کد مطلب: 31181 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای قدرت دفاعی‌مان مذاکره نخواهیم کرد/ آمریکا به دنبال ضربه زدن به ملت ایران است/ تا پایان سال تورم تک رقمی خواهد شد

برای قدرت دفاعی‌مان مذاکره نخواهیم کرد/ آمریکا به دنبال ضربه زدن به ملت ایران است/ تا پایان سال تورم تک رقمی خواهد شد

به گزارش آسمونی:رئیس جمهور گفت:ما به تمام جهانیان اعلام می کنیم آنچه برای دفاع از سرزمین مان نیاز داشته...
زمان مطالعه: 3 دقیقه


به گزارش آسمونی:رئیس جمهور گفت:ما به تمام جهانیان اعلام می کنیم آنچه برای دفاع از سرزمین مان نیاز داشته باشیم با دست خودمان تهیه خواهیم کرد و برای قدرت دفاعی مان مذاکره نخواهیم کرد.

حسن روحانی رئیس جمهور در جمع مردم هرمزگان در ورزشگاه تختی بندرعباس گفت: از طرف ملت ایران به این سرزمین و آب های همیشه ابدی فارس و مردم این دیار سلام و درود می فرستم ، مردمی که قرن ها پاسدار انقلاب بودند.

وی افزود: مردم هرمزگان در طول 40 سال از انقلاب اسلامی پاسدار خلیج مواج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان بودند. مردم هرمزگان نه تنها حق بر مردم ایران و منطقه بلکه حق بر گردن مردم جهان دارید.

روحانی در ادامه اضافه کرد افزود: در دو جنگ بزرگ علیه ایران و تصرف کویت در هر دو مرحله مردم ایران امنیت این آبراه بزرگ بین المللی را حراست کردند.

سپاه و ارتش حافظ منطقه دریایی خلیج فارس و دریای عمان

وی گفت:  امروز نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس و نیروی دریایی ارتش در دریای عمان و تنگه باب المندب  حافظ مسیر کشتیرانی هستند.

رئیس جمهور خطاب به کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: ما همسایه خوبی برای شما هستیم و خواهیم بود. دیگران به فکر منافع شما نیستند.آنها به فکر فروش سلاح به قیمت گران به شما و بردن نفت شما به قیمت ارزان هستند.

وی با بیان اینکه  ما با دنیا برای قدرت دفاعی مان مذاکره نخواهیم کرد، افزود: ما به تمام جهانیان اعلام می کنیم آنجه برای دفاع از سرزمین مان نیاز داشته باشیم با دست خودمان تهیه خواهیم کرد و از کسی اجازه نمی گیریم و برای امنیت منطقه نیازی به بیگانگان نداریم.

ما به تعهداتمان در برجام پایبندیم

وی با اشاره به تلاش آمریکا برای ضربه زدن به ملت ایران، گفت: آمریکا در خصوص برجام در انزوا است و تا روزی که طرف مقابل ما پیمان را زیر پا نگذاشته است به تعهداتمان پایبندیم و نخواهیم گذاشت دیگران از این پایبندی سواستفاده کند.

روحانی گفت: دو شب پیش نماینده آمریکا به شورای امنیت رفت و خواست ایران را درباره یمن محکوم کند و باز موفق نشد.

وی افزود: اگر آمریکا به فکر مردم یمن است بمب های ممنوع را در اختیار عربستان نگذارد.

دولت و مردم همیشه در کنار هم خواهند بود

رئیس جمهور خطاب به مردم بزرگ ایران، گفت: ما کشور ایران را می خواهیم بسازیم و خواهیم ساخت، ما  و مردم در کنار هم قرار داریم و از همه تنگناها عبور خواهیم کرد، ملت ایران در تمام شرایط و سختی ها در کنار یکدیگر هستند.

روحانی در ادامه اضافه کرد:در ایران نسبت به پاییز سال گذشته 950 هزار اشتغال ایجاد شده و تا پایان سال تورم تک رقمی خواهد شد که این باعث افتخار است.

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح  15 طرح مهم  در این سفر افزود: 15 طرح به ارزش بیش از 2 هزار میلیارد تومان شروع خواهد شد.

وی افزود: از آغاز دولت یازدهم تا کنون در استان هرمزگان در مجموع هزار و 830 طرح  بهداشتی انجام شده و 268 پروژه بهداشتی درمانی در دست اجرا است.

رئیس جمهور گفت: یک بیمارستان 531 تخت خوابی در هرمزگان بزودی ساخته می شود.

اجرای فاز دوم و سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس به زودی

روحانی با بیان اینکه هر کس در این استان در بخش فاضلاب سرمایه گذاری کند خرید آب آن تضمین شده است، افزود: باید از ظرفیت آبشیرین کن ها در این استان استفاده شود و از 170 هزار اراضی کشاورزی، بیش از 100 هزار هکتار از سیستم نوین آبیاری بهره مند است.

رئیس جمهور افزود: اجرای فاز دوم و سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس به زودی آغاز می شود و فاز دوم اسکله های شهید رجایی بندرعباس در این سفر افتتاح می شود.

روحانی در ادامه گفت: ما در دولت دوازدهم همه کامیون های فرسوده را نوسازی می کنیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: ما می خواهیم بخشی از نفت کشورمان از جاسک به دنیا صادر شود و تنها از خارک نباشد از همین رو  لوله گذاری از گوره تا جاسک به زودی آغاز می شود.

روحانی همچنین افزود: آزاد راه بندرعباس - کرمان به طول 370 کیلومتر با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام خواهد شد و آزاد راه 90 کیلومتری بندرشهید رجایی به سیرجان ساخته خواهد شد.

رئیس جمهور در پایان گفت:طرح های ملی مربوط به استان هرمزگان 2 برابر 4 سال قبل در هرمزگان انجام شده است و  پروژه های عمرانی در این دوره با افزایش 158 درصدی مواجه بوده است و یک هزار و 180 میلیارد تومان برای اجرای طرح های مختلف در هرمزگان اختصاص خواهد یافت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «برای قدرت دفاعی‌مان مذاکره نخواهیم کرد/ آمریکا به دنبال ضربه زدن به ملت ایران است/ تا پایان سال تورم تک رقمی خواهد شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?