ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72891 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
لیست خرید عروسی

لیست خرید عروسی

خرید عروسی و تهیه لیست خرید عروسی در آستانه ازدواج یکی از کارهای مهم برای خانواده عروس و داماد است چون می‌خواهند آن‌را بدون کم و کاستی انجام دهند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

لیست خرید عروسی یکی از کارهای به ظاهر سخت برای فراهم آوردن مراسم عروسی است که گاهی باعث سردرگمی خانواده عروس یا داماد می‌شود. معمولا برای جشن عروسی باید یک لیست خرید را آماده کنید تا به ترتیب آنها را پیش ببرید تا کارها با هم قاطی نشوند؛ پس در ادامه با آسمونی باشید و لیست کامل خرید عروسی را در این پست مشاهده کنید.

خرید عروسی

لیست خرید عروسی

 • چمدان عروس و داماد

یکی از لیست‌های خرید برای مراسم عروسی خرید چمدان عروس و داماد است که خانواده‌ی دو طرف این خرید را انجام می‌دهند. چمدان عروس شامل لوزام آرایشی و اکسسوری و همینطور لوازم حمام در کنار چادر و لباس‌های مختلف است. چمدان داماد هم شامل لوازم بهداشتی، اکسسوری، لوازم حمام و ست کت و شلوار است.

 • لباس عروس و داماد

خرید لباس عروس و کت و شلوار داماد هم البته معمولا با چمدان عروس و داماد خریداری می‌شود. البته بعضی از عروس‌ها ترجیح می‌دهند لباس عروس را اجاره کنند.

 • طلا برای عروس

خرید سرویس طلا برای عروس که شامل گردن‌بند، گوشواره و انگشتر می‌باشد. بعضی از خانواده‌های عروس هم معمولا برای داماد گردن‌بند انتخاب می‌کنند.

 • ساعت عروس و داماد

ست ساعت برای عروس و داماد هم جزء خریدهای عروسی است. معمولا عروس و داماد با یکدیگر برای انتخاب ست ساعت به خرید می‌روند.

 • آینه و شمعدان

اگر آینه و شمعدان هنگام مراسم عقد خریداری نشده باشد برای مراسم عروسی این خرید انجام می‌شود و برای سفره عقد در تالار عروسی فراهم می‌گردد.

 • خلعتی گرفتن

خلعتی هدایایی است که بر عهده خانواده عروس است تا به خانواده داماد بعد از عروسی داده می‌شود. معمولا خرید پارچه، پیراهن مردانه یا شال و روسری به عنوان خلعتی خریداری می‌شود.

 • کارت عروسی

انتخاب کارت عروسی یکی از کارها در لیست خرید عروسی است. امروزه نمونه‌های مختلفی از کارت عروسی چاپ می‌شود و تنوع زیادی پیدا کرده است.

 • گوسفند قربانی

پس از رسیدن عروس و داماد جلوی پای آنها گوسفند قربانی می‌کنند. به تازگی بعضی از عروس و دامادها دیگر تمایلی به قربانی کردن گوسفند ندارند.

 • کیک و شیرینی

انتخاب مدل کیک عروسی هم یکی دیگر از خریدهای عروسی است. کیک عروسی مدل‌های مختلفی دارد و معمولا در چند طبقه درست می‌شود. مدل‌های مختلف شیرینی و مقدار آن هم در این لیست قرار دارد.

 • میوه عروسی

انتخاب میوه عروسی در هر فصل متفاوت است و معمولا در فصل تابستان تنوع میوه‌ها بیشتر است. خرید میوه و مقدار آن بر اساس تعداد مهمان‌ها یکی از نکات مهم خرید عروسی است.

 • برف شادی

پس از ورود عروس و داماد به تالار روی آنها برف شادی می‌زنند. برف شادی چند سالی است که زیبایی خاصی به مراسم و مهمانی عروسی می‌دهد.

 • فش فشه

در انتهای عروسی در تالار با روشن کردن فش فشه فضای زیبایی را به وجود می‌آورند. خرید تعداد فش‌فشه و تنوع آن بر اساس فضای تالار بهتر است انجام شود.

 • کادوی سر عقد

اگر مراسم عقدکنان نگرفته باشید معمولا قبل از شروع مراسم عروسی، میهمانان به عروس و داماد کادوی جداگانه به عنوان کادوی سر عقد می‌دهند. این کادو معمولا شامل سکه طلا، طلاهای مختلف و یا کارت هدیه است.

 • شمع بلند

برای روز عروسی داشتن انواع شمع امری ضروری است بخصوص اگر سفره عقد هم گذاشته شود معمولا رنگ‌بندی‌های مختلف شمع و سایز آن باید از قبل مشخص شود.

تصاویر وسایل خرید عروسی

حلقه عروس و داماد
کفش عروس و داماد
کفش عروس
کیف عروس
دیزاین شیرینی عروسی
دیزاین میز مراسم عروسی

 

نظر خود را درباره «لیست خرید عروسی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره لیست خرید عروسی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید