کد مطلب: 56202 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شورای بین‌المللی پرستاران: نگران سلامت روانِ پرستاران در همه ‌گیری کووید 19 هستیم

شورای بین‌المللی پرستاران: نگران سلامت روانِ پرستاران در همه ‌گیری کووید 19 هستیم

شورای بین المللی پرستاران اعلام کرد: پرستارانی که در کشورهای مختلف مسئول مراقبت از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ هستند به خستگی و فشارهای روانی دچار شده‌اند.

 

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : بنابر اعلام شورای بین المللی پرستاران، بسیاری از پرستارانی که از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مراقبت می کنند به خستگی یا فشارهای روانی دچار شده اند و در برخی کشورها بسیاری از آنان در خارج از محل کار با تبعیض روبرو هستند.

در گزارش این شورا آمده است: تامین تجهیزات حفاظت شخصی برای پرستاران و دیگر کادر درمان در برخی از آسایشگاه‌ها به سختی انجام می شود و تعداد کافی از این تجهیزات وجود ندارد.

مدیر اجرایی شورای بین المللی پرستاران گفت: به شدت در مورد سلامت روان پرستاران نگران هستیم. بررسی اخیر ما از انجمن های ملی پرستاران نشان می دهد بیش از ۷۰ درصد این انجمن ها اعلام کرده اند که پرستاران مورد خشونت یا تبعیض قرار گرفته اند و به همین دلیل در مورد فشارهای روانی و سلامت روان پرستاران نگرانی وجود دارد.

این آمار براساس پاسخ حدود یک چهارم از انجمن های ملی پرستاران در بیش از ۱۳۰ کشور جهان به دست آمده است.

شورای بین المللی پرستاران در تلاش برای حفاظت بهتر از پرستاران و بهبود شرایط کاری آنان است.

به گفته مدیر اجرایی این شورا، همچنان مشکلاتی در تامین تجهیزات حفاظت شخصی پرستاران وجود دارد. هرچند پیشرفتهایی به ویژه در بیمارستانها صورت گرفته است. با این وجود، در برخی از آسایشگاه‌ها در کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و جنوبی کمبود امکانات گزارش می‌شود.

شورای بین المللی پرستاران (International Council of Nurses) فدراسیونی با بیش از ۱۳۰ انجمن ملی پرستاری است که در سال ۱۸۹۹ تأسیس و اولین سازمان بین‌المللی برای متخصصین مراقبت‌های بهداشتی بوده و مقر این سازمان در ژنوِ سوئیس است.

: برای دریافت مشاوره درباره شورای بین‌المللی پرستاران: نگران سلامت روانِ پرستاران در همه ‌گیری کووید 19 هستیم فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «شورای بین‌المللی پرستاران: نگران سلامت روانِ پرستاران در همه ‌گیری کووید 19 هستیم» در کادر زیر بنویسید :

9 - 2 = ?