کد مطلب:  52970 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سازمان بهداشت جهانی : هنوز با پایان بحران ویروس کرونا فاصله داریم

سازمان بهداشت جهانی : هنوز با پایان بحران ویروس کرونا فاصله داریم

«تدروس آدهانوم گبریسوس»، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه تأکید کرد دنیا هنوز با به پایان رسیدن شیوع بیماری همه‌گیر جهانی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هنوز با پایان بحران ویروس کرونا فاصله داریم - We are still far from the end of Coronavirus crisis
هنوز با پایان بحران ویروس کرونا فاصله داریم - We are still far from the end of Coronavirus crisis
هنوز با پایان بحران ویروس کرونا فاصله داریم - We are still far from the end of Coronavirus crisis

به گزارش آسمونی : مدیر کل سازمان جهانی بهداشت امروز دوشنبه در کنفرانس خبری روزانه گفت: «هنوز با اتمام این بیماری همه‌گیر جهانی فاصله داریم.»آدهانوم گفت : سازمان جهانی بهداشت هنوز از سیر صعودی شیوع این بیماری در آفریقا، آسیای شرقی، آمریکایی لاتین و برخی کشورهای آسیایی نگران است.

وی اضافه کرد موارد ابتلا و مرگ بر اثر این بیماری در بسیاری از کشورها به دلیل ظرفیت ضعیف اخذ تست از شهروندان کمتر از حد واقعی گزارش می‌شود.او گفت: «اگر ما متحد نشویم این ویروس مغلوب نخواهد شد. اگر متحد نشویم ویروس از شکاف‌های بین ما سوءاستفاده خواهد کرد و کماکان مشکل خواهد آفرید و جان انسان‌ها را خواهد گرفت.

برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در جهان به ویروس «کووید19» مبتلا شده‌اند امروز (دوشنبه) از مرز 3 میلیون نفر فراتر رفته است.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با بیش از 987 هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد.

بر اساس آمار اعلامی، آمریکا طی بیست‌وچهار گذشته حدود 1160 مورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس ثبت کرد. این کشور با تعداد بیش از 55 هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

بعد از آمریکا، کشور اسپانیا با 226629 نفر، در رتبه دوم بیشترین تعداد مبتلا قرار گرفته است. اسپانیا اما از نظر تعداد جان‌باختگان با 23190 نفر در رتبه سوم کشورهای دارای بیشترین تلفات است.

ایتالیا، که زمانی به کانون سرایت ویروس کووید19 در اروپا تبدیل شده بود، اکنون با بیش از 197 هزار مبتلا به رتبه سوم سقوط کرده است. این کشور اما با بیش از 26 هزار مورد فوتی، در جایگاه دوم بیشترین قربانیان کرونا قرار دارد.

اما چین - که ویروس جدید کرونا برای اولین بار در واپسین روزهای سال 2019 میلادی در شهر ووهان واقع در استان هوبه این کشور طغیان کرد - با اعمال تدابیر سفت و سخت از جمله قرنطینه اجباری و وضع قانون منع آمد و شد توانسته شیوع این بیماری را کنترل کند، اکنون با 82830 نفر در ربته نهم کشورهای آلوده به این ویروس است.

این کشور همچنین با 4633 مورد فوتی، در رتبه نهم کشورهای دارای بیشترین شمار تلفات بر اثر ویروس کرونا قرار دارد. در مقابل اما چین با حدود 78 هزار مورد بهبودی از این بیماری، رتبه نخست درمان مبتلایان ویروس کرونا را به خود اختصاص داده است.

از آلمان نیز - که به عنوان کشور دارای پیشرفته‌ترین نظام سلامت در جهان شناخته می‌شود - خبر می‌رسد تا کنون بیش از 157 هزار نفر در این کشور با ویروس کووید19 بیمار شده‌اند. همچنین نزدیک به 6 هزار آلمانی نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

در حالی که ویروس کرونا تمام کشورهای جهان را آلوده کرده و بیش از دو میلیون نفر را مبتلا ساخته، کشورهای بسیاری از جمله سوریه، یمن و لیبی درگیر جنگ‌های طولانی‌مدتی هستند که اثر جدی بر زیرساخت‌های درمانی آنها گذاشته است.

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، 93 روز طول کشید تا 1 میلیون نفر در جهان به این ویروس مبتلا شوند، 13 روز زمان نیاز بود تا این رقم به 2 میلیون برسد، اما این بار 12 روزه از مرز 3 میلیون نفر عبور کرد.

کرونای جدید یکی از 7 نوع ویروس شناخته شده «کرونا» است که باعث ایجاد بیماری در انسان می‌شود. 4 گونه از این نوع ویروس‌ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می‌کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری‌های حاد تنفسی می‌شوند که در مواردی به مرگ منجر می‌شود.

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از 121 هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را «همه‌گیر جهانی» اعلام کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره سازمان بهداشت جهانی : هنوز با پایان بحران ویروس کرونا فاصله داریم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «سازمان بهداشت جهانی : هنوز با پایان بحران ویروس کرونا فاصله داریم» در کادر زیر بنویسید :

5 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید