کد مطلب:  55252 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
برایان هوک: برای برگرداندن تحریم‌ها علیه ایران به اجازه هیچ‌کس نیازی نداریم

برایان هوک: برای برگرداندن تحریم‌ها علیه ایران به اجازه هیچ‌کس نیازی نداریم

نماینده مستعفی دولت آمریکا در امور ایران مدعی شد که دولت متبوعش برای بازگرداندن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران به اجازه کسی نیاز ندارد و می‌تواند به‌تنهایی این کار را انجام دهد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از شبکه خبری الجزیره، «برایان هوک» نماینده مستعفی دولت آمریکا در امور ایران روز جمعه ادعا کرد که کشورش علی‌رغم خروج از برجام در سال 2018، برای احیای تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران نیازی به اجازه گرفتن از دیگر کشورها و جلب موافقت آنها ندارد و قادر است به‌تنهایی چنین کاری را انجام دهد.

برایان هوک که دو هفته قبل بدون دستیابی به موفقیت خاصی در زمینه کارزار فشار حداکثری علیه ایران از سمت خود استعفا کرد، همچنین مدعی شد که برجام صرفاً یک «توافق سیاسی» به شمار می‌رود و به همین دلیل اجرای آن الزام‌آور نیست.

دولت آمریکا که هفته گذشته قطعنامه‌ پیشنهادی‌اش به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تمدید تحریم‌‌های تسلیحاتی علیه ایران تنها دو رأی (از جانب خود آمریکا و جمهوری دومینیکن) کسب کرد، بعد از ظهر پنج‌شنبه به وقت نیویورک [پنج‌شنبه شب به وقت تهران] رسماً درخواست بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران که برداشته شدن آنها بخشی از توافق هسته‌ای سال 2015 بود را به شورای امنیت ارائه کرد.

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه با حضور در نیویورک شخصاً نامه‌ای را نماینده اندونزی در سازمان ملل متحد -که کشورش رئیس دوره‌ای شورای امنیت است- تحویل داد و طی این نامه ضمن متهم کردن ایران به نقض برجام، از طرف دولت آمریکا رسماً خواستار بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران شد.

دولت آمریکا در حالی این درخواست غیرقانونی را مطرح کرده است که خود در اردیبهشت‌ماه 1397 یعنی بیش از دو سال قبل رسماً از برجام خارج شده و حتی متحدان اروپایی این کشور نیز تأکید می‌کنند که آمریکا به دلیل خروج از برجام اجازه ندارد از ساز‌وکار بازگشت خودکار تحریم‌ها علیه ایران استفاده کند.

: برای دریافت مشاوره درباره برایان هوک: برای برگرداندن تحریم‌ها علیه ایران به اجازه هیچ‌کس نیازی نداریم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «برایان هوک: برای برگرداندن تحریم‌ها علیه ایران به اجازه هیچ‌کس نیازی نداریم» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید