کد مطلب:  23157 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری انواع مختلفی دارد که یکی از پرطرفدارترین آن ها نوع قابل شستشوی آن است. آسمونی در این بخش...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

کاغذ دیواری قابل شستشو
کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری انواع مختلفی دارد که یکی از پرطرفدارترین آن ها نوع قابل شستشوی آن است. آسمونی در این بخش اطلاعات مفیدی در مورد کاغذ دیواری قابل شستشو همراه با تصاویر برای شما همراهان خوبمان تهیه و تنظیم کرده است که دعوت می کنیم تا پایان ما را همراهی کنید.

کاغذ دیواری های اکریلیک یا کاغذ های دارای لایه ونیل که به عنوان کاغذ دیواری های قابل شستشو به فروش می رسند را می توان با استفاده از اسفنج آغشته به محلول آب گرم و صابون تمیز نمود برای این منظور ابتدا توسط یک دستمال خشک گرد و غبار روی کاغذ را پاک نمایید. سپس طبق روش گفته شده به کمک آب گرم لکه های کاغذ دیواری را پاک کنید این عمل را هر نوبت در قسمت کوچکی از رول کاغذ و تا جایی انجام دهید که آب به پشت کاغذ نفوذ نکرده موجب بلند شدن کاغذ از روی دیوار نشود (این موضوع در محل قرارگیری رول های کاغذ دیواری در کنارهم اهمیت بیشتری خواهد داشت چرا که در این نقاط احتمال نفوذ آب به پشت کاغذ افزایش می یابد) . در نهایت پس از آبکشی٬ با استفاده از یک دستمال خشک کتان یا توسط حوله تمیز٬ سطح کاغذ را خشک نمایید. مطلب بهترین راه ها برای تمیز کردن کاغذ دیواری منزل! اطلاعات بیشتری در این زمینه به شما می دهد.

washable-wallpapers
washable-wallpapers

کاغذ دیواری قابل شستشو چه خصوصیاتی دارد ؟

 اگر به دنبال تغییر در دکوراسیون منزل خود هستید یکی از گزینه هایی که میتواند این تغییر را برای شما ایجاد کند استفاده از کاغذ دیواری به جای رنگ است .کاغذ دیواری ها دارای طرح های متفاوتی هستند و همین امر باعث شده که هر شخص با هر سلیقه ای بتواند از بین طرح های متفاوت طرح مورد علاقه خود را انتخاب کند.اما باید توجه داشت که آیا طرح مورد نظر قابلیت شستشو دارد یا خیر؟ این مهمترین سوال برای خریداران کاغذ دیواری است مخصوصاً برای خانم های خانه دار.به دلیل هزینه بالایی که برای خرید و نصب کاغذ دیواری انجام می گیرد مقرون به صرفه نیست که بعد از مدتی به علت کثیف شدنکاغذ آن را تعویض کرد ، در نتیجه راهکار اصلی برای این مسئله استفاده از کاغذ دیواری قابل شستشو می باشد

کاغذ دیواری قابل شستشو
کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری قابل شستشو طرح مدرن 

کاغذ و وینیل، هر دو پوشش های دیواری هستند که با توجه به تعریف رایج، از یک رویه چاپی چسبیده بر روی یک لایه آستری زیرکار تشکیل شده است.لایه رویی بعنوان یک سطح تزئینی عمل کرده که به صورت عمودی بر روی دیوار نصب می شود.کاغذها و وینیل ها مزایایی برای طراحی داخلی فراهم می آورند که از دوام تا قابلیت پنهان کردن نواقص سطح و ارائه نمودی زیبا و تزئینی به فضا را شامل می شود. در مقایسه با کاغذهایی که در بازار وجود دارند، پوشش های دیواری فضاهای مسکونی، با طیف گسترده ای از نقش ها و ایده ها، بیشتر برای تقویت حال و هوای موجود در فضا به کار می رود تاپوشش دیوارها که این پوشش ها به دو صورت وجود دارند  • کاغذ دیواری اتاق کودک
  • کاغذ دیواری اتاق خواب

washable-wallpapers
washable-wallpapers

ابعاد کاغذ دیواری 

کاغذهای دیواری مسکونی به عرض 50 سانت و 70 سانت و طول 10 متر مربع و 5/8 متر مربع تولید می شوند عرض ساخت آن بسته به شرکت تولید کننده متفاوت است و هیچ ارتباطی با کیفیت کاغذندارد

کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذ دیواری های وینیل (Vinyl) یا PVC (کاغذ دیواری قابل شستشو)

وینیل چیست ؟وینیل مشابه کاغذ دیواری بوده با این تفاوت که یک لایه پلاستیکی براق بر روی آن پرس شده که آن را بادوام تر و نظافت آن را ساده تر می نماید. PVCهمان مخفف پلی وینیل کلراید میباشد که این پوشش در برابر رطوبت از طرف سطح مقاوم است و میتوان آن را با دستمال مرطوب شده با آب نظافت کرد.لازم به ذکر است که وینیل علاوه بر استفاده در صنعت کاغذ دیواری در صنایع دیگر همچون ساخت لمینیت و کابینت سازی کاربرد دارد.

کاغذ دیواری قابل شستشو
کاغذ دیواری قابل شستشو

انواع اصلی کاغذ دیواری

کاغذ دیواری از منسوج نبافته (نان وون): مواد تشکیل دهندهٔ کاغذ دیواری غیر بافته شده از مخلوط الیاف فیبر سلولوزی بلند و الیاف نساجی در دستگاه کاغذ تولید شده است. این شبکه به وسیلهٔ مواد آکرلیک تقویت شده و به کمک رنگدانه‌ها یک نوع تاری ایجاد می‌کنند. افزودنی‌های خاص هم جهت ایجاد رطوبت، استحکام و قدرت جذب مورد استفاده قرار می‌گیرند. غیر بافته شده‌ها موادی را ایجاد کردند که از لحاظ ابعاد و اندازه تغییر شکل نمی‌دهد؛ بنابراین رطوبت مانند چسبی عمل می‌کند که بتوان کاغذ را بر روی دیوار نصب نمود. این تکنیک بسیار در وقت نصاب صرفه جویی نموده و نصاب دیگر نیازی به دوباره چسب زدن کاغذ و منتظر ماندن برای تکهٔ بعدی حین نصب ندارد. کاغذهای غیر بافته شده نصب بسیار آسانی دارند و دوباره نیز قابل استفاده می‌باشند. زیرا حالت خود را به خاطر مواد چسبنده‌ای که در پشت کاغذ هست از دست نمی‌دهند، مواقعی که نیاز به برداشتن کاغذ جهت انجام برخی امور مانند تعمیر سیستم تأسیسات و برق که پشت کاغذ در دیوار تعبیه شده‌اند است، می‌توان کاغذ را از دیوار جدا نموده و دوباره نصب نمود.

washable-wallpapers
washable-wallpapers

کاغذ با روکش وینیل: این کاغذ دیواری ماده‌ای کاغذی دارد که بر روی آن رویهٔ طرح دار با نمونهٔ وینیل آکرلیک و یا پلی وینیل کلراد (پی وی سی) اسپری و یا روکش شده است. این نمونه از از کاغذها در دستهٔ کاغذهای با قابلیت شستشو و ضد لک طبقه‌بندی می شوندو برای اکثر فضاها قابل استفاده می‌باشند. این نمونه از نمونهٔ سادهٔ آن بسیار در برابر چربی و رطوبت مقاوم تر است و حتی برای استفاده در آشپزخانه ها نیز مناسب است.

روکش پارچه‌ای: این کاغذ دیواری یک مادهٔ سبک وینیل از آکرلیک و یا وینیل مایع دارد. لایهٔ طرح دار آن روی این روکش چاپ شده است. عموماً این کاغذ سبکتر است و برای استفاده در فضاهایی که رطوبت کمتری دارند مانند نشیمن مناسب است.

کاغذ دیواری قابل شستشو
کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ با وینیل سخت و جامد: این نوع از کاغذ دیواری‌ها یک لایهٔ کاغذی لمینیت شده توسط یک روکش وینیلی جامد پوشش می‌دهد.

این نمونه کاغذها از آنجاییکه سطح طرح دار آنها روکش وینیلی بسیار قوی دارند کاملاً مقاوم هستند. این کاغذها هم در دسته‌بندی کاغذهای قابل شستشو و قابل کنده شدن قرار می‌گیرند. کاغذی با روکش وینیل جامد یا سخت در بسیاری از محیط‌های خانه که ممکن است رطوبت و چربی و لکه بگیرد قابل استفاده می‌باشد اما جهت استفاده در کارگاه‌ها و انباری‌ها و محیط‌هایی که تماس فیزیکی با کاغذ ایجاد می‌شود مناسب نمی‌باشند.

کاغذهای وینیل فابریک بک:در این کاغذها لایه‌ای پوشیده از وینیل سخت روی سطح دکوراتیوشان لمینیت شده است. انواع اصلی آن در زیر معرفی شده‌اند:

washable-wallpapers
washable-wallpapers

وینیل سخت یا جامد: این کاغذ شامل یک نوار وینیلی است که بر روی لایهٔ پارچه‌ای یا کاغذی لمینیت شده است؛ و عموماً بسیار مقاوم تر از نمونه‌هایی است که در بالا به آن اشاره شد زیرا وینیل از نوع جامد است و از نوع مایع آن استفاده نشده است. این گونه کاغذها برای مشتریانی که به دنبال کاغذ صد در صد قابل شستشو، ضد لک و مقاوم می‌گردند مناسب است.

کاغذی: این نمونه از کاغذها اشاره دارد به انواع کاغذ دیواری‌هایی که پایهٔ کاغذی دارند که سطح طرح دار بر روی آنها چاپ می‌شود. درست است، کاغذها روکش نشده‌اند، اما برخی روکشی دارند که بر روی جوهر کشیده شده و از آن محافظت می‌کند.

کاغذهای وینیلی نون وون (غیر بافته شده): این کاغذها از یک کاغذ نون وون با یک صفحهٔ وینیلی تشکیل شده‌اند. زیرا آنها در مقابل آب بسیار مقاوم و غیرقابل نفوذ هستند، عمدتاً از این کاغذ می‌توان در حمام و آشپزخانه استفاده نمود.

کاغذ دیواری قابل شستشو
کاغذ دیواری قابل شستشو

نظر خود را درباره «کاغذ دیواری قابل شستشو» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید