کد مطلب:  54575  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دکتر حریرچی : امیدوار هستیم واکسن آنفلو‌انزای ایرانی ‌تا پاییز ‌آماده‌ عرضه شود

دکتر حریرچی : امیدوار هستیم واکسن آنفلو‌انزای ایرانی ‌تا پاییز ‌آماده‌ عرضه شود

معاون وزیر بهداشت درباره واکسن آنفلو‌انزای تولید داخل نیز گفت: امیدواریم واکسن آنفلو‌انزای تولید داخل نیز تا پاییز به‌صورت نهایی آماده و عرضه شود.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : ایرج حریرچی امروز با حضور در خراسان شمالی در جمع خبرنگاران این استان اظهار داشت: هیچ داروی گیاهی و هیچ داروی طب سنتی که موثر بر درمان بیماری کرونا باشد فعلاً کشف نشده است.

وی در خصوص ادعای مطرح شده برخی از شهرستان ها در خصوص تاثیر داروی گیاهی و طب سنتی بر درمان بیماری کرونا افزود: داروهای گیاهی و طب سنتی حتی کمترین تأثیر را بر روند درمان بیماری کرونا نداشته و اینکه بعضی از شهرستان ها و مراکز ادعایی در این خصوص دارند خوشحال می‌شویم موارد را منتقل کرده تا در وزارتخانه مورد بررسی قرار بگیرد.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه کشف و تایید داروی نهایی تنها در آزمایشگاه مرجع صورت می گیرد خاطرنشان کرد: با متخلفان این حوزه در شهرستان‌ها که اقدام به توزیع و توصیه استفاده از داروی گیاهی و دارویی طب سنتی دارند برخورد قاطع صورت می‌گیرد و مردم بیماران خود را در معرض خطر قرار نداده و هزینه اضافی نکنند.

حریرچی در ادامه خاطرنشان کرد: داروهای شیمیایی که خارج از روند متعادل در برخی از شهرستان‌ها توزیع می شود تقلبی است و همانطور که مارک لباس به صورت تقلبی در بازار وجود دارد داروهای تقلبی نیز در استان‌ها پیدا می‌شود که هیچ تاثیر خاصی بر روند درمان بیماری کرونا ندارد.

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به سئوال خبرنگار مبنی بر چرایی عدم ارائه آمار روزانه مبتلایان به کرونا به تفکیک استانی گفت: با توجه به اینکه آمار تفکیکی استان ها از نوسان شدیدی برخوردار است و بسیاری از استان‌ها تحت تاثیر سایر استان‌های دیگر قرار دارند آمار تفکیکی به صورت روزانه اعلام نمی‌شود.

وی اضافه کرد: آمار شهدای خدمت اعلام شده و روز گذشته کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی کرونا تصمیماتی را در این خصوص اتخاذ کرده‌اند که پس از اصلاح آیین‌نامه، آمار رسمی شهدای خدمت ارائه می‌شود.

معاون وزیر بهداشت در پایان درباره واکسن آنفلو‌انزای تولید داخل نیز گفت: امیدواریم واکسن آنفلوانزای تولید داخل نیز تا پاییز به‌صورت نهایی آماده و عرضه شود.

: برای دریافت مشاوره درباره دکتر حریرچی : امیدوار هستیم واکسن آنفلو‌انزای ایرانی ‌تا پاییز ‌آماده‌ عرضه شود فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «دکتر حریرچی : امیدوار هستیم واکسن آنفلو‌انزای ایرانی ‌تا پاییز ‌آماده‌ عرضه شود» در کادر زیر بنویسید :

3 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید