کد مطلب:  44761  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
در حوزه دارو کمبود مواد اولیه نداریم

در حوزه دارو کمبود مواد اولیه نداریم

وزیر بهداشت درباره وضعیت بازار دارویی کشور، گفت: خوشبختانه در حال حاضر هیچ شرکت داروسازی در کشور مشکل کمبود مواد اولیه ندارد و علیرغم تحریم‌ها با ایجاد یک قرارگاه که خود فرماندهی آنرا بر عهده دارم، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که مشکلی به نام کمبود مواد اولیه و داروهای اساسی در کشور نداریم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
در حوزه دارو کمبود مواد اولیه نداریم - We have enough raw medicine materials
در حوزه دارو کمبود مواد اولیه نداریم - We have enough raw medicine materials
در حوزه دارو کمبود مواد اولیه نداریم - We have enough raw medicine materials

به گزارش آسمونی:دکتر سعید نمکی در جمع خبرنگاران در اراک اظهار کرد: بیمارستان امام رضا (ع) بیمارستان عمومی 32 تختخوابی است که تمام نیازهای عمومی منطقه را داراست و مقرر شد برای تکمیل برخی تجهیزات مورد نیاز این مرکز کمک کنیم.وی افزود: به جهت قرار گرفتن این بیمارستان در یک شاهراه مواصلاتی قرار شد بخش‌های اورژانس و تشخیص سی تی اسکن آن‌را تکمیل‌تر کنیم و در خصوص طرح توسعه آینده بیمارستان و افزایش به 64 تختخواب با پیشرفت امور عمرانی پروژه اقدام خواهیم کرد.

نمکی با اشاره به بازدید از طرح ملی بسیج کنترل فشار خون، گفت: در این شهرستان بسیار خوب عمل شده و از اهداف تعیین شده جلوتر هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه اکنون حدود 5 هزار تخت بیمارستانی را در حال آماده‌سازی برای بهره‌برداری داریم، افزود: اعتقاد من این است که معضل کمبود تخت در نظام سلامت وجود ندارد و در قالب طرح تحول نظام سلامت تخت‌های بسیاری به تخت‌های موجود اضافه شد و در واقع در دولت روحانی به اندازه کل سال‌های بعد از انقلاب تخت اضافه شد و آنچه مشکل داریم، توزیع عادلانه و مناسب این تخت‌ها و بهره‌برداری مناسب از آنهاست.نمکی با بیان اینکه تخت زیادی در کشور ایجاد شده که ضریب اشغال زیر 30 درصد دارند، افزود: این درحالیست که در برخی مناطق در راهروی بیمارستان‌ها بیمار بستری می‌شود. بر این اساس اولین برنامه این است که از تخت‌های موجود حداکثر بهره‌وری انجام شود و کمبود تخت در نقاط کمتر برخوردار و محروم را جبران کنیم.

وی اظهار کرد: امروز یکی از بهترین سیستم‌های اورژانس جاده‌ای را در کشور دارا هستیم و در حال حاضر به تعداد کافی در تمام جاده‌ها پایگاه داریم و قطعا در پیک ترافیک جاده‌ای تعداد پایگاه‌های سیار را افزایش خواهیم داد.

وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه یکی از مدرن‌ترین و به روزترین اورژانس‌های جاده‌ای منطقه را در شرق مدیترانه و به تایید سازمان جهانی بهداشت در اختیار داریم.

: برای دریافت مشاوره درباره در حوزه دارو کمبود مواد اولیه نداریم فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «در حوزه دارو کمبود مواد اولیه نداریم» در کادر زیر بنویسید :

5 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید