ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  12868 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تشخیص هندوانه شیرین و قرمز

تشخیص هندوانه شیرین و قرمز

سر درآوردن از درون هندوانه تنها با بررسی بیرون آن کاری سخت می باشد، با اینحال چندین روش و نکته برای انتخاب...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

watermelon
watermelon

سر درآوردن از درون هندوانه تنها با بررسی بیرون آن کاری سخت می باشد، با اینحال چندین روش و نکته برای انتخاب هندوانه وجود دارند که می توانند از یک تجربه ی تلخ هندوانه شل و بی مزه جلوگیری کنند. آسمونی تصمیم گرفته این نکات و ترفندها رو به شما متذکر بشه تا پس از خرید هندوانه پشیمون نشید. با ما همراه باشید.

1- شکل متقارن و کدر

هندوانه اولا باید سفت باشد و بدون فرو رفتگی، سیاهی، برآمدگی و هرگونه مشکلات غیر عادی باشد. این نشانه ها معمولا ناشی از مشکل درونی هندوانه می باشند که احتمالا به دلیل زیر نور خورشید بودن یا آب اضافی در هنگام رشد بوده است.

پس اگر هندوانه ای که انتخاب کرده اید بد شکل است یا شکل هندسی درست حسابی ندارد از همین الان روی بی مزه بودن آن حساب باز کنید.

دومین نشانه ای که باید در ظاهر یک هندوانه به دنبال آن بگردید، مات و کدر بودن پوست هایی درخشان هستند معمولا هنوز نرسیده اند.

2- رنگ زیر هندوانه

قسمت زیرین هندوانه جایی است که هندوانه روی زمین بوده است و رسیده است. این قسمت باید رنگ زرد و کرمی داشته باشد پس اگر قسمت زیرین هندوانه سفید باشد به این معنی است که آن هندوانه زود برداشت شده است.

هر چه قدر قسمت زیرین هندوانه تیره تر باشد، هندوانه بیشتر شیرین و رسیده شده است.

3- هندوانه باید نسبتا سنگین باشد!

واقعیت این است که یک هندوانه خوب باید نسبت به اندازه خود، سنگین باشد و یا حداقل سنگینی معقولی داشته باشد. سنگین بودن هندوانه می تواند به این معنی باشد که پر آب است و در نتیجه هندوانه مناسبی است. (البته این قانون برای اکثر سبزیجات و میوه ها جواب می دهد.)

در هنگام خرید می توانید دو هندوانه هم اندازه را با هم مقایسه و هر کدام که سنگین تر می باشد را انتخاب کنید.

4- با دست زدن روی هندوانه

در نظر برخی از افراد، قابل اعتماد ترین روش برای شناسایی یک هندوانه شیرین با دست زدن روی آن و گوش کردن صدای خارج شده از هندوانه می باشد.

اگر ضربه شما بر روی هندوانه صدایی خف و غیر واضح می دهد آنگاه به این معنا است که پوسته هندوانه احتمالا نرم است و این چیزی نیست که شما می خواهید.

یک هندوانه خوب معمولا صدایی عمیق و واضح می دهد.

5- هندوانه باز

در صورتی که درون هندوانه پیدا می باشد، هندوانه ای را انتخاب کنید که قرمز روشن باشد و دارای تخم های سیاه یا قهوه ای سوخته باشد.

هندوانه ای که دارای تخم های سفید می باشد یا قسمت قرمز رنگ آن پژمرده و خشک بنظر می رسد، هندوانه ی خوبی نیست.

6- نگهداری از هندوانه

برای نگهداری از هندوانه می توانید درسته آن را تا یک هفته درون یخچال نگه دارید اما فراموش نکنید که باید دمای یخچال زیر 4 درجه سانتی گراد نباشد زیرا باعث یخ زدگی هندوانه و از بین رفتن طعم و بافت آن می شود.

اگر هندوانه شما کمی نرسیده است و می خواهید رسیده تر شود، آنرا در دمای اتاق بگذارید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که هندوانه هیچوقت در دمای اتاق به اندازه کافی نمی رسد.

نظر خود را درباره «تشخیص هندوانه شیرین و قرمز» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره تشخیص هندوانه شیرین و قرمز فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید