کد مطلب:  2331 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ویروس‌ها هم دیابت می‌آورند

ویروس‌ها هم دیابت می‌آورند

  کودکانی که به دیابت نوع اول دچار هستند با احتمال 10 برابر بیش‌تر از کودکان دیگر به عفونت‌های ویروسی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

کودکانی که به دیابت نوع اول دچار هستند با احتمال 10 برابر بیش‌تر از کودکان دیگر به عفونت‌های ویروسی آلوده هستند.

دانشمندان متوجه شدند برخی از انواع ویروس‌ها که در ابتلا به سرماخوردگی، آنفولانزا و حتی مننژیت نقش دارند می‌توانند در دچار شدن انسان‌ها به دیابت هم موثر باشند.

این بیماری عموما از دوران کودکی آغاز می‌شود. در این هنگام پانکردیابتاس تولید هورمون انسولین را متوقف کرده و به این ترتیب بدن نمی‌تواند میزان قند خون خود را کنترل کند.
مطالعات نشان می‌دهد میزان ابتلا به این بیماری بدون هیچ توضیحی در سطح جهان افزایش پیدا کرده‌ است.

فاکتورهای ژنتیکی در ابتلا به دیابت نوع اول موثر هستند، اما این عامل نمی‌تواند افزایش تعداد بیماران مبتلا به دیابت را در جهان توضیح دهد. به همین دلیل دانشمندان به دنبال عوامل محیطی برای توضیح این رویداد هستند.

در این میان دانشمندان به آنتروویروس‌ها مشکوک هستند. تحقیقات انجام شده روی 4 هزار و 448 نفر دانشمندان را به این نتیجه رسانده که بین این نوع عفونت ویروسی و بیماری دیابت رابطه بسیار قدرتمندی وجود دارد، به طوری که کودکانی که به دیابت نوع اول دچار هستند با احتمال 10 برابر بیش‌تر به این نوع ویروس‌ها آلوده هستند.

دکتر لین فریم مدیر تحقیقات سازمان دیابت انگلستان در این باره گفت: فاکتورهای زیادی در بروز بیماری دیابت موثر هستند، اما تحقیقات ما نشان می‌دهد عوامل محیطی نیز در این میان نقش زیادی دارند. در این میان ما متوجه شدیم برخی از انواع ویروس‌ها روی سلول‌های تولید کننده انسولین در پانکراس موثر هستند و می‌توانند عملکرد آن‌ها را دچار تغییر کنند.

در صورتی که این تحقیقات اثبات شوند ما باید در روش‌های انتخابی خود برای پیشگیری از این بیماری تجدید نظر کنیم و برخی از عوامل ویروسی را نیز در این میان مورد توجه قرار دهیم

: برای دریافت مشاوره درباره ویروس‌ها هم دیابت می‌آورند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «ویروس‌ها هم دیابت می‌آورند» در کادر زیر بنویسید :

9 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید