته با کمک وام! اگر جنوبی‌ترین محله‌های تهران و خانه‌های غیراستاندارد تهران را فاکتور بگیریم،‌ امروز دیگر نمی‌شود خانه‌ای پیدا کرد که زیر 1 میلیارد تومان قیمت داشته باشد.

لیست مشاور املاک در غرب تهران

املاک کوهک تهران، شهرک گلستان، بلوار کوهک، خیابان طلوع 1، پلاک 255 02144714400- 09121332659
مسکن رضایی پونک انتهای سردار جنگل بلوار قدس پلاک 51  021-44802077
گروه مشاورین املاک پیمان   021-44009102- 021-44009101 
مشاورین املاک میری میدان امام حسین -ابتدای شهید مدنی 09123750889- 021-77624380
مشاور املاک صادق خ نامجو خ سلمان فارسی پ 92 09123045217‍‍- 021-77602584
مشاور املاک طاها خ نامجو - خ حسین یزدی 09126462078- 021-77583879 
املاک بزرگ فاطمی   021-88984585
مشاورین مسکن گل جمالزاده شمالی قبل از نصرت پ273 09121244377
املاک سپیدار   021-66419338  
مسکن بزرگ نگین تهران یوسف آباد 09123967114- 021-188600500
گروه مشاورین املاک پروشات خ مطهری مقابل ترکمنستان نبش کوچه پروشات ساختمان پروشات ط 1واحد13 021-88475200
آژانس مسکن جم (افسریه)   09121073493- 021-33846692
مشاورین مسکن جمهوری جمهوری ما بین فلسطین و ولیعصر پ976 021-66416022
املاک پاسارگاد   021-22090139 - 021-22069638 
املاک مسعودیه   09122190170- 021-33450384
مشاورین املاک پیمان خ پیروزی پرستار میدان 13ابان خ شهید افراسیابی نبش کوچه مرداد پلاک92 09127267175- 021-33170368
مشاور املاک آل طاها شعبه مهرآبادجنوبی 09121503324- 021-66644717 
مشاورین املاک رجبی شهرک غرب بلوار فرحزادی چهارراه دریا خیابان نورانی نبش فخار 021-22090154 - 021-22075797 
مشاور املاک آریا (سیف الهی)   09122009037- 021-88701887
مشاور املاک حبیبی خ سهروردی شمالی خ آپادانا پلاک 154 021-88766633 
مشاورین املاک ولیعصر نارمک خیابان مداین شمالی شماره351 021-77898896- 021-77206464
املاک شهر پردیس ابتدای ورودی شهر پردیس فاز 2 مجتمع تجاری بهارستان 021-76243757
مشاورین املاک کلبه   09127367911- 021-56544264
مشاورین املاک پیوند   021-88996260
مشاورین املاک غلامی   021-33355144
مشاورین املاک اکباتانا   09122021564- 021-44668888 
بانک اطلاعات مسکن آرین   09121262511- 021-44661413
مسکن کمارج   021-44658080
مسکن نگین میرداماد   021-22923550
بانک اطلاعات املاک 22   09193945497- 021-44733956
مشاوره پیوند   021-88996260
املاک معظمی   021-56546028 - 021-56546027 
مسکن نگین میرداماد   021-22923550

 

مشاور املاک در غرب تهران / مهندس مسعود زنگنه

09121332659

: برای دریافت مشاوره درباره مشاور املاک در غرب تهران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مشاور املاک در غرب تهران» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید