کد مطلب:  28601 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
تور غرب اروپا

تور غرب اروپا

تور اروپا یکی از پرطرفدارترین تورهای گردشگری است که طرفداران بسیار زیادی دارد. اما همانطور که می دانید...
زمان مطالعه: 7 دقیقه
تور غرب اروپا
تور غرب اروپا


تور اروپا یکی از پرطرفدارترین تورهای گردشگری است که طرفداران بسیار زیادی دارد. اما همانطور که می دانید اروپا قاره بسیار بزرگی است که به چند بخش اروپای غربی و اروپای شرقی و اروپای شمالی و اروپای جنوبی و اروپای مرکزی تقسیم شده است. ما در این مقاله از آسمونی برای آن دسته از کسانی که به کشورهای اروپای غربی علاقه دارند و می خواهند به آنجا سفر کنند راهنمای تور غرب اروپا را منتشر می کنیم.

راهنمای تور غرب اروپا

دانستنیهایی درباره اروپای غربی و تور غرب اروپا

اروپای غربی شامل کشورهایی از جمله فرانسه، آلمان، انگلیس، یونان، ایتالیا، پرتغال، اسپانیا، اسکاندیناوی و ایرلند است. این کشورها دارای مکان های گردشگری متعددی هست

اروپای غربی شامل کشورهایی از جمله فرانسه، آلمان، انگلیس، یونان، ایتالیا، پرتغال، اسپانیا، اسکاندیناوی و ایرلند است. این کشورها دارای مکان های گردشگری متعددی هستند. از هر کشوری که نام ببریم می توان تعداد زیادی جاذبه توریستی را در آن دید که سالانه مقصد بسیاری از گردشگران است. تور اروپای غربی برای آشنایی توریست ها با این کشورها انجام می شود. امکانات و امتیازاتی که در تور وجود دارد شامل موارد زیر است:

کاهش هزینه های تور در تور غرب اروپا

در تور اروپای غربی به دلیل اینکه سیستم حمل و نقل عمومی استفاده می شود و بسیاری از مکان های گردشگری و هتل ها با شرکت گردشگری قرارداد طولانی مدت عقد می کنند، هزینه سفر تا حد زیادی کاهش می یابد. در این صورت علاقمندان برای سفر و بازدید از این کشورها می توانند از تورهای مسافرتی استفاده کنند. اما نباید فراموش کرد که مدت زمان اقامت در کشورهای اروپایی و هتل یکی دیگر از فاکتورهای تعیین هزینه است. هر چه مدت زمان اقامت بیشتر باشد، مطمئنا هزینه تور هم بیشتر می شود.

محل اقامت در تور غرب اروپا

در تور اروپای غربی برای اقامت گردشگران سعی می شود تا بهترین هتل ها و اقامتگاه های کشورهای میزبان رزرو شود. به طوری که این هتل ها از تمامی امکانات رفاهی برخوردار باشند. مطابق با هزینه ای که از گردشگران دریافت می شود، رتبه و درجه هتل مشخص می شود. برای هتل های 5 ستاره قاعدتا هزینه های بیشتری از مسافران دریافت می شود.

بازدید از کشورهای اروپای غربی در تور غرب اروپا

اروپای غربی شامل کشورهای زیادی است که بازدید از همه شهرهای این کشورها در یک تور نمی گنجد. تور اروپای غربی اغلب شامل تعدادی از این شهرهای مهم این کشورهاست. هر یک از این کشورها نیز دارای شهرهای زیادی هستند که جاذبه های گردشگری خاص خود را دارند. در زمان تور شهرهایی که مسافران از آنها بازدید می کنند، مشخص می شود.

west-europe-tour
west-europe-tour


تعویض ارز در تور غرب اروپا

هزینه های سفر به صورت ریالی از توریست ها دریافت می شود. در عین حال داشتن پاسپورت برای تمامی مسافران بالای 18 سال الزامی است. مسافران باید تعویض ارز را در ایران انجام دهند. خرید کردن از کشورهای اروپای غربی با واحد پولی یورو انجام می شود که بهتر است قبل از سفر صورت بگیرد.

توجه به شرایط آب و هوایی در تور غرب اروپا

شرایط آب و هوایی در کشورهای اروپای غربی نسبت به ایران متفاوت است. این کشورها زمستان های بسیار سرد دارند که اگر تور در فصل زمستان انجام می شود، بهتر است مسافران تجهیزات و لباس گرم به همراه داشته باشند. فصل تابستان در برخی از کشورها از جمله یونان شرجی و مرطوب است.

انتخاب مقصد در تور غرب اروپا

در تورهای گردشگری مقصد اصلی مشخص می شود. اروپای غربی شامل کشورهای اسپانیا، پرتغال، انگلیس، ایرلند، فرانسه، آلمان و ایتالیا می باشد. تور در طی سال چندین مرتبه انجام می شود و هر بار مقصد متفاوت است. بنابراین متقاضیانی که برای تور اروپای غربی اعلام آمادگی می کنند، باید در زمان ثبت نام به مقصد اصلی و شهرهای مورد بازدید توجه داشته باشند.

نکاتی درباره سفر به تور غرب اروپا

در فصل‌ های خلوت‌ تر به تور غرب اروپا بروید

اروپا در فصل‌ شلوغ گردشگری می‌تواند یک تجربه ناخوشایند از شلوغی، صف‌های طولانی در پاریس و لندن یا حتی شهرهای کوچک‌تری چون آوینیون و ورونا باشد. برای جلوگیری از این مشکل، توصیه می‌کنیم در ماه‌های ژوئن، ژوئیه و آگوست به آن فکر نکنید تا بتوانید جاذبه‌های ارزشمندی چون تابلوی مونالیزا و نمازخانه سیستین با شاهکار میکل آنژ را با خیال آسوده ببینید. علاوه بر آن، تابستان زمان سفرهای خود اهالی اروپا نیز به شمار رفته و اگر می‌خواهید یک تجربه واقعی و خوب داشته باشید، بهتر است در اوایل بهار یا در پائیز به این نقطه سفر کنید.

در تور غرب اروپا از کسب و کارهای خانوادگی خرید کنید

از مسیر شلوغ برج ایفل یا «گالری لافایت» دور شده و به کسب و کارهای کوچک‌تری مانند یک شیرینی فروشی خانوادگی یا مغازه‌ای در کنج که توسط یک زن و شوهر اداره می‌شود سر بزنید. شما به اینجا آمده‌اید تا شهر را همانند یک محلی تجربه کنید؛ پس باید به نقاط کمتر توریستی هم سر زده یا حتی موقع ورود از سلام به زبان همان منطقه استفاده کنید! البته جدای از این، مغازه‌های خارج از خیابان اصلی معمولاً ارزان‌تر نیز هستند. اگر در رستوران‌ها عکس غذاها را نیز در منو دیدید، بدانید که آنجا بر روی جذب گردشگران تمرکز داشته و قیمت‌های بالاتری دارد. قبل از سفر بد نیست نام چند غذا به زبان مقصدتان را یاد بگیرید یا یک مترجم داشته باشید تا نیازی به منوهای عکس دار نباشد.

تور غرب اروپا
تور غرب اروپا


در تور غرب اروپا زبان محلی مقصدتان را یاد بگیرید

بد نیست قبل از سفر چند جمله کاربردی به زبان مقصدتان را یاد بگیرید و اگر احساس راحتی کردید با استفاده از آن‌ها با مردم محلی ارتباط برقرار کنید. در اغلب موارد مردم از توریستی که تلاش می‌کند به زبان آن‌ها صحبت کند خوششان آمده و این کار را تحسین می‌کنند. البته بهتر است قبل از استفاده از تلفظ‌ها مطمئن شده و کمی با کاربردهای عبارات آشنا شوید. بهترین چیزهایی که می‌توانید یاد بگیرید، عبارات و کلمات مربوط به احوالپرسی و تشکر است.

در تور غرب اروپا بیشتر در یک مکان بمانید

معمولاً اقامت طولانی‌تر در یک مکان به مدت یک هفته خیلی بهتر از سفر از این شهر به آن شهر است. با این کار نه تنها کمتر مجبور به باز و بسته کردن وسایل می‌شوید که شانس بیشتری برای آشنایی با محله و آدم‌ها را خواهید داشت. می‌توانید کافه‌ای جذاب پیدا کرده یا چند دوست خوب در آن حوالی پیدا کنید.

در تور غرب اروپا مانند محلی‌ها رفتار کنید

حتماً شما هم از اینکه به عنوان یک گردشگر از باقی جمعیت جدا شوید و به خاطر رفتار نامعقول در یک شرایط خاص به چشم بیایید خوشتان نمی‌آید؛ پس بهتر است ببینید مردم محلی چه کار می‌کنند و به همان ترتیب رفتار کنید. برای مثال موقع بازدید از یک کلیسای ارتدوکسی از پوشیدن لباس‌های باز یا رنگ‌های تند خودداری کرده و قبل از سفر درباره آداب و رسوم آن منطقه اطلاعاتی به دست بیاورید تا پیشاپیش درباره برخی کدهای رفتاری آگاه باشید.

در تور غرب اروپا درباره ساعات تعطیلی بعد از ظهری آگاه شوید

اروپایی‌ها استراحت بعد از ظهری و غذای میان روز خود را بسیار دوست دارند که معمولاً چند ساعتی هم طول می‌کشد. با این حساب ممکن است در ساعت 2 بعد از ظهر با یک باجه فروش بلیط یا اداره پست بسته روبه‌رو شوید! قبل از برنامه‌ریزی برای گردش روزانه حتماً این ساعات را در نظر بگیرید. البته بد نیست از این موقعیت استفاده کرده و خودتان هم برای صرف یک ناهار مفصل و عالی به رستوران بروید. این کار به ویژه در شهر رم تجربه خاصی را رقم می‌زند.

در تور غرب اروپا از گذرگاه‌ های اصلی فاصله بگیرید

درست است که در طی سفر به اروپا باید حتماً به برج ایفل سر زده یا جاذبه‌های معروف اصلی را تماشا کرد؛ اما بعد از این بازدیدها بهتر است در اکثر مواقع از خیابان‌های شلوغ اصلی دور شوید تا جاذبه‌هایی کمتر دیده شده و خلوت‌تر را پیدا کنید. برای این کار می‌توانید از مردم محلی در کافه‌ها سوال کرده تا به شما مقاصد مورد علاقه‌ خود را پیشنهاد کنند. قطعاً ساکنین یک شهر بهتر از هر کسی می‌توانند در زمینه پیدا کردن بهترین کافه، رستوران یا جاذبه‌های دیگری چون اجراهای موسیقی زیرزمینی، محلی برای پیک نیک و غیره به شما کمک کنند.

west-europe-tour
west-europe-tour


در تور غرب اروپا در مرکز شهر اقامت کنید

شاید اقامت در یک هتل ارزان حومه شهری گزینه منطقی‌تری به نظر بیاید اما به ما اعتماد کنید؛ این گزینه همیشه آن قدرها هم درست نیست. وقتی به دنبال پیدا کردن بهترین گزینه‌های حمل و نقل، رستوران یا مناطق مسکونی هستید، دور بودن از مرکز شهر می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد. جدای از آن، بد نیست کمی بیشتر خرج کرده و یک اقامتگاه متوسط در مرکز شهر یا نزدیک آن را رزرو کنید. با این کار می‌توانید دیدنی‌های اصلی، بهترین کافه و رستوران‌ها و جاذبه‌های دیگر را به راحتی پیدا کرده و وقت بیشتری برای گردش در شهر داشته باشید. همچنین با استفاده از مترو و اتوبوس، جا به جایی در شهر بسیار آسان‌تر می‌شود.

در تور غرب اروپا می‌توانید در شهرهای کوچک‌ تر اقامت کنید

شهرهای بزرگی چون رم، پاریس، لندن و آمستردام می‌توانند به خاطر انبوه جمعیت گردشگران، معاشرت با مردم محلی را سخت‌تر کنند. با انتخاب شهرهای کوچک‌تر که گردشگران کمتری را به خود جذب می‌کنند، اما به وسیله سیستم حمل و نقل عمومی می‌توان از آنجا به قطب‌های اصلی مانند بارسلون، بولونیا و فلورانس دسترسی داشت، تجربه بهتری را رقم خواهید زد. این شهرها معمولاً آرام‌تر و ساکت‌تر هستند و می‌توانید با فشاری کمتر از زمان خود لذت ببرید. در این مقاصد خانه‌ها و آپارتمان‌های زیادی برای اجاره وجود دارد.

در تور غرب اروپا با قطار سفر کنید

مردم اروپا قطار را خیلی دوست داشته و برای این علاقه دلیل خوبی هم دارند. سفر با قطار معمولاً راحت‌تر بوده و بسته به مقصد نهایی می‌تواند از سفر هوایی نیز آسان‌تر تمام شود. تقریباً هیچ صفی برای استفاده از قطار وجود نداشته و می‌توانید دقیقه‌ای قبل از عزیمت بلیط خود را تهیه کنید. البته بد نیست بدانید برخی سفرهای قطاری از سفر با هواپیما گران‌تر هستند! اما راحتی و فضای آزادی که در قطار دارید گاهی ارزش قیمت بالاتر را دارد. برای سفری بهتر با قطار اروپا، پیشاپیش اپلیکیشن نقشه آن را نصب کرده تا بتوانید از ساعات حرکت مطلع شده و بلیط تهیه کنید.
: برای دریافت مشاوره درباره تور غرب اروپا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تور غرب اروپا» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید