ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  13957 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
کاهش وزن و آشپزخانه ی تمیز!

کاهش وزن و آشپزخانه ی تمیز!

برای کاهش وزن باید آشپزخانه منزل‌تان را تمیز نگه دارید! مطالعه‌ای نشان داده است که آشپزخانه شلوغ و...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

برای کاهش وزن باید آشپزخانه منزل‌تان را تمیز نگه دارید!

reduse-weight
reduse-weight

 

مطالعه‌ای نشان داده است که آشپزخانه شلوغ و نامرتب می‌تواند سبب پرخوری و منجر به افزایش وزن و چاقی افراد شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ دلایل بسیاری همچون استرس و فشار روحی می‌تواند باعث شود شما در خوردن زیاده‌روی کنید و یکی از این دلایل به هم ریخته بودن و شلوغ بودن آشپزخانه است. بنابراین اگر می‌خواهید سلامتی خود ر ا تضمین کنید و  دچار اضافه وزن نشوید باید آشپزخانه‌تان تمیز و مرتب باشد تا کمتر وسوسه شوید که غذا بخورید یا پرخوری کنید.

در مطالعه‌ای که در مجله «تاثیر محیط بر افراد» به چاپ رسید، محققان نشان دادند که نامرتب بودن و کثیف بودن آشپزخانه علاوه بر اینکه باعث پرخوری می‌شود، منجر به میل به خوردن خوراکی‌های شیرین می‌شود که این مواد به علت سرشار بودن از قند، مواد افزودنی و نگهدارنده‌ها می‌تواند سلامتی فرد را تحت تاثیر قرار دهد و موجب افزایش وزن یا چاقی شود.

این تحقیق رابطه بین روان‌شناسی و میزان غذایی که می‌خوریم را نشان می‌دهد. ناخودآگاه قرار گرفتن در آشپزخانه‌ای شلوغ و نامرتب میل به زیاد خوردن را افزایش می‌دهد و افراد را از کنترل خارج می‌کند. در واقع قرار گرفتن در همچین محیطی باعث می‌شود که افراد به این موضوع فکر کنند که همه چیز از کنترل خارج شده است چرا من نشوم؟

تحقیقات قبلی در این رابطه به این موضوع اشاره داشتند که هر چه ظرف غذا بزرگ‌تر باشد یا هر چه مقدار غذای موجود در آن بیشتر باشد، ما بیشتر تحریک و ترغیب می‌شویم که بیشتر بخوریم. اما این تحقیق جدید نشان داد آشپزخانه‌ای که در آن ظرف‌ها نشتسته و به‌هم‌ریخته است، سینک ظرف‌شویی پر از ظرف کثیف است و همه چیز نامرتب است فرد را تحریک می‌کند که بیشتر بخورد. ابلته با فکر کردن به آنچه که می‌خوریم یا جلوگیری از ایستاده خوردن می‌توانیم پرخوری خود را کنترل کنیم.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره کاهش وزن و آشپزخانه ی تمیز! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کاهش وزن و آشپزخانه ی تمیز!» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید