کد مطلب:  40426 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
میرباقری: با بی‌ادبی در تلویزیون جداً برخورد می‌کنیم

میرباقری: با بی‌ادبی در تلویزیون جداً برخورد می‌کنیم

به گزارش آسمونی:سیدمرتضی میرباقری در پاسخ به سؤالی درباره نظارت "سیما" گفت: می‌گویند نظارت بر روی آنتن...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
میرباقری: با بی‌ادبی در تلویزیون جداً برخورد می‌کنیم
میرباقری: با بی‌ادبی در تلویزیون جداً برخورد می‌کنیم

به گزارش آسمونی:سیدمرتضی میرباقری در پاسخ به سؤالی درباره نظارت "سیما" گفت: می‌گویند نظارت بر روی آنتن امروز ضعیف شده؛ این طور نیست، عیب متوجه کسانی است که از این تریبون سوء استفاده می‌کنند.

موضوع نظارت و ارزیابی یکی از بحث‌های مهم امروز رسانه ملی است که هر روز باید منتظر یک نکته جدیدی در این عرصه باشیم؛ یک روزی مهمان برنامه درست انتخاب نمی‌شود، یک روزی مجری قبل از تأمل و فکر کردن، مطلبی را عنوان می‌کند که باعث می‌شود رسانه ملی هزینه‌ این اتفاقات را در برابر هجمه‌های رسانه‌ای بپردازد. موضوع استفاده از سلبریتی‌ها، عدم نظارت و ارزیابی مناسب مجریان و مهمانان تلویزیونی جزو محورهایی بود که در مجال کوتاهی با سیدمرتضی میرباقری معاون سیما به‌گفتگو نشستیم.

سیدمرتضی میرباقری معاون سیما در خصوص نظارت ضعیف تلویزیون بر روی مجریان و مهمانان و تهیه‌کنندگان و سلطه اسپانسرها گفت: من فکر می‌کنم این طور نیست و نظارت‌ها دقیق‌تر و جدی‌تر شده است. اما این‌که شما می‌گویید هرکسی روی آنتن می‌آید و درباره چیزی که صلاحیت گفتار ندارد اظهارنظر می‌کند یا چرا آنتن در اختیار برخی قرار می‌گیرد که اسپانسرها می‌گویند یک بحثی است و این‌که چرا سلبریتی‌ها روی آنتن می‌روند بحث دیگری است. در اینجا برای ما ادب و تربیت برقراری ارتباط درست با مردم اهمیت دارد و با بی‌ادبی جداً برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره به حضور مهمانان در برنامه‌های تلویزیونی افزود: بسیاری انتقاد می‌کنند که به سلبریتی‌ها بیشتر میدان داده شده، این طور نیست. برای ما مهم مردم هستند که اجرای خوب و هنرمندانی را ببینند که دوست دارند. اما در عین حال مهمترین مسئله این است که مجریان خودمان را تقویت کنیم و از همه ظرفیت‌ها و استعدادها بهره ببریم. مسئله استفاده از مجریان جدید هم برایمان اهمیت دارد که استعدادهای جدید معرفی شوند. اما فارغ از اجرای سلبریتی‌ها، دعوت از مهمانان تلویزیونی هم حساب‌شده باشد یا خیر؛ یک مسئله دیگری است.

میرباقری با ابراز اینکه مسئولیت اظهارنظرهای مهمان برنامه به‌عهده خودش است، گفت: مهمانی که به برنامه‌ای دعوت می‌شود مطالبی را که مطرح می‌کند مسئولیتش با خودش است. ما حداقل شرایط را قائل هستیم فردی که به برنامه می‌آید اظهارنظرهایش متناسب با محتوای برنامه‌ای باشد که در آن حضور پیدا می‌کند. البته در این بین، برنامه‌های زنده هستند که امکان سوء استفاده در آن‌ها زیاد است. امکانی که برای مسئولین سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و غیرمسئول فراهم می‌شود فارغ از موضوع اصلی برنامه صحبت می‌‌کنند. این اتفاق بارها در برنامه‌های مختلفی افتاده اما باید بدانیم که مسئولیت این اظهارنظرها متوجه تلویزیون و صداوسیما نیست.

وی خاطرنشان کرد: این نظر و سلیقه شخصی خود آن مهمان در برنامه تلویزیونی بوده است. کسی از این موقعیت سوء استفاده می‌کند ربطی به رسانه ندارد. این عیب متوجه کسانی است که از این تریبون سوء استفاده می‌کنند. ما معمولاً وقتی این طور می‌شود به این‌گونه افراد تذکر می‌دهیم و در دعوت مجددشان هم تجدیدنظر می‌کنیم.

معاون سیما در پایان با اشاره به سخت‌گیری‌ای که برای مجریان سیما در نظر گرفته شده است،‌ گفت: این سخت‌گیری و دقت در نظارت شامل همه می‌شود. ما قوانین را برای همه می‌گذاریم؛ چون بایستی استانداردهای تلویزیونی همراه با ضوابط اجرا شوند. در صورتی که این شرایط را نداشته باشند حتماً تغییر می‌کنند.

منبع: تسنیم

: برای دریافت مشاوره درباره میرباقری: با بی‌ادبی در تلویزیون جداً برخورد می‌کنیم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «میرباقری: با بی‌ادبی در تلویزیون جداً برخورد می‌کنیم» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید