کد مطلب:  36567 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ظریف: به تلاش برای خنثی کردن تحریم های غیرقانونی آمریکا ادامه می‌دهیم

ظریف: به تلاش برای خنثی کردن تحریم های غیرقانونی آمریکا ادامه می‌دهیم

به گزارش آسمونی:وزیر امور خارجه ایران طی چندین پیام در توئیتر نوشت که ایران همچنان به تلاش برای خنثی کردن...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:وزیر امور خارجه ایران طی چندین پیام در توئیتر نوشت که ایران همچنان به تلاش برای خنثی کردن تحریم های غیرقانونی آمریکا و حذف برگشت ناپذیر پدیده بی ثبات کننده قوانین فرامرزی آمریکا ادامه می‌دهد.

"محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران طی چند پیام در شبکه اجتماعی توئیتر به یکجانبه گرایی آمریکا در عرصه جهانی تاخت.

وی در این پیام ها نوشت: باعث تاسف است که شاهد یک دولت آمریکا با یکجانبه گرایی ویرانگر در "دی‌ان‌ای" آن باشیم که از چند جانبه گرایی برای حمله به آن سوء استفاده کند. آمریکا که بسیار از اعتبار تهی شده مجبور شده تا پشت روندی اداری خود را پنهان کند تا از روبرو شدن با ایران در شورای امنیت جلوگیری کند.

وزیر خارجه ایران در ادامه پیام خود نوشت: در واقع - با یک دوز سنگین همدردی، و یا حتی تاسف-  ممکن است که بفهمیم چرا دولت آمریکا نیازمند سرپوش گذاشتن بر تعهد خود بر بی ثبات سازی است. برای همه این امکان وجود دارد که شاهد چالش رفتاری عمیق در داخل و فعالیت های بدخیم عمیق در خارج باشد.

ظریف در سومین توئیت تاکید کرد: برای درک تعهد دولت یاغی آمریکا به بی ثبات کردن نظام بین الملل فقط لازم است که تهدید گستاخانه سفیرش در سازمان ملل برای «یادداشت کردن اسامی»، تهدیدهای آقای ترامپ به قطع کمک های مالی یا تهدید مشاور امنیت ملی اش به تعقیب قضات دیوان بین المللی کیفری را به خاطر بیاوریم.

ظریف در توئیت دیگری نوشت: با توجه به ناتوانی آشکار دولت فعلی آمریکا در پایبندی توام با حسن نیت به توافقنامه ها، اولین گام در جهت تلاش برای حل مناقشه باید آن باشد که تدابیر محکمی با هدف احیای صلاحیت و شایستگی ظاهری اتخاذ گرفته شود، مثلا، باید همچون یک دولت عادی رفتار کند.

وزیر خارجه کشورمان در آخرین توئیت خود گفت: ایران به همکاری با شرکا ادامه خواهد داد تا محیط جدیدی ایجاد کند که در آن ملت هایی که برای خود احترام قائل هستند، بتوانند تعهدات بین المللی و منافع خویش را پیگیری کنند. ما همچنان به تلاش برای خنثی کردن تحریم های غیرقانونی آمریکا و حذف برگشت ناپذیر پدیده بی ثبات کننده قوانین فرامرزی آمریکا ادامه می‌دهیم.

منبع: تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره ظریف: به تلاش برای خنثی کردن تحریم های غیرقانونی آمریکا ادامه می‌دهیم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ظریف: به تلاش برای خنثی کردن تحریم های غیرقانونی آمریکا ادامه می‌دهیم» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید