کد مطلب: 36625 درج نظر
زمان مطالعه: 17 دقیقه
بهترین آموزشگاه طراحی سایت در تهران

بهترین آموزشگاه طراحی سایت در تهران

طراحی سایت یکی از حرفه هایی است که روز به روز در حال پیشرفت است و به یکی از پردرآمدترین مشاغل تبدیل شده است. ما در این بخش آسمونی به معرفی دوره های آموزشی طراح
زمان مطالعه: 17 دقیقه

 بهترین آموزشگاه های طراحی سایت در تهران

بهترین آموزشگاه های طراحی سایت در تهران:

آموزش طراحی سایت حرفه ای

طراحی وب به مهارت ساخت و راه‌اندازی صفحات وب گفته می‌شود.

تیم برنرز لی، مخترع وب، با برپایی یک سایت وب در اوت 1991، نام خود را به عنوان نخستین سازندهٔ وب در تاریخ نگاشت. او در نخستین وب سایتش، از اَبَرمتن و پیوندی برای ایمیل (پست الکترونیک) استفاده کرده بود.

در آغاز، وب سایت‌ها با کُدهای ساده HTML نوشته می‌شدند، گونه‌ای از زبان نشانه‌گذاری که ساختار ساده‌ای به وب گاه‌ها می‌داد، شامل سرتیتر و پاراگراف، و توانایی پیوند دادن به آدرس‌های دیگر از طریق ابرپیوند. در مقایسه با روش‌های دیگر، این راه تازه و متفاوتی بود که کاربران به سادگی می‌توانستند با یک مرورگر، صفحه‌های پیوند خورده را باز کنند.

با پیشرفت وب و هنر طراحی آن، زبان کُد نویسی اش، اَبَرمتن یا اچ تی ام‌ال، پیچیده‌تر و پرانعطاف تر شد. ابزاری مانند جدول‌ها که بیشتر برای نمایش نمودارهای داده‌ای بودند، بزودی مورد استفاده نادرست، برای چیدمان‌های پنهان در صفحه‌های وب قرار گرفتند. با پیدایش الگوهای آبشاری وب یا «CSS»، روش نادرست طراحی با جدول‌های پنهان در صفحه از گردونه خارج، و به جای آن استفاده مناسب از زبان کمکی «CSS» جایگزین شد.

فناوری‌های یکپارچه‌سازی پایگاه داده (Database)، مانند زبان‌های کُدنویسی سمت سرور (Server-Side Scripting) مانند CGI، PHP، ASP. NET، ASP، JSP و ColdFusion، و استانداردهای طراحی مدرن با الگوها (CSS)، ساختار وب سایت‌ها را باز هم تغییر داده و آن را پیشرفته تر کرده‌اند. سایت واکنش گرا یا سایت ریسپانسیو (responsive) سایتی است که با ابعاد و رزولوشن دستگاه‌های مختلف سازگاری دارد و کاربران بدون توجه به اینکه صفحه نمایش دستگاهشان کوچک باشد.

همچنین با آمدن نگاره‌های جاندار و فناوری‌های پویانمایی به صفحه‌ها، مانند فلَش (Flash)، چهره وب بیشتر از پیش تغییر کرد و توانمندی‌های تازه به سازندگان رسانه و طراح‌های وب داده شد.

وبسایت یا تارنما

وبسایت یا تارنما یا وب‌گاه مجموعه‌ای از فایل‌های مختلف اعم از تصاویر، متون یا فایل‌های برنامه‌نویسی شده‌است که به منظوری خاص به شکلی با هم مرتبط شده‌اند. این فایلها روی یک کامپیوتر «میزبان» یا «سرور» قرار می‌گیرند و با یک نام دامنه مشترک فراخوانی می‌شوند.

انواع سایت

سایت‌ها بر اساس کاربرد و نوع برنامه نویسی به چند دسته تقسیم می‌شوند که عبارت است از:

سایت‌های ثابت (Static Website)

این سایت‌ها یکبار طراحی می‌شوند و اطلاعات مورد نیاز در داخل آن‌ها قرار می‌گیرد و پس از آن برای تغییر در آن‌ها نیاز به یک طراح حرفه‌ای یا نیمه حرفه‌ای سایت است. زبان برنامه‌نویسی این‌گونه از سایتها غالباً HTML و Java Script هستند که در نوع توسعه یافته تر از CSS نیز بهره گرفته می‌شود. این نوع دسته از وب سایت‌ها به صورت HTML ساده طراحی می‌شوند.

از آنجا که حجم کمتری از کد در طراحی سایت‌های ثابت استفاده می‌شود سرعت بارگذاری (Loading) بالایی دارند. علاوه براین کاهش حجم کدها که باعث خوانایی بشتر سایت توسط ربات‌های جستجوگر می‌شود از یک سو و کاهش زمان بارگذاری از سوی دیگر سبب بهتر شدن وضعیت آن‌ها از لحاظ امتیاز دهی موتورهای جستجو یا همان «رنکینگ» می‌شود. سایتهای ثابت قیمت طراحی پایین‌تری را نیز عمدتاً نسبت به سایر سایت‌ها دارند.

عدم امکان ایجاد تغییر در این نوع از سایت‌ها توسط افراد عادی علاوه بر افزایش امنیت سبب بهره مندی از گرافیک و ظاهری زیبا می‌شود چرا که همه چیز ثابت است از جمله متون و اندازه تصاویر و همچنین همه عناصر مکان مشخص و ثابتی را دارند در نتیجه می‌توان برای محل قرار گرفتن هر یک از اجزاء بهترین تصمیم را گرفت.

اما از طرفی نیز عدم امکان ایجاد تغییرات توسط افراد عادی سبب می‌شود تا امکان بروزرسانی سایت توسط صاحبان و مدیران سایت صلب شود.

نکته: سایتهای ثابت (Static) برای افراد، شرکت‌ها و سازمان‌هایی مناسب است که حداکثر یک یا دو بار در سال نیازمند به تغییر در محتوای سایت هستند.

سایتهای پویا (Dynamic Website)

محتوای سایتهای داینامیک بعد از طراحی توسط افراد عادی که دسترسی به سیستم مدیریت محتوای سایت را داشته باشند قابل تغییر است. زبان برنامه‌نویسی وبسایتهای پویا می‌تواند براساس نیاز متفاوت باشد اما عمدتاً از زبانهای ASP، ASP.Net و Php استفاده می‌شود و از زبانهای کمکی CSS و Silver light یا Ajax برای ایجاد قابلیتهای ویژه نیز بهره گرفته می‌شود.

در این‌گونه از سایتها ابتدا اسکلت سایت توسط طراح ایجاد می‌شود و سپس محتوا توسط مدیران سایت‌ها تغییر می‌کند مانند فرم قراردادی که یکبار توسط فردی ایجاد می‌شود و توسط افراد دیگری بارها تکمیل می‌شود، از این رو طراح نسبت به محل قرار گرفتن و اندازه دقیق متون و تصاویر و سایر عناصری که بعداً توسط مدیران سایتها تغییر می‌کند اطلاع ندارد بنابراین چاره‌ای ندارد جز اینکه همه حالات را در نظر بگیرد و اینکار سبب می‌شود تاحدودی از گرافیک و جلوه سایت کاسته شود.

یکی از مزیت‌های سایت‌های داینامیک این است که هیچ محدودیتی برای ایجاد، تغییر یا حذف مطالب، تصاویر و صفحات و غیره وجود ندارد.

با توجه به اینکه در سایت‌های پویا از زبانهای برنامه‌نویسی پیشرفته استفاده می‌شود امکانات زیادی در آن‌ها قابل ایجاد است مانند ایجاد صفحات هوشمند، فرم‌ها و جستجوهای پیچیده.

استفاده زیاد از کدها سبب کند شدن بارگذاری سایت و امتیاز آن در موتورهای جستجو می‌شود.

نکته: سایتهای پویا برای افراد، شرکت‌ها و سازمان‌هایی مناسب است که بیش از دوبار در سال نیاز به تغییر درمحتوای سایت را دارند.

پرتال‌ها (Portal)

پرتال‌ها سایت‌های پویای جامعی هستند که چند هدف خاص را در یک سایت دنبال می‌کنند به عبارت دیگر مجموع چند سایت پویا که برای رسیدن به هدفی خاص در کنار هم قرار گرفته‌اند را می‌توان پرتال نامید. به عنوان مثال پرتال خبری می‌تواند از چند سایت داینامیک تشکیل شده باشد که هر یک امکانات خاصی چون عضو گیری، انتشار اخبار، انتشار تصاویر، نظر سنجی و … را در اختیار مدیران آن قرار دهد.

تمام ویژگی‌های یک سایت پویا می‌تواند در یک پرتال نیز صدق کند.

نکته: معمولاً پرتال‌ها توسط سازمان‌ها، گروه‌ها و شرکت‌ها خریداری می‌شوند. به دلیل نیاز به بروزرسانی بخش‌های مختلف اداره آن‌ها توسط یک فرد بسیار مشکل است مگر آنکه به چشم یک کار حداقل پاره وقت به آن نگاه شود.

سایت‌های متحرک استاتیک و نیمه داینامیک (Static and Dynamic Flash Website)

سایت‌های فلش یا متحرک دو نوع استاتیک و نیمه داینامیک هستند و توسط نرم‌افزارهای خاصی ایجاد می‌شوند در برخی موارد از XML یا Action Script برای ایجاد قابلیت‌های تغییر یا هوشمندی در این سایت‌ها بهره گرفته می‌شود.

به‌طور کلی سایتهای فلش ثابت (استاتیک) غیرقابل تغییر می‌باشند و مانند سایتهای ثابت یکبار توسط طراح ایجاد می‌شوند و برای تغییر آن نیاز است تا افراد به صورت حرفه‌ای یا نیمه حرفه‌ای از دانش طراحی فلش برخوردار باشند.

اما سایت‌های فلش نیمه داینامیک یا نیمه پویا مانند سایت‌های پویا عمل می‌کند و قابل تغییر هستند اما تغییر در آن‌ها به سادگی سایت‌های پویا نیست و وسعت ایجاد تغییرات نیز بسیار محدودتر است.

از مزیتهای وب سایتهای فلش جذابیت آنهاست. گرافیک زیبا و انیمیشن‌های جذاب. اما از معایب عمده آن‌ها می‌توان به عدم خوانده شدن اطلاعات موجود در آن‌ها توسط رباتهای جستجوگر و عمدتاً سرعت بسیار پایین بارگذاری اشاره کرد.

نکته: سایت‌های فلش برای افراد و گروه‌ها یا شرکت‌ها و سازمان‌هایی مناسب است که نیاز به تبلیغات ندارند و عموم کاربران با آن‌ها آشنا هستند مانند خوانندگان، سیاست مداران، بازیگران و گروه‌های موسیقی، هتلهای معروف، مکانهای توریستی.

سایت‌های مجهز به سیستم مدیریت محتوا (Content Management Systems)

سایت‌های مجهز به سیستم مدیریت محتوا که در اصطلاح به CMS که مخفف Content Management System است مشهورند، وبسایت‌هایی از نوع پرتال‌ها یا سایت‌های پویا هستند که برای مصارف خاص توسط طراحان حرفه‌ای یا شرکت‌های طراحی حرفه‌ای ایجاد می‌شوند.

تمام مزایا و معایب مربوط به سایتهای پویا در مورد سایتهای مجهز به سیستم مدیریت محتوا صدق می‌کند.

البته در نظر داشته باشید که سایتهای پویا و پرتالها نیز مجهز به سیستم مدیریت محتوا هستند اما آنچه که در CMSها متفاوت است طراحی آن‌ها و سیستم‌های مدیریت محتوای آن‌ها برای مصارف خاص است.

از مزایای سیستم‌های مدیریت محتوا نسبت به سایر سایتهای داینامیک می‌توان به آماده بودن و جامع بودن آن‌ها اشاره کرد. از این رو اغلب این‌گونه از سایتها در کمتر از 3 روز کاری قابل نصب و استفاده هستند.

طراحی سایت‌های CMS مانند یک خط تولید محصول است و از آنجا که طراح باید نمونه‌های محدودی را به صورت انبوه تولید کند سعی در رعایت تمام اصول امنیتی، گرافیکی، موارد مربوط به رنکینگ و امتیاز موتورهای جستجو و سایر موارد مؤثر می‌کند.

با توجه به مزیت‌های آن‌ها به تمامی افراد، سازمان‌ها و شرکتهایی که شرایط داشتن سایت‌های داینامیک را دارند توصیه می‌شود تا ابتدا به دنبال سیستم‌های مدیریت محتوای مخصوص به کار خود بگردند و در صورتی که پیدا نشد به طراحی سایت‌های پویا روی بیاورند.

طراحی وبگاه

وب گاه مجموعه‌ای از اطلاعات دربارهٔ موضوع یا عنوان خاص است. طراحی یک وبگاه مشخص‌کننده آرایش و ساختار صفحات وبی است که بوجود آورنده وبگاه خواهند بود. یک صفحه وب شامل اطلاعاتی درمورد هدف ایجاد وبگاه می‌باشد. یک وب سایت را همانند کتابی تصور کنید که هر صفحه وب در حکم برگی از کتاب خواهد بود.

در زمینه طراحی وبگاه جنبه‌های گوناگونی باید در نظر گرفته شود که به سبب پیشرفت روزافزون اینترنت همواره براین موارد افزوده می‌شود. برای وب گاه‌های تجاری عمومی، موارد زیر از جمله اصلی‌ترین آن‌ها به‌شمار می‌روند:

طراحی سایت بر طبق عنوان و محتوای مطالب می‌باشد.

مطالب، جوهر کلام و اطلاعات درون سایت باید مطابق با هدف سایت بوده و طیفی از عموم را نشانه رود که به دنبال اطلاعات ارائه شده در سایت هستند.

سایت باید قابل فهم بوده و برقراری ارتباط با آن حتی برای مخاطبانی که آشنایی چندانی با وب ندارند، آسان باشد. چنانچه سایت به اندازه کافی بزرگ بوده و اطلاعات زیادی را شامل شود، باید اطلاعات راهنما را به گونه‌ای بکار برد که به سرعت در اختیار بیننده قرار گیرند.

نمای کار باید کلی بوده و تمام صفحه را دربر گیرد تا بتواند پایداری و ثبات را القا کند. سبک نگارش باید زیبا و تخصصی بوده و مناسب با سلیقه مخاطبان و محتوای سایت باشد.

در نگارش متون و اطلاعاتی که مخاطب به دنبال آن‌ها است باید بزرگ نمایی شود تا به بیننده القا کند که این همان چیزی است که به دنبال آن بوده‌است.

همچنین سایت باید به سادگی در اینترنت یافت شود و درصورت امکان در بالای لیست‌های جستجو قرار گیرد، اگرچه همواره این‌گونه نباشد لااقل در موتورهای جستجوی اصلی چنین شود.

یک وبگاه معمولاً شامل متن و تصاویر است. اولین صفحه یک وب سایت صفحه خانه (Home Page) یا صفحه ایندکس (Index) نامیده می‌شود. بعضی از وب گاه‌ها از صفحه‌ای استفاده می‌کنند که معمولاً صفحه خوش آمد نامیده می‌شود. این صفحه ممکن است شامل مواردی چون پیغام خوش آمدگویی، انتخاب زبان، انتخاب ناحیه جغرافیایی یا اعلام عدم پذیرش مسیولیت درموارد خاص باشد. هر صفحه وب درون سایت وب، یک فایل HTML است که URL مخصوص به خود را دارد.

بعد از این که هر صفحه وب ساخته شد، این صفحات با استفاده از فهرست راهنمایی که از پیوندهای مختلف تشکیل شده‌است به یکدیگر متصل می‌شوند.

هنگامی که یک وب سایت کامل شد برای آنکه برای همه بر روی اینترنت قابل مشاهده باشد باید منتشر یا ارسال (Upload) شود. این کار به کمک یک میزبانFTP انجام می‌شود. هنگامی که سایت منتشرشد، مسئول سایت برای افزایش بازدیدکنندگان، از تکنیک‌های گوناگون استفاده می‌کند. این کار با ثبت کردن وب سایت در موتورهای جستجویی نظیر Google و Yahoo، تبادل لینک با وب سایت‌های دیگر، ایجاد پیوند با وب گاه‌های مشابه و غیره امکان‌پذیر است.

طرح وب سایت

طرح وب به قالب نمایشی و طراحی گرافیکی صفحات موجود در وبگاه می‌گویند که معرف محتوا و مطالب آن وب سایت می‌باشد. طرح وب جلوه بصری هدف وبگاه است و اولین بخش از یک صفحه وب است که ذهن مخاطب را با خود درگیر می‌کند.

طراح وب با در نظر گرفتن هدف سایت و مخاطبان آن و با استفاده از المان‌های متناسب با رویکرد سایت و به کمک ذهن خلاق و ذوق هنری خود در بکار بردن ابعاد و رنگها، طرحی خلق می‌کند که ضمن ایجاد یکپارچگی در کلیه صفحات وب گاه، نمای تکرار شونده و خسته‌کننده را به مخاطب القا نکند. در وبگاه باید از الگوی ثابتی در صفحات استفاده کرد که کاربر به هنگام دیدن صفحات متوجه این است که همه صفحات در یک سایت مشخص هستند.

بهترین آموزشگاه طراحی سایت در تهران بهترین آموزشگاه طراحی سایت در تهران

سرفصل های دوره آموزش طراحی سایت :

قسمت اول آموزش طراحی سایت :آموزشHTML(5),CSS3

    مقدمه ای بر اینترنت، وب و HTML

    درک مفهوم HTML در این دوره از آموزش طراحی سایت

    آشنایی با مرورگر وب و انواع آن در این دوره از آموزش طراحی سایت

    نقش CSS در ساخت صفحات وب

    آشنایی با XHTML در طراحی سایت

    جنگ مرورگرهای وب

    استانداردهای موجود در طراحی سایت

آموزش طراحی سایت و عناصر سازنده صفحات وب

    آشنایی با مارک آپ (Markup)

    آشنایی با المان، تگ، خاصیت و مقدار

    محتوای متنی یک صفحه وب

    لینک ها، تصاویر و محتوای غیرمتنی

    اسم فایلهای صفحات وب

    HTML در مقابل XHTML

    انواع نسخه های HTML

    آشنایی با DOCTYPE و ضرورت استفاده از آن

آموزش طراحی سایت و ساختار اساسی HTML

    فنداسیون یک صفحه وب

    عنوان یک صفحه وب

    ساخت پاراگرافها

    آشنایی با Headerها

    نامگذاری المانها

    تقسیم کردن یک صفحه وب به قسمتهای مختلف

    Encoding برای نمایش درست متنها

    کاراکترهای خاص در HTML

    المانهای طلایی وب: div و span

آموزش طراحی سایت و فرمت کردن متن در HTML

    نوشتن متن به صورت bold و italic

    تغییر سایز نوشته یک متن

    استفاده از فونتهای Monospaced

    استفاده از متنهای Preformatted

    متنهای نقل قول

    متن های Superscript و Subscript

    تراز متن در صفحه وب

    پروژه عملی : ایجاد یک صفحه وب مشابه صفحات ویکی پدیا

آموزش طراحی سایت و گذاشتن تصاویر در سایت

    پسوندهای رایج تصاویر در وب

    آشنایی با نرم افزارهای کار با تصاویر

    ضرورت استفاده از فوتوشاپ (یا نرم افزارهای مشابه)

    آشنایی با دستور Save for Web

    آشنایی با نحوه لود شدن تصاویر در وب

    شفافیت (Transparency) در تصاویر

    شفافیت، تصاویر PNG و ناسازگاری های مرورگرها

    وارد کردن تصاویر درون یک صفحه وب

    تغییر سایز تصاویر توسط HTML

    آشنایی با متن جایگزین عکس

    شناور کردن تصاویر در صفحه وب

    پروژه عملی در این دوره از آموزش طراحی سایت: ایجاد یک گالری تصویر خطی ساده

آموزش طراحی سایت - آموزش لینک ها

    لینک ها: فرامتن بودن HTML

    ساخت لینکها در صفحه وب

    آشنایی با انواع لینکها

    نحوه آدرس به لینکها

    درست کردن میانبرهای کیبوردی برای کار با لینکها

    آشنایی با دکمه Tab در کیبورد و نقش آن در لینک ها

    آشنایی با لینک های Anchor و HASHها

    پروژه عملی : ایجاده منو صفحه بسیار قوی به همراه یک صفحه فهرست مقاله اینترنتی

آموزش طراحی سایت - آموزش لیست ها

    آشنایی با انواع لیست ها

    ساخت لیست های ترتیبی و غیرترتیبی

    انتخاب نوع بولت برای لیست ها

    تعیین شماره شروع برای لیستها

    ساخت لیست های توضیحی

    لیستهای تودرتو و مدیریت آنها

    پروژه عملی دراین دوره از آموزش طراحی سایت: ایجاد یک منوی به همراه گزینه های والد لایه ای

آموزش طراحی سایت - آموزش جداول

    آشنایی با جداول و کاربردهای آن در صفحات وب

    تعیین حاشیه کنار جدول

    تعیین فاصله درونی و بیرونی سلول جدول

    ساخت جدولهای حرفه ای تر

    تقسیم کردن جدول به گروههای افقی

    تقسیم کردن جدول به قسمتهای عمودی

    کنترل حرفه ای حاشیه های کناری و داخلی یک جدول

    افزایش سرعت لود شدن جداول در این دوره از آموزش طراحی سایت

    پروژه عملی :ایجاد یک لیست قیمت فروشگاه الکترونیکی و یک منوی زیبا با تکنولوِژی جدول

آموزش طراحی سایت - آموزش فرم ها

    نقش فرم ها در صفحات وب

    در این دوره از آموزش طراحی سایت ساخت اولین فرم

    پردازش اطلاعات وارد شده توسط کاربر

    آشنایی با Server-Side Programming

    ساخت اولین برنامه دینامیک فوق ساده

    دسته بندی المان های موجود در فرم

    ساخت منوهای Drop Down

    ساخت دکمه های رادیویی و چک باکس ها (Checkbox)

    فیلدهای آپلود فایل

    فیلدهای مخفی و کاربردهای آن

    آشنایی با دکمه های Submit و Reset

    قراردادن عکس به جای دکمه تایید فرم

    نقش دکمه Tab در فیلدهای یک فرم

    غیرفعال کردن المان های موجود در فرم

    فیلدهای فقط خواندنی

    پروژه عملی : ایجاد یک فرم ارتباط با ما به همراه صفحه پاسخ تایید ارسال فرم

آموزش طراحی سایت - آموزش کار با CSS

    درک مفهوم CSS و جایگاه آن در کنار HTML

    آشنایی با استایل ها و روش های مختلف نوشتن آن

    درک ساختار یک دستور CSS

    نوشتن دستورات CSS در کنار یکدیگر

    انتخاب المان مورد نظر در HTML

    آشنایی کامل با انتخاب کننده ها در CSS

    آشنایی با کلاس های دروغین (Pseudo-Class)

    آشنایی با المان های دروغین (Pseudo-Element)

    وراثت در CSS

    آشنایی با واژه Cascade و نحوه عملکرد آن

آموزش طراحی سایت - آموزش فرمت دهی متن و فونت توسط CSS

    تعیین نوع فونت مورد نظر

    آشنایی با گروه های کلی فونت (Font Families)

    تعیین سایز فونت

    آشنایی با ویژگی های یک فونت: style, weight, variant

    تعیین تورفتگی یک متن از کناره ها

    تعیین فاصله بین حروف و فاصله بین خطوط یک متن

    تراز یک متن در صفحه وب

آموزش طراحی سایت - آموزش کار با CSS3

    تایپوگرافی در طراحی سایت

    افکت سایه در طراحی سایت

    تاثیر افکت گرادیانت در طراحی سایت

    افکت شعاع به المان ها

    انیمیشن در CSS3

آموزش طراحی سایت - آموزش تعیین موقعیت المان ها (Position)

    درک کامل CSS Box Model و ناسازگاری های موجود در طراحی سایت

    نقش استانداردها در CSS Box Model

    شناور کردن المان ها در صفحه وب

    کنترل المان های موجود در مجاورت المان های شناور

    آشنایی با انواع مختلف تعیین موقعیت یک المان و کاربردهای آن

    مخفی کردن المان ها در یک صفحه وب

آموزش طراحی سایت - آموزش درست کردن ساختار (Layout) توسط CSS

    آشنایی با انواع صفحات وب مختلف در این دوره از طراحی سایت

    آشنایی با صفحات تک ستونی در این دوره از طراحی سایت

    آشنایی با صفحات چندستونی

    ساخت صفحات دوستونی

    ساخت صفحات سه ستونی ساده و پیچیده در این دوره از طراحی سایت

    تنظیم ارتفاع تمامی ستون های صفحه وب به یک اندازه

    آشنایی با صفحات Absolutely-Positioned

    آشنایی با باگ های مختلف مرورگرهای مختلف

    پروژه عملی :ایجاد یک قالب کامل با CSS

آموزش طراحی سایت - معرفی HTML5

    چه خصوصیاتی در html5 وجود دارد

    چرا به HTML5 نیاز است

    چرا ما نیاز به عناصر جدید ساختاری داریم

آموزش طراحی سایت و اساس HTML5

    تعریف اسناد HTML5

    HTML5 syntax

    عنصر Header

    عنصر nav

    عنصر Section

    عنصر article

    عنصر aside

    عنصر footer

    بازنگری مدل محتوا

آموزش طراحی سایت - آموزش ساختار اسناد HTML5

    درک الگوریتم outline

    ایجاد اسناد section

    استفاده از heading به درستی

    استفاده از hgroup برای تحت الشعاع قرار دادن section ها

    ساختار مناسب تودرتو

آموزش طراحی سایت - آموزش دسته بندی محتوا در HTML5

    کار کردن باشکل figure و figcaption

    گروه بندی محتوا با aside

    استفاده از div در HTML5

    استفاده از صفات id,class در HTML5

    کارکردن با لیستها در HTML5

    استناد به کار بصورت semantically معنایی

    استفاده از المنت address

    استفاده از المنت small

    استفاده از المنت mark

    کارکردن با تاریخ و زمان

آموزش طراحی سایت - آموزش ساختار HTML5 معنایی برای دنیای واقعی

    پشتیبانی از مرورگر کنونی

    اطمینان از بلوک در سطح صفحه نمایش

    اضافه کردن پشتیبانی برای عناصر در مرورگرهای قدیمی تر

آموزش طراحی سایت - آموزش کار کردن با فرم های HTML5

    المان جدید کادر متنی

    صفت های جدید

    بازگشت به صفحه پیشین

    استایل فرم و ایجاد پیغام های خطا

    آموزش کار با فرم ها

    نکات مهم در مرور گر ها برای فرم

    استفاده از جاوا اسکریپت در فرم

    پروژه عملی : ایجاد یک فرم حرفه های با HTML5

پشتیبانی API HTML5

    آموزش Canvas

    نقاشی در محیط canvas

    بازنگری video

    اضافه کردن ویدیو

    مروری بر امکان Drag and Drop API

    آموزش Encoding Video

آموزش طراحی سایت - آموزش مالتی مدیا در وب

    مفهوم مالتی مدیا در وب

    استفاده ویدیو در وب

    کار با کنترلر های اشیاء ویدیو

    دسترسی به مالتی مدیا

