ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  73043 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مراسم عروسی

مراسم عروسی

مراسم عروسی تشریفات خاصی دارد که باید هر خانواده‌ای بعد از خواستگاری فرزندش در مورد آن اطلاعات لازم را به دست آورد.
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مراسم عروسی یکی از جشن‌های مهم بعد از مراسم بله برون و مراسم عقد است که برای هر دختر و پسری اهمیت ویژه‌ای در زندگی‌اش دارد و خانواده عروس و داماد سعی می‌کنند مراسم عروسی را به بهترین نحو انجام دهند تا یک روز به یادماندنی برای فرزندان‌شان به یادگار بماند. مراسم عروسی مراحل و تشریفاتی دارد که می‌توانید در این پست آسمونی مراحل مراسم یک جشن عروسی را ببینید و مدیریت کنید.

جشن عروسی

خرید عروسی

برای برگزاری مراسم عروسی در ابتدا به لیست خرید عروسی توجه کنید. لیست خرید چمدان عروس و داماد هم یکی از خریدهای قبل از مراسم عروسی است که ما قبلا در دو پست مجزا به صورت کامل به آن پرداخته‌ایم.

 • اما به طور خلاصه خرید عروسی شامل چه چیزهایی می‌شود؟

خرید عروسی شامل لباس عروس و کت و شلوار داماد، خرید سرویس طلا و خرید چمدان عروس و داماد می‌شود.

تالار عروسی

رزرو تالار برای عروسی

رزرو تالار عروسی در بعضی از شهرها مانند تهران باید از دو الی سه ماه قبل از روز عروسی انجام شود و پس از آن هماهنگی‌های لازم در خصوص انتخاب نوع غذا، دسر، نوشیدنی و غیره تعیین شود و قیمت‌های آن هم مشخص گردد.

رزرو آرایشگاه برای عروسی

رزرو آرایشگاه برای عروس و همینطور داماد هم در شهرهای بزرگ و سالن‌های زیبایی معروف حدود سه الی چهار ماه قبل برنامه‌ریزی شود. مراحل زیبایی پوست، نوع میکاپ و مدل مو عروس باید خیلی زودتر برنامه‌ریزی شود و هم‌چنین کارهای زیبایی داماد هم معمولا از مدت‌ها قبل باید در لیست کارها قرار گیرد.

رزرو گروه موسیقی برای عروسی

رزرو گروه موسیقی برای عروسی هم از آن دسته کارهایی است که نیاز به برنامه‌ریزی دو الی سه ماهه دارد تا اگر گروه خاصی را در نظر دارید بتوانید از قبل برای روز جشن عروسی خود تعیین کنید.

رزرو عکاسی و فیلمبرداری برای عروسی

رزرو عکاسی و فیلمبرداری هم نیاز دارد تا از سه ماه قبل انجام دهید. امروزه عکاسی و فیلمبرداری برای کلیپ عروسی از یک ماه قبل از روز عروسی ساخته می‌شود و فیلم روز جشن عروسی مجزا با فیلم‌های قبل از عروسی است. فتوشات‌های عروس و داماد هم از دو الی سه هفته قبل گرفته می‌شود تا روز عروسی برای مهمانان به نمایش در آید.

انتخاب ساقدوش عروس و داماد

انتخاب ساقدوش عروس و داماد که معمولا از دوستان هستند هم به برنامه‌ریزی نیاز دارد. مدل لباس و رنگ‌بندی آن باید از یک ماه قبل مشخص شود و کارهای مرتبط در روز عروسی که از سوی داماد و عروس آماده شده را تمرین کنند.

سفارش کارت عروسی

سفارش کارت عروسی هم باید دو ماه قبل از جشن عروسی انجام شود و پس از اینکه تعداد مهمانان از بین اقوام عروس و دوستان عروس، اقوام داماد و دوستان داماد مشخص شد از کاتالوگ‌های موجود، نوع کارت عروسی را انتخاب کنید و تعداد کارت را سفارش دهید.

دسته گل عروس و ماشین عروس

برای سفارش دسته گل عروس و تزیین ماشین عروس معمولا از یک ماه قبل انجام می‌شود و از کاتالوگ‌های موجود، نوع دسته گل عروس و مدل گل‌آرایی ماشین عروس را مشخص کنید.

خرید فشفشه، بادکنک و شمع

برای خرید فشفشه، برف شادی، بادکنک و یا شمع‌های رنگی هم از یک هفته قبل اقدام کنید. قبل از خرید دقت کنید که میز عروس و داماد در تالار مشخص باشد تا اگر دیزاین آن‌جا با شما بود تعداد بادکنک و شمع را درست تهیه کنید.

روز جشن عروسی

 1. کارهای روز جشن عروسی به این صورت است. صبح روز عروسی را هیچگاه با سردرگمی شروع نکنید. اگر کار رزرو و خرید گزینه‌های بالا را انجام داده باشید می‌توانید با مدیریت یک فرد قابل اعتماد از سوی داماد و همینطور عروس کارها را به نوبت پیش ببرید.
 2. صبح روز عروسی، بهتر است عروس و داماد به موقع به آرایشگاه مورد نظر بروند تا عکاسی آتلیه‌ای عروس و داماد در تایم مشخص انجام شود و در تالار دیر حضور پیدا نکنند.
 3. خانواده داماد و عروس باید زودتر از موعد مقرر در تالار مستقر شوند تا به درستی از مهمانان پذیرایی شود. خوشامدگویی مهمانان هم امری مهم در تالار است.
 4. حتما یک نفر با تالار هماهنگ باشد تا حضور عروس و داماد را اطلاع دهد تا ظرف اسپند آماده باشد. برف شادی هم با ورود عروس و داماد زده می‌شود. پس از ورود معمولا عروس و داماد به ترتیب میزها نزد مهمانان رفته و با آنها سلام و احوالپرسی می‌کنند.
 5. رقص و شادی اقوام و دوستان شروع یک جشن عروسی است و بهتر است در چنین مواقعی برای فیلمبرداری بهتر، با احترام بچه‌های کوچک را برای نشستن هماهنگ کنید تا دلخوری ایجاد نشود.
 6. پذیرایی ناهار و شام را یکی از الویت‌ها در روز عروسی قرار دهید و بی‌تفاوت از کنار آن نگذرید و خانواده داماد و عروس بهتر است بر سر میزها حضور یابند تا کمبودی در پذیرایی احساس نشود.
 7. پس از سرو ناهار یا شام باز هم جشن ادامه دارد تا هنگام رقص عروس و داماد شود و بهتر است این لحظه هم به خوبی هماهنگ شود تا فیلمبرداری و عکاسی به خوبی انجام شود.
 8. برش کیک پس از رقص عروس و داماد انجام می‌شود. در چنین موقعی از قبل چاقوی مخصوص برش کیک را با روبان و گل تزیین کرده باشید.
 9. آخرین لحظه بعد از رقص عروس و داماد و برش کیک، با آتش‌بازی و فشفشه همراه است که زیبایی خاصی به جشن می‌دهد و مهمانان از این لحظه لذت خواهند برد.
 10. عکاسی با اقوام و دوستان را هم معمولا پس از رقص عروس و داماد و آتش‌بازی انجام می‌دهند و در چنین مواقعی عده‌ای از مهمانان محل عروسی را ترک می‌کنند.
 11. افتر پارتی عروسی در آخرین لحظه از روز جشن عروسی انجام می‌شود که دوستان نزدیک عروس و داماد به جشن و پایکوبی مشغول می‌شوند.

 

نظر خود را درباره «مراسم عروسی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره مراسم عروسی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید