کد مطلب: 58657 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
همه نبردهای والیبال ایران و کانادا تا امروز

همه نبردهای والیبال ایران و کانادا تا امروز

برای مرور بازیهای دو تیم ایران و کانادا نباید به گذشته های دور سفر کرد؛ زیرا تمامی نبردهای آنها به دهه اخیر خلاصه می شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

در رقابتهای جام جهانی والیبال در سال 2015 ایران و کانادا در دومین دیدار از هفته آخر رقابتها مقابل هم قرار گرفتند. رقابت دو تیم در هر سه ست پایاپای بود اما آخرین امتیازات نصیب کانادا شد تا این تیم با برتری(25-23) در ست اول، (29-27) در ست دوم و (26-24) در آخرین ست، ایران را شکست دهد. در پایان این رقابتها کانادا با یک برد بیشتر از ایران، عنوان هفتمی رقابتها را از آن خود کرد و ایران هم هشتم شد.

همه نبردهای والیبال ایران و کانادا تا امروز
همه نبردهای والیبال ایران و کانادا تا امروز

در سال 2018 دو تیم در حالی در لیگ ملتها مقابل هم قرار گرفتند که با توجه به فشردگی رقابتها، مسابقه این دو تیم می توانست سه پله، جایگاه تیم برنده را تغییر دهد. در این مسابقه که روز 3 ژوئن در آرژانتین برگزار شد، کانادا بعد از دو برد مقابل ایتالیا و آرژانتین میزبان، در برابر ایرانی قرار گرفت که یک برد از مسابقه با آرژانتین داشت و یک باخت از مسابقه مقابل ایتالیا. کانادا در برابر ایران به روند بردهای خود ادامه داد و با برتری در ستهای اول، دوم و چهارم با نتایج (25-23)، (25-22) و (25-21) موفق شد یک برد دیگر به کارنامه خود اضافه کند. ایران هم که فقط در ست سوم (25-21) برنده شده بود، با 7 برد و 8 باخت به کار خود در این مسابقات پایان داد و دهم شد. در حالی که کانادا با هشت برد و هفت باخت، عنوان هفتم مسابقات را از آن خود کرد.

سه ماه بعد، این دو تیم در رقابتهای جام جهانی مجددا در برابر هم ایستادند. ایران در دور اول گروهی عملکرد بهتری داشت و 4 برد و یک باخت نصیبش شد. اما کانادا با 3 برد و 2 باخت راهی دور دوم شده بود. رقابتهای دور دوم در گروههای چهار تیمه برگزار می شد و فقط یک تیم از هر گروه صعود می کرد. به همین خاطر بعد از باخت هر دو تیم در دیدار نخست، رقابت روز دوم ایران و کانادا، به نبردی حیاتی تبدیل شده بود. مسابقه ای که بازنده اش به شکلی قطعی از مسابقات حذف می شد.

volleyball-battles-between-iran-and-canada
volleyball-battles-between-iran-and-canada

در این مسابقه تیمها به صورت یکی در میان برنده ستهای مسابقه شدند. ابتدا کانادا(25-20) برد و بعد نوبت ایران با همین نتیجه بود. در ست سوم کانادا (25-15) برد و بعد نوبت به برد (25-23) ایران رسید تا همه چیز به ست سوم کشیده شود. جایی که کانادا (15-12) برد و مسابقه را (3-2) به سود خود تمام کرد. هرچند هیچ کدام از این تیمها از این گروه صعود نکردند اما همین برد باعث شد که کانادا نهم شود و ایران سیزدهم.

در سال 2019 و چهار سال بعد از نخستین تقابل دو تیم در جام جهانی، این دو تیم در حالی در جام جهانی والیبال حضور پیدا کردند که آن موقع، ایران تیم هشتم رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال بود و کانادا رتبه ششم را در اختیار داشت.

با این حال در مسابقه رو در رو، شرایط ایران بهتر بود و در روز چهار اکتبر، این ایران بود که بعد از باخت (25-18) در ست اول، به بازی برگشت و با برتری(25-23)، (27-25) و (25-19) نتیجه را (3-1) به نفع خودش کرد.

همه نبردهای والیبال ایران و کانادا تا امروز
همه نبردهای والیبال ایران و کانادا تا امروز

به این ترتیب ایران و کانادا هر دو با  4 برد و 7 باخت به کار خود خاتمه دادند و ایران هشتم شد و کانادا نهم.

و حالا یه بار دیگر دو تیم در حالی مقابل هم قرار می گیرند که در جدول مسابقات، در کنار هم قرار گرفتند. هر دو یک برد دارند و دو باخت و هر دو تیم چهار ست بردند و شش ست واگذار کرده اند.

باید منتظر ماند و دید که نبرد سال 2021 دو تیم، چه سرنوشتی دارد؟

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «همه نبردهای والیبال ایران و کانادا تا امروز»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 8 = ?