کد مطلب:  37370 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ترامپ: آماده‌ی توافق واقعی با ایران هستیم نه معامله‌ای شوخی‌وار مثل برجام

ترامپ: آماده‌ی توافق واقعی با ایران هستیم نه معامله‌ای شوخی‌وار مثل برجام

به گزارش آسمونی:ترامپ در جمع هوادارانش در ایالت کنتاکی ایران را به تلاش برای تصرف خاورمیانه متهم کرد و مدعی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی:ترامپ در جمع هوادارانش در ایالت کنتاکی ایران را به تلاش برای تصرف خاورمیانه متهم کرد و مدعی شد بعد از روی کار آمدن او، ایران دیگر به این موضوع فکر نمی‌کند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در جمع هوادارانش در ایالت کنتاکی همچون گذشته ایران را به تلاش برای تصرف خاورمیانه متهم کرد و مدعی شد بعد از روی کار آمدن او، ایران دیگر به این موضوع فکر نمی‌کند.

ترامپ در سخنرانی خود در این ایالت مدعی شد: «من ایالات متحده را از توافق هسته‌ای یکجانبه و وحشتناک ایران (برجام) خارج کردم. می‌دانید وقتی که روی کار آمدم- چند هفته قبل از آنکه به من خلاصه‌ای از اتفاقات جاری ارائه دهند- ایران یک معضل تمام‌عیار بود و این سوال مطرح بود که آنها کی کل خاورمیانه را می‌گیرند!»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه ادعا کرد: «اما آن‌ها دیگر به این موضوع فکر نمی‌کنند. دیگر به فکر این نیستند. یک روز -که شاید چندان دور نباشد- پیش ما می‌آیند و می‌گویند دوست داریم توافق کنیم. اشکالی ندارد، خیلی خوب است، اما باید یک توافق واقعی (!) باشد نه معامله‌ای شوخی‌وار مثل آنچه دولت قبل انجام داد.»

ترامپ تنها طی یک ماه اخیر در سفرهای تبلیغاتی خود به ایالت‌های مختلف برای اعلام حمایت از نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره دستکم پنج بار چنین ادعایی را با ادبیاتی مشابه مطرح کرده است.

وی روز جمعه نیز در ایالت اوهایو در این خصوص گفت: «من آمریکا را از توافق هسته‌ای وحشتناک و یکجانبه ایران خارج کردم و ببینید پس از آن، چه بر سر ایران آمد!»

ترامپ خطاب به هوادارانش ادامه داد: «شما می‌دانید زمانی که من عهده‌دار ریاست‌جمهوری شدم، ایران در همه جا حضور داشت. آن‌ها در حال گرفتن سوریه، یمن و گرفتن همه چیز بودند. من گفتم این یک مشکل است و ما کاری انجام خواهیم داد و حدود چهار ماه پیش، ما از آن توافق وحشتناک و مسخره خارج شدیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه ادعا کرد: «ببینید چه اتفاقی برای ایران در حال وقوع است. در همه خیابان‌ها و شهر‌های آنها شورش وجود دارد (!) و شرایط کاملا متفاوتی در آنجا حاکم شده است. ایران اکنون کشور کاملا متفاوتی است و این واقعا خوب است.»

وی هفته گذشته نیز در سخنرانی خود در ایالت کانزاس ضمن وحشتناک توصیف کردن برجام، ادعا کرد: «قبل از اینکه من رئیس‌جمهور شوم، ایران در حال تصرف خاورمیانه بود. آنها داشتند سوریه را می‌گرفتند، یمن را می‌گرفتند، داخل عراق هم سرک می‌کشیدند، داشتند همه جا را می‌گرفتند اما حالا فقط مشغول خودشان هستند و به بقا فکر می‌کنند. در تمام شهرهایشان شورش است!»

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین چهارشنبه گذشته (هجدهم مهر) در ایالت آیووا گفت: «به ایران نگاه کنید، قبل از اینکه من به ریاست جمهوری برسم، ایران می‌توانست ظرف 12 دقیقه کل خاورمیانه را تحت کنترل بگیرد اما آنها حالا در تلاش برای بقا هستند و در تک تک شهرهایشان شورش وجود دارد.»

سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جمعه گذشته در گفتگو با شبکه خبری المسیره یمن به این ادعای ترامپ واکنش نشان داد و گفت: «رئیس‌جمهور آمریکا درباره ایران اشتباه می‌کند. اگر پیشتر توانایی ایران در دفاع از خاورمیانه و نه تسلط بر آن، 12 دقیقه بود اکنون این زمان کمتر نیز شده است.»

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره ترامپ: آماده‌ی توافق واقعی با ایران هستیم نه معامله‌ای شوخی‌وار مثل برجام فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ترامپ: آماده‌ی توافق واقعی با ایران هستیم نه معامله‌ای شوخی‌وار مثل برجام» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید