کد مطلب:  40915 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وزیر ارتباطات : لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن به زنان آموزش دهیم

وزیر ارتباطات : لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن به زنان آموزش دهیم

به گزارش آسمونی:وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات تاکید کرد: در مجموعه وزارت ارتباطات 17 درصد شاغلان از...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
وزیر ارتباطات : لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن به زنان آموزش دهیم
وزیر ارتباطات : لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن به زنان آموزش دهیم

به گزارش آسمونی:وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات تاکید کرد: در مجموعه وزارت ارتباطات 17 درصد شاغلان از خانم‌ها هستند و سهم بانوان در جمع مدیران تا سال 96 و در طول دولت یازدهم به 9 درصد رسیده است.

محمدجواد آذری جهرمی امروز در مراسم گرامیداشت مقام زن با تبریک ولادت حضرت زهرا (ص) گفت: در مجموعه وزارت ارتباطات، 17 درصد شاغلان از خانم‌ها هستند و سهم بانوان در جمع مدیران تا سال 96 و در طول دولت یازدهم به 9 درصد رسیده بود که در حال حاضر با چهار درصد رشد آمار زنان در رده مدیران پایه، میانی و ارشد به 13 درصد رسیده است که این نشان از توجه به توانمندی بانوان و رفع تبعیض جنسیتی در وزارت ارتباطات دارد.

وی با تاکید بر اینکه گزارش‌‌‌ها نشان می‌دهد رضایت از عملکرد  بانوان مدیر بسیار بالا است، اظهار داشت: توجه به نقش بانوان و به‌‌‌کارگیری آنان در جایگاه‌های مدیریتی و سپردن مسئولیت‌های اجتماعی به آنان از برنامه مورد تاکید رییس‌‌‌‌جمهور بوده است.

این عضو دولت تدبیر و امید با بیان اینکه وزارت ارتباطات مبحث اقتصاد دیجیتال را به عنوان آینده جهان مورد توجه قرار داده است، تصریح کرد: اقتصاد دیجیتال وابسته به خلاقیت است و خلاقیت جنسیت نمی‌شناسد و خانم‌ها می‌توانند با خلاقیت نقش موثری در این اقتصاد ایفا کنند.

آذری جهرمی ادامه داد: نیمی از جمعیت فعال کشور بانوان هستند و ما در حوزه کسب و کارهای دیجیتال خانم‌های موفق و کارآفرین زیادی داریم.

وی با اشاره به اینکه توسعه ارتباطات در کشور دغدغه خانم‌‌‌ها برای کسب و کار را تا حد زیادی برطرف کرده است، خاطرنشان کرد: با توسعه ارتباطات ما شاهد رشد کسب و کارهای زنان در روستاها از جمله «کلپورگان» سیستان و بلوچستان بوده‌ایم و تلاش امور بانوان برای برگزاری دوره‌های توانمندسازی زنان با استفاده از ظرفیت‌‌‌‌های ICT توانسته سهم زیادی برای ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار و کسب در آمد برای آنان داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فن‌‌آوری اطلاعات با اعلام اینکه برنامه امور بانوان «وزارت» باید حرکت به سمت برون سازمانی کردن فعالیت‌ها باشد، ابراز داشت: از مشاور امور بانوان و خانواده خواسته‌ایم که به صورت عملیاتی برای توانمندسازی، آموزش بانوان و فراهم کردن زیرساخت‌ها کار را جلو ببرد.

آذری جهرمی خانواده را اولین کانون همه جوامع دانست و بیان کرد: اگر خانواده‌‌‌ها ناهنجاری داشته باشند و وظیفه خود را به درستی انجام ندهند، مشکلات زیادی برای جامعه پدید می‌‌‌آورند زیرا فرزندان در کانون خانواده رشد می‌‌‌کنند و چالش در خانواده در آینده آنان و کشور موثر است.

وی با تاکید بر اینکه در صورت سالم بودن بنیان خانواده، مجموعه وزارت ارتباطات مسیر رشد و تعالی را پی می‌گیرد، یادآور شد: اگر در خانواده زن و مرد وظیفه خود را به درستی انجام دهند در این صورت در مسئولیت اجتماعی هم موفق هستند.

این عضو دولت دوازدهم با اشاره به اینکه هیچ دلیلی ندارد که زنان به خاطر مسئولیت خانواده، کار را کنار بگذارند یا برعکس آن به دلیل مسئولیت سازمانی وظایف خانوادگی خود را نادیده بگیرند، بلکه باید هر دو را به صورت متعادل در نظر داشته باشند، عنوان کرد: یادمان باشد اگر یک سلول که همان خانواده است، بیمار شود به کل ضرر می‌‌‌رساند و مجموعه به پیش نمی‌رود.

آذری جهرمی با تاکید بر حفظ قوام خانواده گفت: قوام و انسجام خانواده ارزشمند است، اما حفظ جان هم مهم است، در صداوسیما یک فرد را می‌‌‌آورند که 27 بار کتک خورده و باز هم زندگی می‌‌کند. لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن زنان را آموزش بدهیم، بلکه باید حمایت‌‌های لازم را به همراه آموزش کافی انجام دهیم تا زنان جامعه رشد کنند.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی باعث رشد آگاهی‌‌ها در حوزه‌‌‌های مختلف شده است، اظهار داشت: رشد آگاهی‌‌‌ها می‌‌تواند انسان را به تصمیمات جدیدی برساند و در زندگی نقش مثبت یا نقش نادرست داشته باشد. رشد و توسعه فضای مجازی باعث شده که ورودی‌‌‌های مختلفی در دسترس ما قرار بگیرد.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات افزود: بسیاری از واقعیت هایی که فکر می کنیم در فضای مجازی واقعی است آرزوهایی است که افراد در دسترس دیگران قرار می‌‌‌دهند. باید به خانواده‌‌ها برای دیدن واقعیت آموزش دهیم. هر کدام از ما حدی از توانمندی داریم و بنا بر آنچه انتخاب کرده‌‌‌ایم آن واقعیت را پذیرفته‌‌‌‌ایم. با توسعه فضای مجازی توقعاتی که بر اساس زندگی دیگران در ما به وجود می‌‌‌آید، رشد کرده که نتیجه‌‌‌اش شکست در واقعیات است.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه باید از کودکان در فضای مجازی حفاظت کرد، تصریح کرد: امروزه فضای مجازی برای کودکان یک سرگرمی است و برای حفاظت از آنها باید ابزارهای مخصوص آنان برای حضور در فضای مجازی را آماده کنیم که مطابق با شرایط سنی خودش از آن استفاده کند.

وی اضافه کرد: ما به عنوان پدران و مادران باید در فضای مجازی از فرزندانمان مراقبت کنیم، زیرا آینده کشور از تلاش این نسل ساخته می‌‌‌شود و اگر کودکان ما خودباوری نداشته باشند و نتوانند روی پای خود بیایستند نمی‌توانند آینده کشور را بسازند.

منبع: ایلنا

نظر خود را درباره «وزیر ارتباطات : لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن به زنان آموزش دهیم» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید