کد مطلب:  51412 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 11 دقیقه
آب 88 روستای گیلان امشب وصل می شود

آب 88 روستای گیلان امشب وصل می شود

با گذشت 5 روز بارش شدید در استان گیلان گذشته امدادرسانی و کمک به مردم این استان همچنان ادامه دارد ‌لاهیجان، صومعه سرا، رودبار، آستانه، فومن، رودسر، لنگرود از شهرستانهایی هستند که بیشترین تاثیر را از برف سنگین گرفته‌اند و زندگی مردم با مشکلاتی زیادی روبرو شده است.
زمان مطالعه: 11 دقیقه
آب 88 روستای گیلان امشب وصل می شود - Water of 88 villages of Gilan connects tonight
آب 88 روستای گیلان امشب وصل می شود - Water of 88 villages of Gilan connects tonight
آب 88 روستای گیلان امشب وصل می شود - Water of 88 villages of Gilan connects tonight

به گزارش آسمونی : انتقال 165 مادر باردار از ارتفاعات به مناطق پایین دست گیلان

‌معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از انتقال 165 مادر باردار، در بارش برف اخیر از ارتفاعات به مناطق امن و پایین دست استان، خبر داد.

فردین مهرابیان اظهار کرد: طی یک هفته گذشته تعداد 165 مادر باردار پر خطر ساکن در ارتفاعات و مناطق صعب العبور و مناطقی که راه ارتباطی آنها به علت بارش برف قطع شده است به مناطق امن و قابل دسترس منتقل شدند.

وی با بیان اینکه 23 تن از مادران باردار نیز در طی این مدت زایمان کرده اند، افزود: با احتساب دو زایمان دو قلو، 25 نوزاد متولد شده اند.معاون بهداشتی دانشگاه ادامه داد: در طی این مدت 16 مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی و 17 مرکز با بیتوته مجموعا به 2700 نفر خدمات پزشکی ارائه داده اند.

مهرابیان با اشاره به اینکه طی این چند روز تعداد 887 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی توسط کارکنان حوزه های بهداشت محیط شهرستان ها انجام شده، گفت: در این بازدیدهای انجام شده 306 کیلو مواد غذایی غیرقابل مصرف معدوم شد.

وی در پایان توجه مردم به توصیه های بهداشتی صادره از سوی مراکز بهداشتی و درمانی استان را خواستار شد.آب 88 روستا امشب وصل می شود

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان گفت: آب 88 روستای استان تا امشب وصل می شود.محب علی رنج ورگفت: آب شرب 51 هزار مشترک 320 روستای گیلان که بر اثر بارش سنگین برف قطع شده بود طی سه روز گذشته وصل شده است.

وی افزود: بارش برف که از صبح دوشنبه در گیلان آغاز و تا عصر سه شنبه ادامه داشت موجب قطعی برق تعداد زیادی از روستاها شد که به تبع آن ایستگاه های پمپاژ آب این روستاها نیز دچار مشکل شد.

رنج ور با اشاره به بارش یک تا یک و نیم متری برف در جلگه و کوهستان گیلان افزود: قطعی برق ایستگاه های پمپاژ موجب قطع و افت فشار آب شرب 64 هزار مشترک در 408 روستای جلگه ای و کوهستانی گیلان شد.

وی با اشاره به فعالیت شبانه روزی بیش از یکصد نفر در قالب 32 اکیپ اتفاقات شرکت آبفار گیلان و همچنین اکیپ های اعزامی از شرکت آبفار استان های تهران و مازندران جهت وصل شدن آب شرب روستاهای درگیر برف گفت: در سه روز گذشته آب آشامیدنی 51 هزار مشترک 320 روستا وصل شده و اکنون آب شرب 88 روستا با 13 هزار مشترک قطع است که پیش بینی شده تا امشب آب شرب این روستاها نیز وصل شود.

وی با تاکید بر اینکه رفع مشکل قطعی آب شرب روستاهای نواحی کوهستانی گیلان با توجه به صعب العبور بودن مسیر و بارش سنگین برف دشوار است، افزود: از همه ی روستاییان که در این چند روز با قطعی آب شرب مواجه بودند پوزش می طلبم.

وی با اشاره به ارسال دیزل ژنراتور از استان های تهران، قزوین، قم، البرز و زنجان جهت تامین برق ایستگاه های پمپاژ آب روستاهای درگیر برف، گفت: از روز سه شنبه تاکنون 30 هزار بطری آب معدنی 1.5 لیتری و پنج هزار عدد آب بسته بندی در این روستاها توزیع شده است.راه 5 روستای لاهیجان مسدود است

‌فرماندار لاهیجان از مسدود بودن راه چهار روستا در مناطق صعب العبور بخش مرکزی خبر داد و اضافه کرد:‌ یک روستا در بخش رودبنه نیز دچار انسداد راه شده و راهداران در حال پاکسازی مسیر هستند.

سیداسماعیل میرغضنفری بحران شهرستان را همچنان بحران برق دانست؛ نه برف و اظهار کرد:‌ متاسفانه قطع برق از همان ساعات اولیه بارش برف همه اقدامات ما را تحت الشعاع قرار داد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کلیه راه های اصلی و فرعی شهرهای لاهیجان و رودبنه باز است، افزود: تردد بین شهری در لاهیجان جریان دارد و عبور و مرور برقرار است.

فرماندار لاهیجان از مسدود بودن راه چهار روستا در مناطق صعب العبور بخش مرکزی خبر داد و اضافه کرد:‌ یک روستا در بخش رودبنه نیز دچار انسداد راه شده و راهداران در حال پاکسازی مسیر هستند.

میرغضنفری با بیان اینکه مشترکین آب شهری و روستایی با افت فشار مواجه هستند؛ نه قطع آب، ادامه داد: افت فشار به واسطه قطع برق اتفاف افتاده و همشهریان را دچار مشکلات کرده است.

وی از برق دار شدن 95 درصدی شبکه های توزیع بخش مرکزی خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ پنج درصد باقی مانده به دلیل شکستن تیر برق بوده که تا عصر امروز برطرف می شود.فرماندار لاهیجان متذکر شد:‌ در بخش رودبنه نیز 60 درصد مشترکین برق دارند و 40 درصد باقی مانده تا ظهر فردا برق دار خواهند شد.

بازگشایی 80 درصدی راه های روستایی گیلان/ انسداد مجدد اسالم - خلخال

‌مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از بازگشایی بیش از 80 درصدی راه های روستایی خبر داد و گفت: تا پایان امروز به 90 درصد خواهد رسید.

محمدرضا نازک کار با بیان اینکه به دنبال بارش برف سنگین راه 588 روستا دچار انسداد شده بود، اظهار کرد:‌ در حال حاضر بیش از 80 درصد راه های روستایی گیلان بازگشایی شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان امروز روند بازگشایی راه ها را به 90 درصد خواهیم رساند، تصریح کرد:‌ تا فردا شب تردد در کلیه راه های روستایی عادی خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه 320 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در قالب اکیپ های 53گانه استان در کلیه محورهای استان مستقر هستند، اضافه کرد:‌ 33 دستگاه از پیمانکاران بخش خصوصی راهداری گیلان و 70 دستگاه از استان های همجوار کمک گرفتیم.

نازک کار از تمهید شش هزار تن ماسه و سه هزار تن نمک جهت جلوگیری از یخ زدگی راه ها خبر داد و عنوان کرد:‌ خسارت وارد شده به ابنیه فنی راه هنوز برآورد نشده است.

وی با بیان اینکه کلیه محورهای ورودی گیلان به جز محور پونل – خلخال باز است، خاطرنشان کرد: محور اسالم – خلخال نیز که به واسطه کولاک بسته مسدود بود روز گذشته بازگشایی شد، اما شرایط آب و هوایی موجب انسداد مجدد این محور شده و راهداران در حال انجام عملیات راهداری هستند.کمتر از 2 درصد مشترکان گیلان با قطعی برق مواجه هستند

‌سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه تمامی پست‌های انتقال، فوق توزیع و شبکه های اصلی گیلان برق دار شده است، گفت: در حال حاضر کمتر از 2 درصد از مشترکان استان با قطعی برق مواجه بوده و 90 درصد خاموشی‌ها برطرف شده است.

مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه 350 تیم عملیاتی در حال رفع مشکلات رخ داده هستند، اظهار کرد: در حال حاضر کمتر از دو درصد از مشترکان استان با قطعی برق مواجه بوده و 90 درصد خاموشی‌ها برطرف شده است.

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه تمامی شهرستان‌های استان گیلان از برق برخوردار هستند، ادامه داد: در هیچ محلی خاموشی مطلق نداریم و تا پایان امشب بخش عمده‌ای از مشکلات باقی مانده برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 100 تیم عملیاتی جدید به 250 اکیپ مشغول در استان اضافه شده است، گفت: در حال حاضر مشکل اصلی در مناطق دارای قطعی برق، عدم دسترسی به مسیرهای کوهستانی و روستایی است.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: در معابر برخی از محلات شهری نیز به دلیل تخلیه برف روی پشت بام به کوچه‌ها امکان ورود ماشین آلات و جراثقال‌های ادارات برق به داخل معابر وجود ندارد و همین امر موجب کندی عملیات برق رسانی در این نقاط شده است.

مصطفی رجبی مشهدی بر لزوم رعایت مسائل ایمنی از سوی مشترکان تاکید کرد و گفت: در برخی از مناطق به دلیل بارش سنگین برف بر روی خطوط شبکه ضعیف شاهد پارگی سیم‌های برق هستیم؛ خوشبختانه تاکنون شاهد بروز حادثه‌ای برای مشترکان نبوده‌ایم و امیدواریم با مراقبت مشترکان در ادامه نیز مشکلی در این ارتباط پیش نیاید.

سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه 350 تیم عملیاتی به صورت شبانه روز در حال رفع خاموشی‌های باقی مانده هستند، گفت: امیدواریم ظرف یک تا دو روز آینده با باز شدن مسیرهای روستایی مشکلات رخ داده در این بخش را به حداقل برسانیم.

وی پایداری شبکه‌های برق را امری زمان بر دانست و افزود: با توجه به ادامه موج سرما در استان انتظار می‌رود مشترکان در مصرف برق و گاز صرفه جویی کنند.همه مدارس استان گیلان فردا باز است

‌روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان از باز بودن همه مدارس استان برای فردا (شنبه) خبر داد.

براساس مصوبه ستاد بحران و حوادث پیش بینی نشده استانداری گیلان، فردا شنبه 26 بهمن ماه همه مدارس استان گیلان باز است.در این اطلاعیه آمده است:

مقتضی است رؤسای ادارات آموزش و پرورش استان گیلان در صورت وجود مشکلات احتمالی (مسدود بودن راه‌های دسترسی به مدارس و یا قطعی برق) ضمن استفاده از ظرفیت ستاد حوادث پیش بینی نشده شهرستان‌ها و همچنین بهره مندی از ظرفیت انجمن‌های اولیا و مربیان، اقدامات لازم را معمول دارند.

گفتنی است به علت بارش سنگین برف در مناطق مختلف گیلان همه مدارس استان در روز چهارشنبه گذشته تعطیل بود.تمام پست ها و شبکه انتقال و فوق توزیع گیلان برق دار و پایدار است

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان گفت: تمام پست ها و شبکه انتقال و فوق توزیع گیلان برق دار و پایدار است.

عظیم بلبل آبادی ضمن عذرخواهی از همه گیلانیان بابت عدم تأمین انرژی برق در برخی مناطق استان در بارش برف سنگین اخیر، اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تمام پست‌های 63، 132، 230 و 400 کیلوولت (شامل جمعاً 69 دستگاه) برق دار و شبکه انتقال و فوق توزیع استان گیلان پایدار است.

 وی از همراهی تمامی ساکنین استان گیلان در این مدت تشکر و قدردانی کرد.تلاش 8 اکیپ فنی برای برقراری برق مشترکان املش

فرماندار شهرستان املش با بیان اینکه تلاش ها برای برق رسانی به خانوارها با قوت ادامه دارد، گفت: در حال حاضر هشت اکیپ فنی در تلاش برای برقراری برق مشترکان هستند و انتظار داریم تعداد این اکیپ ها افزایش یابد.

محمد رنجبر صبح امروز (جمعه) در گفت وگویی با تشریح وضعیت کنونی شهرستان پس از بارش برف در روزهای اخیر و اقدامات صورت گرفته با اشاره به حضور میدانی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان قبل، حین و بعد از بارش برف در جهت پیش بینی تمهیدات و خدمات رسانی به مردم، افزود: میزان بارش در املش بیش از پیش بینی ها بود و با تمامی ظرفیت های موجود در شهرستان تلاش شد تا به مردم خدمت رسانی شود.وی خاطرنشان کرد: راه های مواصلاتی شهرستان املش به جز ییلاقات سمام و کجید بازگشایی شده است.

فرماندار املش با بیان اینکه معابر اصلی و کوچه های شهری نیز به صورت کامل بازگشایی شده و پیاده‌روها نیز در تلاشیم تا پاکسازی شود، گفت: اکثریت مسیرهای روستایی شهرستان باز است و تعداد معدودی که باقیمانده نیز، امروز بازگشایی می شود.

وی با بیان اینکه در گازرسانی مشکلی نداشتیم، اظهار کرد: از تعداد 15 هزار خانوار شهرستان املش، حدود 10 هزار خانوار برقشان وصل است.

رنجبر با اشاره به قطعی برق حدود 30 درصد از خانوارهای شهرستان املش و تلاش هشت اکیپ فنی برای برقراری برق مشترکان گفت: انتظار ما این است تا به منظور تسریع در برقراری برق مشترکان، تعداد این اکیپ ها افزایش پیدا کند.وی خاطرنشان کرد: عمده مشترکان شهرستان، از آب شرب برخوردار هستند و آن دسته از خانوارهایی که با قطعی آب مواجه هستند؛ با برقراری برق، از نعمت آب آشامیدنی نیز بهره مند می‌شوند.

فرماندار املش با اشاره به اینکه به منظور ارائه خدمت مستمر نانوایی ها به مردم با بهره‌گیری از موتور برق های مساجد و هیأت های مذهبی شهرستان، نانوایی ها فعال هستند، گفت: طی هماهنگی صورت گرفته با یکی از واحدهای بخش خصوصی، اقلام فاسدشدنی موجود در مغازه هایی که با قطعی برق مواجه بودند، به آنجا منتقل شد تا میزان خسارت ها کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به سفر امروز معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به املش برای بررسی آخرین وضعیت این شهرستان و مدیریت شرایط پس از برف، از صبوری مردم شریف شهرستان املش قدردانی کرد و از آنان خواست تا بیش از پیش با خدمتگزاران خود برای بهبود خدمات رسانی همکاری داشته باشند.پیگیری آخرین وضعیت شهرستان‌های گیلان توسط استاندار

استاندار گیلان بامداد امروز در تماس تلفنی با فرمانداران شهرستان های مختلف، آخرین وضعیت این مناطق و مدیریت شرایط پس از برف را پیگیری کرد.

ارسلان زارع در تماس تلفنی با فرمانداران 16 شهرستان گیلان آخرین وضعیت این مناطق و مدیریت شرایط پس از بارش برف، رفع مشکلات شهروندان و بازگشایی راه ها، معابر اصلی و فرعی را پیگیری کرد.

وی همچنین بر ضرورت اهتمام جدی فرمانداران به خدمات رسانی سریع تر به مردم و برگرداندن شرایط مناطق برف گرفته به وضعیت عادی تاکید کرد.

زارع همچنین بر لزوم برق رسانی هر چه زودتر و حل مشکلات شبکه های ارتباطی در مناطق روستایی و نیز مناطق سخت گذر استان تاکید کرد.

بنا بر گزارش هواشناسی گیلان؛ در ارتفاعات بیش از دو متر و در جلگه افزون بر یک متر برف باریده است.

طبق اعلام وزیر نیرو بارش برف در گیلان از یکشنبه شب تا روز سه‌شنبه 27 برابر میانگین کشور در محدوده زمانی مذکور بوده که 85 درصد خطوط انتقال و شبکه های توزیع برق استان را تحت تأثیر قرار داد.

در حال حاضر تمامی راه های اصلی گیلان باز است و بازگشایی راه های روستایی استان نیز با جدیت در حال انجام است.امدادرسانی به بیش از 13 هزار نفر در گیلان

هم‌چنین مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از امداد رسانی به 13 هزار و 643 نفر در پی بارش برف در این استان خبر داد و گفت: توزیع اقلام غذایی در 20 روستای صعب العبور انجام شده است.مهدی ولی پور اظهار کرد: همزمان با آغاز بارش برف در استان گیلان تا عصر 24 بهمن ماه به 13 هزار و 643 نفر گرفتار برف امدادرسانی شده است.

وی افزود: 719 نفر از نیروی های امدادی و ستادی جمعیت هلال احمر گیلان در قالب 142تیم، طی عملیات های مختلف نسبت به امدادرسانی اقدام کردند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان ادامه داد: تیم های واکنش سریع، سپاه قدس و تعدادی از سازمان های مردم نهاد همچون تیم آفرود در کمک رسانی ها با جمعیت همراه بودند، همچنین تاکنون 29 نفر از حادثه دیدگان ناشی از برف به مراکز درمانی انتقال یافتند.

ولی پور با اشاره به اسکان اضطراری تعدادی از مسافرین در پی بارش برف، اظهار کرد: برای 3500 نفر از مسافرین اسکان یافته در مکان های امن همچون مساجد ،باشگاه های ورزشی و راهداری های مسیر جاده ها،  اقلام غذایی نظیر، بسته های غذایی 72 ساعته(4645 بسته هر بسته برای 4 نفر)، آب معدنی (6936 بطری)، نان( 29750 قرص)، بیسکویت، کیک و کلوچه (4645 بسته)، خرما ( 1042 کیلو) و کمک های زیستی نظیر پتو (4875 تخته)، نایلون، گالن آب، روغن، موکت، فانوس و چراغ والور از سوی جمعیت هلال احمر استان گیلان توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به لجستیک جمعیت هلال احمر، یادآور شد: جمعیت هلال احمر با 142 دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی همچنان در حال فعالیت و خدمت به مردم و مسافران هستند.

ولی پور به خدمات هوایی جمعیت هلال احمر استان گیلان اشاره کرد و گفت: با مساعد شدن شرایط هوایی 12 سورتی پرواز صورت گرفت که 2 سورتی برای نجات 5 نفر در شهرستا های تالش و رودبار و 10 سورتی جهت توزیع اقلام غذایی در 20 روستای صعب العبور تا عصر روز گذشته انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد تصریح کرد: تلفن 112(ندای امداد) بصورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم است.

بارش برف که از شامگاه یکشنبه در مناطق مختلف گیلان آغاز شد تا عصر سه شنبه در مناطق مختلف استان به یک تا یک ونیم متر رسید که موجب قطعی آب و برق بسیاری از مناطق روستایی و شهری و مسدود شدن بخش زیادی از جاده های روستایی و نیز آزادراه رشت - قزوین شد.

: برای دریافت مشاوره درباره آب 88 روستای گیلان امشب وصل می شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آب 88 روستای گیلان امشب وصل می شود» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید