کد مطلب:  45849 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وزیر خارجه آلمان : کانال‌ های گفتگو با ایران را باید باز نگه‌ داریم

وزیر خارجه آلمان : کانال‌ های گفتگو با ایران را باید باز نگه‌ داریم

وزیر خارجه آلمان درباره عواقب تشدید تنش‌ها بین لندن و تهران بر سر نفتکش توقیف‌شده انگلیس توسط ایران هشدار داده بر راهکار دیپلماسی برای حل این بحران تأکید کرد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کانال‌ های گفتگو با ایران را باید باز نگه‌ داریم - We must keep open the channels of dialogue with Iran
کانال‌ های گفتگو با ایران را باید باز نگه‌ داریم - We must keep open the channels of dialogue with Iran
کانال‌ های گفتگو با ایران را باید باز نگه‌ داریم - We must keep open the channels of dialogue with Iran

به گزارش آسمونی : "هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان در گفتگویی با نشریه "بیلد" آلمان درباره تشدید اختلافات بین ایران و انگلیس و متحدانشان در منطقه هشدار داده گفت: در اینجا این مسئله مطرح است که از جنگ جلوگیری کنیم. تمام تلاش‌ها با شرکای اروپایی و کشورهای منطقه در این راستا انجام می‌شود.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جمعه‌شب در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عصر جمعه 28 تیر یک فروند نفتکش انگلیسی با نام "stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به‌ علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی بنا به درخواست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

صبح روز شنبه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اعلام خبر آغاز بررسی‌های کارشناسی حادثه نفتکش انگلیسی مربوط به نقض قوانین بین‌المللی دریانوردی، گفت: در صورت لزوم و بر مبنای درخواست مقام قضایی ممکن است خدمه برای انجام مصاحبه‌های تخصصی و فنی فراخوانده شوند.

هایکو ماس در بخش دیگری از گفتگو با نشریه "بیلد" آلمان تأکید کرد که بعد از 48 ساعت وضعیت در منطقه خلیج فارس جدی‌تر و خطرناک‌تر از قبل شده است. در صورت یک تشدید نظامی‌گری غیر قابل کنترل هیچ برنده‌ای وجود نخواهد داشت و همه بازنده خواهند بود.

وی درباره عواقب وقوع جنگ در این منطقه هشدار داده گفت: در صورت وقوع یک جنگ تمام منطقه و خاورمیانه آسیب می‌بیند و انسان‌های زیادی آواره می‌شوند و به اروپا فرار می‌کنند.

هایکو ماس همچنین از رهبران ایران درخواست کرد که مسئولیت خود در این راستا را انجام دهند تا همچنان این مارپیچ تنش‌ها تشدید نشود. وی از ایران خواست رویکرد عاقلانه‌ای را در پیش گیرد و در این باره گفت: این امر مستلزم یک دیپلماسی هوشمندانه است و این‌که کانال‌های گفتگو را باز نگه‌داریم و راه‌های ایجاد اعتماد و کاهش تنش‌ها را در پیش گیریم حتی اگر راهکاری پردردسر به‌نظر می‌رسد.

وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در یک گفتگوی تلفنی با همتای انگلیسی خود یادآور شد: به‌خلاف اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف کشتی حامل نفت ایران، اقدام ما بر اساس درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی ایران با توجه به تخلف کشتی انگلیسی از مقررات صورت گرفته است و باید از مجاری حقوقی و قانونی پیگیری شود.

وزارت امور خارجه انگلیس نیز روز گذشته کاردار سفارت ایران در لندن را در اعتراض به توقیف نفتکش "stena impero" توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب‌های خلیج‌فارس احضار کرد.

وزارت امور خارجه آلمان همچنین در بیانیه‌ای از ایران خواست تا نفتکش "استینا امپرو" و خدمه آن را هرچه سریع‌تر آزاد کند. یک سخنگوی این وزارتخانه در اظهاراتی گفته است که یک تنش منطقه‌ای دیگر بسیار خطرناک است.

: برای دریافت مشاوره درباره وزیر خارجه آلمان : کانال‌ های گفتگو با ایران را باید باز نگه‌ داریم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «وزیر خارجه آلمان : کانال‌ های گفتگو با ایران را باید باز نگه‌ داریم» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید