کد مطلب:  52522 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چهارم آوریل؛ روز جهانی پیاده روی تا محل کار

چهارم آوریل؛ روز جهانی پیاده روی تا محل کار

روز جهانی پیاده‌روزی تا محل کار یک مناسبت سالانه و ملی در آمریکا برای تشویق مردم به پیاده روی تا محل کار است.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

روز جهانی پیاده روی تا محل کار

روز جهانی پیاده‌روی تا محل کار یکی از مناسبت‌های مهم در ایالات متحده آمریکا است که با هدف تشویق مردم این کشور به پیاده‌روی، هر ساله گرامی داشته می‌شود. در این روز، مردم آمریکا از خانه خود تا محل کار را پیاده طی می‌کنند.

چگونه پیاده روی کنیم؟

پیاده‌روی باید از نوع راه‌رفتن تند یا دویدن آرام باشد؛ به نحوی که ضربان قلب به 100 تا 120 ضربان در دقیقه برسد. این ورزش تأثیر مثبتی بر استحکام زانو و مچ پا دارد و در پیشگیری از بروز آرتروز و پوکی استخوان بسیار موثر است. پیاده‌روی سالم‌ترین ورزشی است که به همه افراد با هر شرایطی که دارند توصیه می‌شود. با این حال، این ورزش باید طبق اصولی خاص انجام شود. در غیر این صورت، به بدن آسیب وارد کرده و نتیجه‌ای معکوس خواهد داشت. اولین اصلی که باید رعایت شود پوشیدن کفش مناسب است که حتماً باید بنددار بوده، قابلیت ارتجاعی داشته و تهویه هوای خوبی داشته باشد.

4 آوریل روز جهانی پیاده روی تا محل کار
چهارم آوریل؛ روز جهانی پیاده روی تا محل کار

 

کفش مناسب کفشی است که قوس پا را به خوبی حفظ کند. یک سری از کفش‌ها قوس پا را خوب حفظ نمی‌کنند. به عنوان مثال کفش‌هایی که در شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شود جزء همین دسته است که اصلاً برای یک پیاده‌روی سالم مفید نیستند.

افراد باید از جوراب، بلوز و شلوار نخی در حین پیاده‌روی استفاده کنند. اگر فردی پی در پی پیاده‌روی کند و از لباس پلاستیکی استفاده کند به پوستش آسیب می‌زند. در فصل گرم بهتر است صبح‌ها و در فصل سرما بهتر است 10 صبح و یا 5 بعدازظهر پیاده‌روی کنید. در محل‌هایی که با سنگ و کف‌پوش‌های سنگی پوشیده شده است نباید پیاده‌روی کرد؛ حتماً باید افراد بر روی چمن و یا آسفالت البته نه آسفالت‌های بتنی و سنگی پیاده‌روی کنند.

تکنیک پیاده بر اساس الگوی پاشنه و پنجه از اصول دیگری است که باید رعایت شود. به گونه‌ای که اول پاشنه بر روی زمین قرار بگیرد و پنجه از روی زمین جدا شود، دقیقاً چیزی شبیه به گهواره. هنگام پیاده‌روی دست‌ها حتماً باید کنار بدن حرکت کند، برخی دست‌هایشان هنگام پیاده‌روی در جیبشان است که اصلاً درست نیست.

اثرات فوری پیاده روی بر بدن

همه می‌دانیم پیاده‌روی به ما در رسیدن به وزن ایده‌آل، جلوگیری از ابتلا به بیماری‌هایی نظیر دیابت و مشکلات قلبی و نیز افزایش طول عمر کمک خواهد کرد، اما کمتر کسی از اثرات فوری پیاده‌روی آگاه است. سعی داریم با توضیح این اثرات، شما را به قدم‌زدن بیشتر و به دنبال آن زندگی با کیفیت‌تر ترغیب نماییم.

دیگر برای خوردن شیرینی حرص نمی زنید

قبل از این که یک بسته شیرینی بخرید و یا به مغازه بستی‌فروشی مراجعه کنید، پانزده دقیقه پیاده‌روی کنید. این کار می‌تواند حرص و اشتیاق‌تان را نسبت به این قبیل خوراکی‌ها کم کند. پیاده‌روی باعث افزایش قند خون در مغز شده و میل شما به شیرینی‌جات و هر نوع میان وعده دیگر را کم می‌کند.

شادتر از قبل می شوید

ورزش سبب تولید هورمون‌های نشاط‌آور مانند سروتونین و دوپامین در بدن شده و خلق و خوی شما را بهبود می‌بخشد. همچنین سبب تناسب اندام شما خواهد شد. افرادی که در طبیعت قدم می‌زنند، احساس شادی بیشتری نسبت به افرادی که در شهر پیاده‌روی می‌کنند دارند.

پر از خلاقیت می شوید

افراد در حین پیاده‌روی بهتر می‌توانند مسائل را حل کرده و پاسخ سوال‌ها را پیدا کنند. میزان خلاقیت در پیاده‌روی شصت درصد افزایش می‌یابد.

4 آوریل؛ روز جهانی پیاده روی تا محل کار
چهارم آوریل؛ روز جهانی پیاده روی تا محل کار

سطح انرژی تان بسیار افزایش می یابد

پیاده‌روی، قدرت اکسیژن‌رسانی خون به اندام‌های مختلف را افزایش می‌دهد. بنابراین، قدرت پردازش مغز نیز افزایش خواهد یافت. بیست دقیقه پیاده‌روی در روز می‌تواند تا شصت و پنج درصد میزان خستگی را کاهش دهد. اگر احساس می‌کنید که نمی‌توانید برنامه‌های روزانه‌تان را به خوبی پیش ببرید، به یک پیاده‌روی طولانی بروید. طبق بررسی‌ها حتی ده دقیقه فعالیت بدنی می‌تواند انرژی‌تان را به مدت دو ساعت بالا ببرد.

نسبت به میکروب های محیط اطرافتان مقاوم تر می شوید

اگر اهل ورزش‌های تعادلی مانند پیاده‌روی باشید، سیستم ایمنی بدنتان ارتقا یافته و قدرتمند می‌شود. لذا هنگامی که همکارتان در نزدیکی صورتتان عطسه می‌کند و یا مجبور هستید با کودک بیمارتان بازی کنید، به این راحتی‌ها بیمار نمی‌شوید. حداقل چهار بار پیاده‌روی در هفته و هر بار به مدت نیم ساعت، شما را نسبت به میکروب‌های محیط مقاوم می‌سازد.

به یک انسان سرحال تبدیل می شوید

به جای این که پس از صرف ناهار در محل کار، روی صندلی‌تان بنشینید و بی‌حرکت باشید، از جایتان بلند شوید و قدم بزنید. پیاده‌روی هنگام ظهر بسیار مفید است. دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که پیاده‌روی سی دقیقه‌ای در هنگام ظهر از سستی و بی‌حالی بعد از ظهر می‌کاهد و شما را فعال‌تر می‌سازد.

: برای دریافت مشاوره درباره چهارم آوریل؛ روز جهانی پیاده روی تا محل کار فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چهارم آوریل؛ روز جهانی پیاده روی تا محل کار» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید