در کاهش عمل سزارین موفق عمل نکردیم | آسمونی
کد مطلب: 42432 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
در کاهش عمل سزارین موفق عمل نکردیم

در کاهش عمل سزارین موفق عمل نکردیم

به گزارش آسمونی:معاون بهداشت وزیر بهداشت در همایش صدمین سالگرد مامایی آکادمیک کشور گفت: در گذشته از هر 100...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

در کاهش عمل سزارین موفق عمل نکردیم
در کاهش عمل سزارین موفق عمل نکردیم

به گزارش آسمونی:معاون بهداشت وزیر بهداشت در همایش صدمین سالگرد مامایی آکادمیک کشور گفت: در گذشته از هر 100 هزار زایمان 250 مورد به مرگ و میر ختم می‌شد که این عدد امروز به تعداد 20 مورد رسیده است.

علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت در همایش صدمین سالگرد مامایی آکادمیک کشور گفت: در حوزه بهداشت حدود 22 هزار مراقب سلامت داریم که از رشته‌های مختلف بهداشت می‌توانند در مراکز جامع خدمات سلامت به عنوان یک نقطه عطف باشند.

وی همچنین افزود: سالیانه در دنیا حدود 320 هزار مادر باردار و 2 میلیون نوزاد به دلیل عوارض بارداری و زایمان از بین می‌روند‌.

رئیسی گفت: در سایر حوزه‌ها نیز ماماهایی که در این مراکز مشغول خدمت رسانی می‌شوند باید تحت آموزش‌های ویژه باشند. رویکرد این آموزش‌ها از هر 100 هزار زایمان 250 مورد به مرگ و میر ختم می شد که این عدد امروز به تعداد 20 مورد رسیده است.در حوزه مامایی به نگاه آمایشی نیاز است، همچنین جذب و به کارگیری دانشجویان باید بر اساس نیاز منطقه صورت گیرد.

وی در ادامه عنوان کرد: نباید ماماها در فرآیند نسخه‌نویسی نیاز به تایید پزشک داشته باشند تا بر همین اساس تکریم ارباب رجوع نیز رخ دهد. براین اساس باید در این حوزه بازنگری صورت گیرد. برای کاهش آمار سزارین باید توجه ویژه‌ای به حوزه مامایی شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد:ساز وکارهایی در این زمینه وجود دارد و با طرح تحول سلامت نیز اتفاقات خوبی افتاد. زایمان رایگان شد اما صادقانه می‌گویم در کاهش آمار سزارین آنگونه که باید موفق عمل نکردیم و راه زیادی در پیش است، زایمان باید در امن‌ترین مکان صورت گیرد.

وی همچنین گفت: باید آموزش های جامع به دختران از دوره نوجوانی داده شود، این آموزش‌ها فقط به قبل و حین بارداری اکتفا نکند.در زمینه افزایش زایمان طبیعی بیمارستان‌ها می‌توانند نقش مهمی ایفا کنند.همچنین نباید از آموزش در حوزه phc برای ماماها غافل بود.

منبع: ایلنا

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره در کاهش عمل سزارین موفق عمل نکردیم فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «در کاهش عمل سزارین موفق عمل نکردیم»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 9 = ?