کد مطلب:  17790 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
طرح استقبال از مهر در تهران آغاز شد/رفع نقاط حادثه خیز و بی دفاع شهری پیرامون مراکز آموزشی

طرح استقبال از مهر در تهران آغاز شد/رفع نقاط حادثه خیز و بی دفاع شهری پیرامون مراکز آموزشی

95/06/27به گزارش آسمونی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان:معاون خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی کامل شهرداری...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

mojtaba
mojtaba

95/06/27

به گزارش آسمونی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان:

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی کامل شهرداری پایتخت برای اجرای «طرح استقبال از مهر» در آستانه مهر و بازگشایی مدارس خبر داد.

مجتبی یزدانی،معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت:طرح استقبال از مهر از 23 شهریورماه آغاز و تا 11مهرماه ادامه خواهد یافت. این طرح توسط سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه این معاونت و نیز مناطق 22گانه شهر تهران با بیش از 63 آیتم اجرا خواهد شد.

 

مهندس یزدانی در ادامه افزود: این طرح در راستای تدابیر شهردار تهران و با هدف ارتقاء سطح خدمات و امکانات مورد نیاز فضاهای آموزشی شهر تهران، تقویت مشارکت مجموعه شهرداری با مراکز آموزشی در سطح شهر، مشارکت پذیری دانش آموزان در مباحث شهری، زیباسازی، ایمنی معابر، بازپیرایی فضای سبز و  بهسازی و زیباسازی محیط های داخلی و پیرامون مراکز آموزشی آغاز شده است و اکنون این طرح در شهرداری تهران با جدیت هر چه تمام تر دنبال می شود.

 

وی با بیان این که اداره کل امور خدمات شهری و بازرسی شهرداری تهران بعنوان دستگاه ناظر برعملکرد مناطق و سازمانهای تابعه حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست می باشد، اظهار کرد:در این طرح سازمان بوستانها و فضای سبز، مدیریت پسماند، زیباسازی، آتش نشانی، شرکت های ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، شهربان و حریم بان، شهروند و ستاد محیط زیست و توسعه پایدار و نیز مناطق 22گانه مشارکت و همکاری دارند.

 

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه اقدامات زیرمجموعه این معاونت و نیز مناطق 22گانه شهر تهران را برشمرد و گفت: به همین مناسبت سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران به تامین گل شاخه بریده و گلدان به مناطق؛ جهت توزیع در مراکز آموزشی می پردازد. همچنین ترمیم و مرمت فضای سبز پیرامون و داخل محوطه مراکز آموزشی،هرس درختان و کاشت نهال، درختچه و گل و گیاه در باغچه های داخل محوطه مراکز آموزشی، نصب و ترمیم تجهیزات ورزشی ،نصب نیمکت و سطل زباله و... از جمله اقدامات این سازمان می باشد که توسط مناطق اجرایی می گردد.

 

برگزاری ششمین زنگ دانش آموز شهید به یاد  36 هزار شهید دانش آموز سراسر کشور

 

یزدانی در ادامه افزود:سازمان بهشت زهرا(س) همچون سال های گذشته ششمین مراسم زنگ دانش آموز شهید را با عنوان «دانش آموزان دیروز، آموزگاران امروز» را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در روز شنبه سوم مهرماه مقارن با آغاز سال تحصیلی جدید در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به یاد  36 هزار شهید دانش آموز سراسر کشور برگزار خواهد کرد.

 

تحویل کیسه های آبی رنگ بازیافت و مخازن مخصوص جداسازی کاغذ به مدارس

 

وی در ادامه به اقدامات سازمان مدیریت پسماند شهر تهران اشاره کرد و گفت:تهیه و تامین کیسه های آبی رنگ بازیافت و مخازن مخصوص جداسازی کاغذ به مدارس، برگزاری کارگاه و کلاس آموزشی در مدارس با محوریت تفکیک پسماند از مبداء، توزیع 5 جلد کتب آموزشی با سرفصل های تفکیک از مبداء زباله تر و خشک ،کاهش تولید پسماند نیز توسط این سازمان صورت می گیرد.

 

به گفته یزدانی رفع عیب و نقص و شستشوی مخازن مکانیزه در اطراف مدارس و مراکز آموزشی،پاکسازی و لایروبی انهار خصوصاً مجاور مراکز آموزشی و شبکه فرعی جمع آوری آبهای سطحی، نصب بنرهای آموزشی و اطلاع رسانی در زمینه «طرح تفکیک پسماند» نیز توسط مناطق اجرایی می شود.

 

یزدانی در ادامه به اختصاص تابلوها و بیلبوردهای تبلیغاتی و تابلوهای الکترونیکی سطح شهر جهت درج مطالب آموزشی و آگاهی دهنده متناسب با طرح استقبال از مهر به منظور افزایش مشارکت شهروندان توسط سازمان زیباسازی اشاره کرد و گفت:تهیه و ابلاغ طرح سر درب مدارس،طرح آذین بندی، تهیه و نصب المان نوری متناسب با طرح مهر در سطح میادین اصلی نیز توسط سازمان زیباسازی انجام می شود.

 

ارائه تخفیفات ویژه تا سقف 50درصد در فروشگاه های شهروند

 

وی با بیان این که فروش فوق العاده شرکت شهروند نیز با محوریت لوازم التحریر؛ کیف و کوله و ...از 7 شهریورماه لغایت 10 مهر ماه برپا می شود، گفت: حداقل 8000 بارکد کالا تا سقف تخفیف 50 درصدی برخوردار هستند، ضمن اینکه ساعت کاری فروشگاه ها نیز بمدت یک ساعت و تا زمان آخرین حضور مشتری افزایش خواهد یافت.

 

یزدانی اضافه کرد:پاکسازی و شستشوی جداره های مدارس و معابر اطراف مدارس و مبلمان شهری، شستشوی و رنگ آمیزی جداول معابر اطراف مدارس،همکاری در شستشو و پاکسازی کامل نمای مدارس،رنگ آمیزی و رسیدگی به وضعیت مبلمان و حذف زوائد فیزیکی فضای داخل حیاط  مدارس دولتی، رنگ آمیزی دربهای ورودی و شستشو و مرمت تعویض تابلوهای سردرب مدارس و المانهای حیاط مدارس، نصب پیام های خوش آمدگویی به دانش آموزان،همکاری در تعمیر و مرمت آبخوری مدارس، تجهیزات ورزشی مدارس و نگهداشت و نظافت سرویس های بهداشتی مدارس،رفع نواقص و تنظیم دقیق ساعتهای نصب شده در سطح شهر و داخل مدارس، آذین بندی میادین و معابر اصلی شهر بر اساس طرح ابلاغی سازمان زیباسازی توسط مناطق صورت می گیرد.

 

وی در ادامه به برپائی کلاس های آموزشی و اطلاع رسانی در راستای کنترل حیوانات مضر شهری و حفظ محیط زیست از سوی کارشناسان شرکت ساماندهی در طرح استقبال از مهر اشاره کرد و گفت: زنده گیری سگهای بدون صاحب در خیابانهای منتهی به مدارس در سطح مناطق 22 گانه، تحویل تله چسبی کتابی و کتابچه آموزشی در مناطق جهت توزیع در مدارس،کنترل و مبارزه با موش به ویژه در خیابانهای اطراف مدارس، رفع مزاحمت صنوف مجاور مراکز آموزشی، بهبود وضعیت ظاهری کیوسک ها نیز از جمله اقدامات شرکت ساماندهی و صنایع مشاغل شهر تهران و مناطق با همکاری یکدیگر می باشد.

 

بازدید از نقاط حادثه خیز در مدارس و نقاط بی دفاع شهری در محیط های پیرامونی مراکز آموزشی

 

معاون شهردار تهران به بازدید و بررسی نقاط حادثه خیز در مدارس و نقاط بی دفاع شهری در محیط های پیرامونی مراکز آموزشی توسط سازمان آتش نشانی پرداخت و گفت:استقرار نیروهای عملیاتی و موتورسوار پیرامون مراکز آموزشی ،بازدید از کلیه مراکز آموزشی و در صورت نیاز شارژ کلیه کپسول های آتش نشانی نصب شده ،آموزش دانش آموزان در زمینه نکات ایمنی و حادثه، کنترل کلیه شیرهای هیدرانت آتش نشانی ،تامین ایمنی نمایشگاه ها و... از جمله اقدامات سازمان آتش نشانی می باشد.

 

یزدانی اضافه کرد: آموزش و اطلاع رسانی محیط زیست در مدارس منتخب، ابلاغ راهکارهای اجرایی بهینه‌سازی مصرف آب، برق، کاغذ و گاز به کل مدارس سطح منطقه و...، رفع سدمعبر صنفی، بساط گستر، سیار، ساختمانی، دستفروشان و متکدیان بویژه در معابر منتهی به مدارس، گشت و کنترل مستمر از سطح معابر، چهارراه ها، میادین و سواره روها، عرشه پل های عابر پیاده و سواره رو جهت جلوگیری از فعالیت بساط گستران، متکدیان، شبه متکدیان و دستفروشان، ابلاغ به کلیه ساختمانهای نیمه کاره و در حال ساخت جهت جمع آوری و حمل خاک و نخاله مازاد و انتقال مصالح به داخل ملک و رسیدگی به وضعیت حصار کارگاهی از جمله اقدامات ستاد محیط زیست در مناطق 22گانه و شرکت شهربان و حریم بان مناطق در طرح استقبال از مهر می باشد.

: برای دریافت مشاوره درباره طرح استقبال از مهر در تهران آغاز شد/رفع نقاط حادثه خیز و بی دفاع شهری پیرامون مراکز آموزشی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «طرح استقبال از مهر در تهران آغاز شد/رفع نقاط حادثه خیز و بی دفاع شهری پیرامون مراکز آموزشی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید