کد مطلب:  58210 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ماجرای پرواز عجیب قشم ایر چه بود؟ / اتوبوس یا هواپیما

ماجرای پرواز عجیب قشم ایر چه بود؟ / اتوبوس یا هواپیما

سخنگوی سازمان هواپیمایی: از نظارت‌های مردمی در تمام مراحل انجام پرواز و سفر استقبال می‌کنیم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

با انتشار ویدئویی از ازدحام مسافران در پرواز هواپیمایی قشم ایر، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت که به این مسئله رسیدگی کرده و تذکر داده ایم.

آسمونی: فیلمی در شبکه های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه در پرواز آبادان به مشهد شرکت هواپیمایی قشم ایر، بسیاری از مسافران همانند اتوبوس در وسط هواپیما ایستاده بودند.

ماجرای پرواز عجیب قشم ایر چه بود؟ / اتوبوس یا هواپیما
ماجرای پرواز عجیب قشم ایر چه بود؟ / اتوبوس یا هواپیما

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هر چند که پروتکل‌ها در این پرواز رعایت نشده و قانونا باید با قشر ایر برخورد شود اما باید این موضوع را هم در نظر گرفته مبدأ این پرواز استان خوزستان بوده که تمام مسافران برای جابه‌جایی از این استان باید تست PCR منفی ارائه داده باشند.

حسن ذیبخش درباره پرواز آبادان به مشهد شرکت هواپیمایی قشم ایر که طبق فیلمی که از این پرواز و از سوی یکی از مسافران منتشر شده، پروتکل‌های الزامی فاصله‌گذاری اجتماعی به رعایت نرسیده، اظهار کرد: شرکت هواپیمایی قشم ایر برای پرواز آبادان به مشهد هواپیمای ایرباس 320 را در نظر گرفته بود اما به علت نقص فنی این هواپیما، پرواز با آن تأیید نشد. بنابراین این شرکت هواپیمایی از هواپیمای آر جی استفاده کرد که ظرفیت این هواپیما از ایرباس 320 کمتر است.

وی افزود: ظرفیت هواپیمای آر جی برای پرواز 107 نفر است که بر اساس رعایت پروتکل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی باید 64 نفر مسافر در این هواپیما پذیرش می‌شد اما 90 مسافر پذیرش شده بود البته 15 صندلی در این هواپیما خالی بود و مسافری مازاد بر صندلی‌های هواپیما پذیرش نشده بود.

ذیبخش با تاکید بر اینکه از نظارت‌های مردمی در تمام مراحل انجام پرواز و سفر استقبال می‌کنیم، تصریح کرد: ظرفیت نظارتی ما محدود است بنابراین بسیار خوب است که مردم با انتشار مستندات بتوانند در بخش نظارت به ما کمک کنند اما این نظارت‌ها باید بر اساس وجدان باشد.

در فیلم منتشر شده از پرواز آبادان به مشهد شرکت قشم ایر، مسافر اعلام می‌کند که تعداد مسافران مازاد صندلی‌های موجود در هواپیما است که این یک گفته نادرست بوده و توضیح خلاف باور و از مسافران خواهشمندیم اگر موضوعی را می‌خواهند با نظارت‌های مردمی اطلاع‌رسانی کنند اطلاعات صحیح را به تصویر بکشند یا درباره آن صحبت کنند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره ماجرای پرواز عجیب قشم ایر چه بود؟ / اتوبوس یا هواپیما فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «ماجرای پرواز عجیب قشم ایر چه بود؟ / اتوبوس یا هواپیما» در کادر زیر بنویسید :

5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید