کد مطلب:  4112  درج نظر
دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب

فیلترهای آب سیار احتمالا ساده ترین و ایمن ترین روش برای تیمار آب برای آشامیدن هستند. حداقل قیمت ممکن است...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

فیلترهای آب سیار احتمالا ساده ترین و ایمن ترین روش برای تیمار آب برای آشامیدن هستند. حداقل قیمت ممکن است کمتر از 20 دلار شود در حالی که فیلترهای آب گران تر می توانند به چند صد دلار برسند. برای یک کاربر متوسط پیدا کردن فیلتر آب کارکردی عالی با هزینه ای کمتر از صد دلار امکان پذیر است.هنگامی که در جریان آب خنک کوهستانی راه می روید می توانید پای خود را روی سنگریزه ها در آب زلال ببینید و به همین خاطر هم تصور کنید که نوشیدن آب در چنین منطقه ای ایمن است. اما حتی آبی که به نظر بسیار زلال می آید ممکن است دارای میزان زیادی باکتری، انگل و تک یاخته باشند که می توانند باعث بیماری شوند. نمی توانید با بوییدن یا مزه کردن آب پی ببرید که آیا آب برای نوشیدن ایمن است یا خیر. حتی آبی که در ارودگاهها وجود دارند ممکن است آب مناسبی نباشد. هنگامی که جایی اردو می زنید اگر نشانه ای روشن وجود داشته باشد که به طور مشخص بیان کند که آب برای آشامیدن است در غیر این صورت باید احتیاط لازم را بکنید و آن را باید با تیمار خاصی تصفیه کنید.

مزه آب در نواحی مختلف ممکن است  متفاوت و منحصر به همان منطقه باشد و فرآیند فیلتر کردن آب بدون دستگاه تصفیه آب مزه آن را تغییر نمی دهد. فیلترهای آبی یا همان تصفیه کننده آب با گرفتن و به تله انداختن زندگی موجودات میکروسکوپی که در آب شیرین فراوان هستند کار خود را انجام می دهند.

پیامد نوشیدن آبی تصفیه نشده با دستگاه تصفیه آب می تواند شدید باشد. آبی که دارای مزه مناسبی است می تواند دارای باکتری، انگل و تک یاخته هایی باشد که می تواند باعث حالت تهوع، اسهال، از دست دادن اشتها، خستگی و استفراغ شوند. بعضی از بیماری هایی که می توانند از طریق تامین آب آلوده شیوع پیدا می کنند بوتولیسم، وبا و اسهال خونی است. عفونت های انگلی حاصل از آب آلوده می تواند منتهی به دردهای ماهیچه ای، تب، لرز، سرفه، نشانه های عصبی، زردی و سوء تغذیه شوند. در حالی که بیشتر بیماری های ناشی از نوشیدن آب آلوده باعث رنج برای روزها یا هفته ها می شوند و در بعضی موارد هم حتی می توانند کشنده باشند.

مبانی فیلتر آب یا دستگاه تصفیه آب

جوامعی از حشرات هستند که در آب شیرین زندگی می کنند که دارای ژیاردیازیس و کریپتوس پوریدیوم هستند. هدف فیلتر آب کشتن موجودات نیست بلکه گرفتن آنها در فیلتر است تا از قورت دادن آنها توسط شما جلوگیری کند. کارایی دستگاه تصفیه آب توسط چیزی که به عنوان بهره وری اندازه منافذ از آن یاد می شود تعیین می شود. این مقیاس اندازه گیری، اندازه منافذ در فیلتر آب است. این مقیاس در اندازه میکروسکوپی هستند.

مقیاس استفاده شده برای توضیح اندازه منافذ فیلتر میکرون نامیده می شود. یک میکرون یک هزارم میلیمتر است. هر فیلتر آبی با انداره میکرونی یا کمتر تخم ها و لاروهای انگلی و تک یاخته ها را از آب حذف می کنند. برای حذف باکتری اندازه میکرون باید کمتر از 0٫4 میکرون باشد.

صرف نظر از نوع فیلتر آب ، آنها همه به روش مشابهی کار می کنند.

انتخاب فیلتر آب

انتخاب فیلتر آب یا دستگاه تصفیه آب مناسب براساس اندازه و سرعت جریان و نوع فیلتراسیون مورد نیاز امکان پذیر است. فیلتر آب با بهره وری اندازه منافذ 0٫4 میکرون بیشتر برای موقعیت های اردوگاهی مناسب است. اگر فیلترآب همراه را انتخاب می کنید مطمئن شوید که به سادگی در کوله پشتی جا می شود.

اگر علاقه مند به فیلتر آب دستی هستید مدل های مختلفی در دسترس هستند. نوع فیلتر آبی یا دستگاه تصفیه کننده آب بستگی به نیازهای شخصی شما دارد.

: برای دریافت مشاوره درباره دستگاه تصفیه آب فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «دستگاه تصفیه آب» در کادر زیر بنویسید :

7 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید