کد مطلب: 58501 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آیا جنگی بزرگ بین فلسطین و اسرائیل در راه است؟

آیا جنگی بزرگ بین فلسطین و اسرائیل در راه است؟

گروه های فلسطینی گفته اند این بزرگ‌ ترین حمله موشکی در تاریخ درگیری‌ها به اسرائیل است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

فلسطین و اسرائیل، چند روزی است که درگیر نزاع و نبردی جدی تر از قبل شده اند.

آسمونی: اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه بامداد روز چهارشنبه اعلام کرد که با بیش از 300 راکت و موشک، اسرائیل را هدف قرار داده است که این بزرگ‌ ترین حمله موشکی در تاریخ درگیری‌ها است.

اتاق مشترک اعلام کرد که این نبرد تا عقب نشینی دشمن از تجاوزاتش ادامه دارد.

نیروهای مقاومت به خانواده‌های شهداء و مجروحان فلسطینی درود فرستاد و با آنها همدردی کرده و بر پشتیبانی از آنها تاکید نمود و به آنها وعده داد که خون فرزندانشان تضییع نخواهد شد.

اتاق مشترک از مردم فلسطین در مناطق اشغالی در کرانه باختری و نوار غزه و داخل اراضی اشغالی خواست تا در هر مکان که برایشان امکاناتی فراهم است، به دشمن ضربه بزنند تا این دشمن از اقدامات خود در حق مقدسات و مردم فلسطین پا پس بکشد.

همچنین ارتش اسرائیل اذعان کرد که مقاومت فلسطین با حدود 1050 موشک اراضی اشغالی از دورترین مناطق تل آویو تا بئر السبع در شرق را هدفگیری کرده است.

از روز دوشنبه، در پی حملات هوایی شدید رژیم صهیونیستی به نوار غزه و درگیری‌ها در کرانه باختری و قدس اشغالی، 35 فلسطینی به شهادت رسیده و حدود 900 تن زخمی شده‌اند.

نشست اضطراری شورای امنیت

شورای امنیت سازمان ملل متحد برای دومین بار طی سه روز گذشته برای بررسی تحولات جاری در نوار غزه و شهر بیت المقدس تشکیل جلسه می‌دهد.

این نشست روز چهارشنبه دوازدهم مه به درخواست تونس، نروژ و چین برگزار خواهد شد. نشست قبلی اعضای شورای امنیت روز دوشنبه بدون اجماع بر سر صدور بیانیه‌ای مشترک در خصوص شدت گرفتن درگیری‌ها میان فلسطینیان و اسرائیل در بیت‌المقدس و نوار غزه به پایان رسیده بود.

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان و فعال در بخش‌های مُد و زیبایی، آرایشی و آشپزی
هم‌چنین علاقمند به سریال‌های کره‌ای و اطلاع رسانی در این خصوص داخل آسمونی

ثبت نظر درباره «آیا جنگی بزرگ بین فلسطین و اسرائیل در راه است؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 2 = ?