کد مطلب:  55876 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مکرون: با آمریکا بر سر بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران سازش نمی‌کنیم

مکرون: با آمریکا بر سر بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران سازش نمی‌کنیم

رئیس جمهور فرانسه در سخنرانی در سازمان ملل با بیان کردن این که اقدام واشنگتن به بازگردانی تحریم ها علیه ایران موجب کارشکنی در شورای امنیت می شود، گفت: فرانسه بر سر این موضوع سازش نخواهد کرد.

 

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی به نقل از خبرگزاری فرانس 24، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه روز سه‌شنبه گفت که اروپا بر سر اقدام واشنگتن به بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران با آمریکا سازش نخواهد کرد و هشدار داد که این بازگردانی تحریم‌ها می‌تواند موجب کارشکنی شورای امنیت و افزایش تنش‌های منطقه شود.

مکرون سیاست «فشار حداکثری» دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را مورد انتقاد قرار داده و گفت که این رویکرد نتوانسته است آنچه مداخله ایران در منطقه عنوان کرد را متوقف کند یا اطمینان حاصل کند که به سلاح هسته ای دست نخواهد یافت.

مکرون که در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل به صورت ویدیویی سخنرانی می کرد، در این باره بیان کرد: ما بر سر فعال کردن مکانیسمی که آمریکا پس از خروج از توافق هسته ای در جایگاه فعال کردن آن قرار ندارد، سازش نمی کنیم. این موجب کارشکنی در اتحاد شورای امنیت و تمامیت تصمیم های آن خواهد شد و باعث ایجاد خطر تنش های بیشتر در منطقه خواهد شد.

او افزود که چارچوب های اضافه ای برای کنار آمدن موثر با برنامه هسته ای لازم بود و باید «ظرفیت تکمیل» توافق هسته ای وجود می داشت.

مکرون ادامه داد: این ها تضمین می کرد که ما بتوانیم به برنامه موشکی ایران و ثبات زدایی آن در منطقه پاسخ دهیم.

رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد که این کشور به همراه انگلیس و آلمان درخواستشان برای «اجرای کامل» توافق هسته ای ایران را ادامه می دهند.

او در آخر اظهار کرد که آن ها آن‌چه «تخطی های انجام شده توسط ایران» می‌خواند را نخواهند پذیرفت.

بر اساس این گزارش، اظهارات مکرون در پی این مطرح می شود که دولت آمریکا اخیرا مدعی شد روند بازگشت تحریم های سازمان ملل علیه ایران را آغاز کرده است.

این در حالی است که کشورهای عضو برجام و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیان کرده اند آمریکا به دلیل خروج از توافق هسته ای در سال 2018 از جایگاه حقوقی بازگردانی این تحریم ها علیه ایران برخوردار نیست.

: برای دریافت مشاوره درباره مکرون: با آمریکا بر سر بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران سازش نمی‌کنیم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «مکرون: با آمریکا بر سر بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران سازش نمی‌کنیم» در کادر زیر بنویسید :

2 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید