کد مطلب:  43227 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مقام اروپایی: از برجام حمایت می‌کنیم / انتقاد از تکروی‌های آمریکا در قبال ایران

مقام اروپایی: از برجام حمایت می‌کنیم / انتقاد از تکروی‌های آمریکا در قبال ایران

به گزارش آسمونی:نامزد مطرح محافظه‌کاران برای عهده‌داری ریاست کمیسیون اروپایی آینده ضمن حمایت از برجام...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مقام اروپایی: از برجام حمایت می‌کنیم / انتقاد از تکروی‌های آمریکا در قبال ایران
مقام اروپایی: از برجام حمایت می‌کنیم / انتقاد از تکروی‌های آمریکا در قبال ایران

به گزارش آسمونی:نامزد مطرح محافظه‌کاران برای عهده‌داری ریاست کمیسیون اروپایی آینده ضمن حمایت از برجام انتقاد شدیدی به تکروی‌های آمریکا در قبال این معاهده و خروج یکجانبه واشنگتن از توافق هسته‌ای وارد کرد.

به نقل از روزنامه "هانوفرشه آلگماینه سایتونگ"، "منفرد وبر"، رئیس فراکسیون حزب مردم پارلمان اروپا و نامزد مطرح محافظه‌کاران اروپا برای عهده‌داری ریاست کمیسیون اروپایی آینده در سخنانی خواستار نقش میانجی‌گری این اتحادیه در مناقشات اتمی با ایران شده گفت: اروپا باید قدرت خود در پیشبرد دیپلماتیک این مسئله را در پیش گیرد تا به این ترتیب این مناقشات تشدید نشود.

"منفرد وبر" تأکید کرد: اگرچه شرایط تشدید می‌شود اما ما باید کانال مذاکرات با تهران را باز نگه داریم.

وی درباره وقوع یک رویارویی نظامی جدید در منطقه هشدار داده تأکید کرد که باید تحت هر شرایطی از وقوع یک درگیری نظامی جلوگیری شود.

وی افزود: هدف اصلی تلاش‌های دیپلماتیک ما باید این باشد که از تجهیز تسلیحاتی اتمی ایران جلوگیری شود. نظام جمهوری اسلامی نباید به تسلیحات اتمی دست یابد. ما کاملاً حامی منافع امنیتی اسرائیل هستیم.

این مقام اروپایی همچنین از توافق اتمی با ایران که آمریکا سال گذشته به‌صورت یکجانبه از آن خارج شد دفاع کرده گفت: حتی اگر این توافق حاوی نکات منفی زیادی باشد اما ما به‌عنوان اروپایی از آن حمایت می‌کنیم، چرا که تا به حال بهترین امکان برای ایفای نقش در پایداری و ثبات منطقه و خاورمیانه بوده است.

وی همچنین تأکید کرد که در این شرایط به‌صورت روزافزون نجات توافق اتمی با ایران دشوارتر می‌شود.

وبر در این راستا به تکروی‌های دولت آمریکا انتقاد وارد کرده گفت: من این‌که آمریکا به‌صورت یکجانبه توافق هسته‌ای با تهران را لغو کرده است غلط و بسیار مسئله‌ساز می‌دانم، به این ترتیب یک فرصت از دست رفته است. من در این باره که آمریکایی‌ها این مسیر را رفته‌اند بسیار دلسرد هستم.

 به‌دنبال خروج دولت آمریکا از برجام و کارشکنی‌های واشنگتن در اجرای آن، و همچنین بدعهدی طرف‌های باقی‌مانده در برجام نسبت به اجرای تعهدشان، شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی روز چهارشنبه گذشته بیانیه‌ای خطاب به کشورهای عضو برجام صادر کرد، که مهمترین محورهای این بیانیه عبارتند از:  • ایران از امروز 18 اردیبهشت 98 برخی اقدامات خود در توافق برجام را متوقف می‌کند
  • در مرحله فعلی دیگر خود را متعهد به رعایت محدودیت‌های مربوط به نگهداری ذخائر اورانیوم غنی‌شده و ذخائر آب سنگین نمی‌دانیم

60 روز مهلت به کشورهای باقیمانده در برجام برای اجرای تعهدات خود به‌ویژه در حوزه‌های بانکی و نفتی.

منبع: تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره مقام اروپایی: از برجام حمایت می‌کنیم / انتقاد از تکروی‌های آمریکا در قبال ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مقام اروپایی: از برجام حمایت می‌کنیم / انتقاد از تکروی‌های آمریکا در قبال ایران» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید