استقبال گرم مردم اتریش از کاروان تیم‌ ملی فوتبال ایران | آسمونی
کد مطلب: 6064 درج نظر
استقبال گرم مردم اتریش از کاروان تیم‌ ملی فوتبال ایران

استقبال گرم مردم اتریش از کاروان تیم‌ ملی فوتبال ایران

1393/02/24آسمونی :  کاروان تیم‌ملی بامداد دوشنبه از فرودگاه امام (ره) عازم وین شد تا مهمترین اردوی آماده‌سازی...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

آسمونی :  کاروان تیم‌ملی بامداد دوشنبه از فرودگاه امام (ره) عازم وین شد تا مهمترین اردوی آماده‌سازی خود را قبل از شروع جام‌جهانی 2014 برزیل در اتریش برگزار کند؛ کشوری که به خاطر ارتفاع، آب و هوای عالی و صدها کمپ با امکانات، هر ساله میزبان بسیاری از تیم‌های ملی و باشگاهی از سراسر جهان است.
جالب اینکه بدانید تیم‌ملی آلمان نیز هفته آینده در اتریش اردو می‌زند و این در حالی است که آلمان همسایه اتریش است و خود از کشورهای صاحب امکانات به شمار می‌رود.

جرأتش را ندارند برای کروش جای بد بگیرند

آخرین بار تیم‌ملی تابستان 89 به اتریش رفته بود. بازیکنانی نظیر علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، احسان حاج‌صفی، محمدرضا خلعتبری، قاسم حدادی‌فر، کریم انصاری‌فرد و... در آن سال عضو تیم‌ملی بودند.
تیم‌ملی در آن سفر 23 ساعت در مسیر بود ولی این بار در کمتر از 10 ساعت به شهر محل برگزاری اردوی خود رسید و بازیکنان قدیمی با دیدن هتل محل اقامت و کمپ محل تمرین بسیار خوشحال شدند و گفتند رئیس و دبیر فدراسیون همان موقع هم بودند اما فرق کروش و افشین قطبی مشخص است چون جرأت ندارند جای بدی برای تیم کروش در نظر بگیرند!

قسمت بار هواپیما جا برای توپ‌ها نداشت

اعضای تیم‌ملی یکشنبه شب که در مراسم همبستگی در حمایت از تیم‌ملی شرکت داشتند، به هتل آزادی برگشتند و تا چُرتی بزنند، ساعت 1:30 بامداد دوشنبه و زمان حرکت به سمت فرودگاه امام (ره) فرارسید. اتوبوس با خلوتی تهران یک ساعت و 10 دقیقه در مسیر فرودگاه امام (ره) بود. ملی‌پوشان ساعت 2:40 در قسمت CIP پیاده شدند. خستـــگی و خواب‌آلودگی در چهره آنها مشخص بود.هنگام تحویل بار به سرپرست تیم گفته شد بخش بار هواپیما پر شده و گنجایش چند کارتن که حامل 50 توپ برای تمرینات تیم است را ندارد و چون بحث تیم‌ملی در میان است، می‌توانید باد توپ‌ها را خالی کنید و به داخل هواپیما ببرید. تدارکات سریع باد توپ‌ها را خالی کرد و آنها را بین چند بازیکن تقسیم کرد تا بتوانند همه توپ‌ها را به اتریش ببرند.

اینها به اتریش رفتند

به غیر از نبی به عنوان سرپرست تیم‌ملی، مهدی خراطی، دبیر کمیته‌های ملی و هوشنگ مقدس به عنوان مشاور بین‌الملل فدراسیون و همچنین حسینی مسئول روابط عمومی فدراسیون به اتریش رفتند. میرزایی که ایجنت است و قبلاً مدیر برنامه‌های سیدمهدی رحمتی بود و در اردوی آفریقای جنوبی هم حضور داشت، از ژوهانسبورگ به اتریش رفت و در اردوی تیم‌ملی حضور دارد. هنگام سفر تیم‌ملی یکی از مسئولان فدراسیون در فرودگاه امام (ره) منتظر مسئولان فدراسیون کره‌جنوبی بود و برای استقبال به این محل رفته بود. رحمان احمدی، علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، احسان حاج‌صفی، هاشم بیک‌زاده، امیرحسین صادقی، مهرداد پولادی، رضا حقیقی، آندرانیک تیموریان، احمد آل‌نعمه، خسرو حیدری، قاسم حدادی‌فر، محمدرضا خانزاده، پژمان منتظری، مهدی شریفی، کریم انصاری‌فرد و محمدرضا خلعتبری بازیکنانی بودند که بامداد دوشنبه با تیم‌ملی عازم وین شدند.

مربیانی که هستند، مربیانی که نیستند

کارلوس کروش خیلی سرحال نبود و این را می‌شد از چهره‌اش فهمید. او از انجام مصاحبه نیز خودداری کرد.
دن‌گاسپار، داکروز، دکتر دیگو، مجید صالح و مارکار آقاجانیان به عنوان دستیاران کروش عازم اتریش شدند. سرمربی تیم‌ملی در یک سال گذشته همکاری‌اش را با دوست قدیمی‌اش سیموئز قطع کرد، علیرضا منصوریان را به رغم ارتباط خوب او با دبیرکل فدراسیون نخواست، برای چند روز هم مهدی صفایی که قهرمان کیک بوکسینگ بود، را به عنوان مربی به اردو برد و دیگر با او همکاری نکرد.

مسئولان سفارت منتظر بودند

پرواز تیم‌ملی ساعت 6:30 به وقت اتریش در فرودگاه وین به زمین نشست و بازیکنان ساعت 7 صبح وارد سالن خروجی فرودگاه شدند. مسئولان سفارت ایران به استقبال اعضای تیم‌ملی رفتند.

استقبال گرم مردم اتریش از تیم‌ملی

یک دستگاه اتوبوس و یک کامیونت حمل بار برای تیم‌ملی در نظر گرفته شده بود. اعضای تیم ساعت 7:30 وین را به مقصد والترسدورف در 180 کیلومتری پایتخت اتریش ترک کردند و ساعت 9:50 به این شهر رسیدند. شهروندان این شهر کوهستانی با اطلاع از حضور تیم ایران درشهرشان، استقبال گرمی از کاروان تیم کشورمان به عمل آوردند. کودکان این منطقه پرچم ایران را تکان می‌دادند و یک گروه نیز موسیقی محلی اتریش را می‌نواختند و پس از ساعت‌ها همه لبخند را روی صورت کارلوس کروش دیدند که برای کودکان دست تکان می‌داد. هتل فالکن استاینر برای تیم‌ملی رزرو شده بود که هتل زیبا و باامکاناتی به شمار می‌رود. هزینه یک شب اقامت در این هتل 200 یورو است که برای تیم ایران به خاطر تعداد نفرات و اعتباری که به هتل می‌دهد، تخفیف بسیار قابل توجهی در نظر گرفته شده است و به تعداد خدمه افزوده شده تا بهترین سرویس‌دهی به تیم ایران ارائه شود. بازیکنان به محض ورود به هتل در رستوران حاضر شدند تا صبحانه بخورند و به خواست کروش سریع به اتاق‌هایشان رفتند تا بخوابند.

تمرین در سالن و افسوس ملی‌پوشان

اولین تمرین ملی‌پوشان در اتریش عصر دوشنبه در سالن بدنسازی نزدیک هتل فالکن برگزار شد، یک سالن بدنسازی مجهز در یک شهر معمولی اتریش که مسلماً 95 درصد مردم ایران حتی یک بار هم اسم شهر والترسدورف را نشنیده‌اند و بازیکنان به یکدیگر می‌گفتند چند قرن باید بگذرد تا همه شهرهای ما چنین امکانات و سالن سرپوشیده داشته باشند. این تمرین مختص تمرینات کششی و هوازی بود و یک ساعت به طول انجامید.

لژیونرها یکی پس از دیگری می‌آیند

رضا قوچان‌نژاد صبح دوشنبه به اردوی تیم ملی ملحق شد، سوشا مکانی و بختیار رحمانی بعد از بازی امشب فولاد برابر السد قطر به تهران می‌آیند و فردا به اتریش می‌روند. لژیونرها ظرف 3، 4 روز آینده یکی پس از دیگری به اردو خواهند رسید. علیرضا جهانبخش هم در تماس با سرپرست تیم ملی گفته شنبه به ملی‌پوشان ملحق می‌شود. علیرض بیرانوند و رضا نوروزی نیز که اسم‌شان در لیست 30 نفره قرار دارد به اتریش نمی‌روند.

اولین تمرین در چمن

اولین تمرین تیم ملی در زمین چمن از ساعت 18 دیروز به وقت تهران آغاز شد و ملی‌پوشان در استادیوم اختصاصی باشگاه والترسدورف به تمرین پرداختند. هوای دیروز این منطقه به دلیل بارندگی‌ها به معنای واقعی عالی و لذتبخش بود.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره استقبال گرم مردم اتریش از کاروان تیم‌ ملی فوتبال ایران فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «استقبال گرم مردم اتریش از کاروان تیم‌ ملی فوتبال ایران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 4 = ?