کد مطلب: 17434 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدل های زیبای گیفت عروسی

مدل های زیبای گیفت عروسی

یکی از تزیینات مربوط به مراسم عروسی گیفت عروسی است که عروس و داماد به عنوان هدیه به میهمانان خود می دهند تا...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
beautiful-wedding-gift19

یکی از تزیینات مربوط به مراسم عروسی گیفت عروسی است که عروس و داماد به عنوان هدیه به میهمانان خود می دهند تا به وسیله آن هم از میهمانان خود تشکر کنند و هم یک یادگاری به آنان داده باشند. به همین دلیل عروس و داماد در انتخاب گیفت عروسی بسیار دقت می کنند. پورتال آسمونی هم در این مقاله می خواهد نکاتی مفید در مورد انتخاب گیفت عروسی عنوان کند که در ادامه می خوانید.

گیفت عروسی یا هدیه عروسی ، هدیه ای کوچک است که عروس و داماد برای مهمانان (خانم) مراسم عروسی تدارک می بینند تا از حضور آنها در جشن عروسی تشکر کنند.

همین طور گیفت عروسی به نشانه یادبود عروسی نزد مهمانان به یادگار می ماند و هدیه ای خاطره انگیز خواهد بود. بنابراین بهتر است که در انتخاب گیفت عروسی خود دقت کنید تا مهمانانتان را با هدیه ای ویژه و خاطره انگیز راهی منازلشان کنید.

beautiful-wedding-gift9

تاریخچه گیفت عروسی

رسم دادن هدیه عروسی به زمان های قدیم در اروپا بر می گردد. گیفت عروسی در آن دوران ، جعبه جواهرات کوچکی بود که از کریستال و سنگ های گرانبها ساخته می شد. محتویات این جعبه شامل حبه های قند می شد که نماد مال و مکنت و سلطنت بود (به اعتقاد مردم آن دوران ، قند خواص درمانی داشت و بسیار گران بود).

با گذشت زمان ، مغز بادام نیز به محتویات جعبه افزوده گردید که در کنار قند ، استعاره ای زیبا از تلخی و شیرینی زندگی بود. با گذشت قرن ها و کاهش قیمت قند ، گیفت عروسی در بین جوامع و کشورهای مختلف نیز رواج یافت و به رسمی عمومی تبدیل گردید بطوریکه امروزه بجای قند از نقل و نبات نیز استفاده می شود.

گیفت عروسی را بخرید یا خودتان بسازید ؟

برای تصمیم گیری جهت ساخت یا خرید گیفت عروسی ، عوامل متعددی تاثیرگذار هستند که عوامل مهم به قرار زیر هستند : وسع مالی شما ، تعداد مهمانان ، مدت زمان تا عروسی ، ماندگاری گیفت عروسی (بعنوان مثال اگر گیفت مدنظر شما ، گل طبیعی باشد).

beautiful-wedding-gift23

مدل های گیفت عروسی

بنا به وسع مالی عروس و داماد ، مدل های گیفت عروسی مختلفی می توان در نظر گرفت. همانطور که گفته شد بصورت سنتی از قند و نقل و نبات استفاده می شود اما در دنیای مدرن امروزی ، هدایای عروسی متفاوتی دیده شده است. همین طور در فصول مختلف می توان هدایای متناسبی را در نظر گرفت و یا از اسم عروس و داماد و یا تاریخ عروسی در گیفت عروسی استفاده نمود. از دسته بندی های زیر می توانید جهت انتخاب گیفت عروسی تان استفاده کنید :

1) گیفت عروسی سنتی :

این نوع گیفت ها شامل جعبه های تزیین شده است. داخل جعبه نیز می توانید هدیه ای کوچک به رسم یادبود بگذارید.

2) گیفت عروسی خانگی :

این نوع گیف ها می تواند شامل عروسک (عروس و داماد) ، دسته گل های کوچک ، کله قند فانتزی کوچک تزیین شده و پرنده های مصنوعی زیبا باشد.

3) گیفت عروسی مناسبتی :

این نوع گیفت نمادی از مراسم عروسی شماست. بعنوان مثال اگر مراسم عروس تان در کنار دریا باشد ، می توانید از قایق عروسکی با تزیین نقل و نبات استفاده کنید تا برای همیشه در یادها بماند. و یا اگر عروسی تان در زمستان و برف باشد ، گزینه های جالبی برای انتخاب خواهید داشت.

4) گیفت عروسی فرهنگی :

این نوع گیفت نمادی از فرهنگ قومیت یا خاندان شما می باشد که با کمی تفکر ، بهترین ایده ها را خواهید یافت !

در انتها در نظر داشته باشید که گیفت عروسی ، امری ضروری نبوده و در صورت داشتن وسع مالی ، می توانید تهیه کنید.

beautiful-wedding-gift20beautiful-wedding-gift21beautiful-wedding-gift22beautiful-wedding-gift1beautiful-wedding-gift2beautiful-wedding-gift3beautiful-wedding-giftbeautiful-wedding-gift4beautiful-wedding-gift5beautiful-wedding-gift6beautiful-wedding-gift7beautiful-wedding-gift8 

beautiful-wedding-gift10beautiful-wedding-gift24beautiful-wedding-gift11beautiful-wedding-gift12beautiful-wedding-gift13beautiful-wedding-gift14beautiful-wedding-gift15beautiful-wedding-gift16beautiful-wedding-gift17beautiful-wedding-gift18

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «مدل های زیبای گیفت عروسی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?