کد مطلب: 32274 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
احوالپرسی در زبان ایتالیایی

احوالپرسی در زبان ایتالیایی

آسمونی : احوالپرسی در زبان ایتالیایی می خواهید برای تعطیلات به ایتالیا بروید و یا یک سفر کاری دارید پس...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آسمونی : احوالپرسی در زبان ایتالیایی

می خواهید برای تعطیلات به ایتالیا بروید و یا یک سفر کاری دارید پس اولین چیزی که لازم دارید اصطلاحات احوالپرسی در زبان ایتالیایی می باشد. ایتالیایی ها به مهمان پسند بودن معروف اند و همین عادت انها برای مردم ایران یک امتیاز بزرگ است زیرا آنها هم معمولا دوست دارند از تازه وارد ها با روی باز استقبال می کنند. یک شروع خوب را باید با این عبارات همراه کنید:

Ciao سلام Salve سلام/ خداحافظ Buongiorno صبح بخیر Buona Sera عصر بخیر اما شروع همه چیز نیست. بعضی مواقع یک پایان خوب از همه چیز مهم تر است. Ciao این کلمه در ایتالیایی جادو می کند. با آن هم می توانید سلام کنید و هم خداحافظی Arrivederci خداحافظ A dopo بعدا می بینمت A presto به زودی می بینمت A fra poco زود می بینمت خوب کمی حال و احوال لازم است. باید از اصطلاحات احوالپرسی زیر نیز استفاده کنید. Come stai? چطوری؟ وقتی این سوال از شما پرسیده می شود هزاران جواب می توانید برایش داشته باشید همانند: Sto bene خوبم Non c’e male بد نیستم Malissimo اصلا خوب نیستم Va bene همه چی خوبه Va benissimo خیلی خوبه Non mi posso lamentare چی بگم؟!

خوب تا اینجا شما یاد گرفتید تا حدودی با شخص رو بروی خود صحبت کنید. اما باید قبل از هر چیزی بتوانید او را صدا کنید. برخی از القاب در زبان ایتالیایی عبارتند از:

Signorina خانم Signora خانم ( معمولا متاهل یا میانسال ) Signore آقا Professoro پروفسور Dottore دکتر!

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان و فعال در بخش‌های مُد و زیبایی، آرایشی و آشپزی
هم‌چنین علاقمند به سریال‌های کره‌ای و اطلاع رسانی در این خصوص داخل آسمونی

ثبت نظر درباره «احوالپرسی در زبان ایتالیایی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 4 = ?