    ترکیب CSS 3 با HTML5

آموزشگاه طراحی سایت تهران آموزشگاه طراحی سایت تهران

قسمت دوم آموزش طراحی سایت : آموزش جاوا اسکریپت

    مقدمه ای بر جاوااسکریپت

    شروع کار با جاوااسکریپت

    شنایی با ابزارها و کاربردها

آموزش طراحی سایت - آموزش هسته دستور جاوا اسکریپت

    ساختار کدهای جاوا اسکریپت

    ساخت متغیرها

    نوشتن دستورهای شرطی

    کارکردن با عملگرها

    کار با حلققه ها در جاوا اسکریپت

    ساخت توابع در JavaScript

آموزش طراحی سایت - آموزش انواع داده و Object ها در جاوا اسکریپت

    ایجاد و کارکردن با آرایه ها

    ایجاد و کارکردن با اعداد

    ایجاد و کارکردن با مقادیر رشته ای

    استفاده از دستورات کار با تاریخ و زمان JavaScript

آموزش طراحی سایت - آموزش کاملا کاربردی Document Object Model

    DOM چیست ؟

    کارکردن با Node ها و HTML Element ها

    دسترسی یافتن به المان های موجود در DOM

    تغییر دادن المان های موجود در DOM

    ساخت المان های DOM

کارکردن با رخدادها و آموزش طراحی سایت - آموزش Event Listener ها :

    مدیریت رخدادها در جاوا اسکریپت

    رخدادهای onClick و onEvent آموزش کارکردن با رخدادهای onBlur و onFocus

    کار کردن با Timer

آموزش طراحی سایت - آموزش رفع خطاهای رخ داده در کدهای جاوا اسکریپت

    آشنایی با برخی خطاهای رایج جاوا اسکریپت در این دوره از آموزش طراحی سایت

    استفاده از Firebug به منظور رفع خطای کدهای جاوا اسکریپت

    مراحل رفع خطا ی کدهای جاوا اسکریپت

آموزش طراحی سایت - آموزش استفاده از جاوا اسکریپت برای مدیریت داده های فرم ها

    دسترسی یافتن به عناصر فرم های وب

    جلوگیری از ارسال یک فرم با داده های نامعتبر به سرور

    نمایش و مخفی سازی بخش هایی از فرم های وب

قسمت سوم:آموزشJQuery

    مقدمه ای بر jQuery

    jQuery چیست

    دانلود و نصب jQuery

    ایجاد یک صفحه ساده دارای jQuery

    مروری بر ویژگی های jQuery

آموزش طراحی سایت - آموزش بازیابی محتوای صفحه با jQuery

    مروری بر انتخاب گرها Selector و فیلترها

    استفاده از انتخابگرهای اولیه jQuery

    استفاده از فیلترهای اولیه jQuery

    استفاده از فیلترهای صفات jQuery

    Child , Visibility

    فیلترها و انتخابگرهای فرم

    پویش مستندات Traversing Documents

    درک حالت زنجیره عبارت jQuery

    تعیین حاشیه عملکر صفحه لینک (Annotating page links )

آموزش طراحی سایت - آموزش دستکاری محتوای صفحه با jQuery

    ایجاد ، گرفتن و تنظیم کردن محتوای صفحه

    دستکاری ویژگی ها ( Attributes ) با jQuery

    Wrapping ، جایگزینی و حذف محتوی

    استفاده از jQuery Event Object

آموزش طراحی سایت - آموزش کار با Events

    درک جنبه های مدیریت Event در jQuery

    bind کردن و unbind کردن Eventها

    متدهای کمکی آسان Event

    استفاده از آبجکت Event در jQuery

    استفاده از ویژگی های دیگر Event

    مثال عملی : برجسته سازی و نواربندی جداول

آموزش طراحی سایت - آموزش انیمیشن ها و افکت ها در jQuery

    مخفی سازی و نمایش المان ها بوسیله jQuery

    Fade کردن الملان ها با jQuery

    Slide بندی المان ها از طریق jQuery

    ساخت انیمیشن های سفارشی

    Image Rotator ( گرداننده عکس )

ثبت نظر درباره «بهترین آموزشگاه طراحی سایت در تهران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?