کد مطلب:  39506 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ ویتنام

معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ ویتنام

معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ ویتنام / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی ماموریت غیرممکن برای اژدهای...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ ویتنام / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی

ماموریت غیرممکن برای اژدهای طلایی

ویتنام در یک نگاه:

لقب : اژدهاهای طلایی رتبه کنونی در فیفا : 100 بهترین رتبه در فیفا : 84 ( سپتامبر 1998 ) بدترین رتبه در فیفا : 172 ( دسامبر 2006 ) اولین مسابقه رسمی: ویتنام جنوبی (2 - 3) هنگ کنگ ( 20 آوریل 1947 ، هنگ کنگ ) ویتنام شمالی (3 - 5) چین ( 4 اکتبر1956 ، چین ) بهترین برد : ویتنام (11 - 0) گوآم ( 23 ژانویه 2000 ، هوشی مینه ، ویتنام ) سنگین ترین شکست : ویتنام (0 - 6) زیمباوه ( 26 فوریه 1997 ، کوالالامپور ، مالزی ) ویتنام (0 - 6) عمان ( 29 فوریه 2003 ، اینچئون ، کره جنوبی ) تیم ملی ویتنام ، امسال به عنوان یک تیم کم تجربه و ناشناخته وارد جام ملتهای آسیا می شود . با این وجود، ویتنام یکی از تیمهای قدیمی فوتبال آسیاست . تیمی که حتی در اولین دوره این رقابت ها نیز به مرحله نهایی رسید ؛ آن هم در روزگاری که بسیاری از تیمهای غرب آسیا هنوز استقلال خود را به دست نیاورده بودند تا تیم فوتبالی داشته باشند .

vietnam-national-football-team
vietnam-national-football-team

پارک هانگ سئو سرمربی ویتنام

اولین بازی در جام ملت‌ها

ویتنامی ها  در 9 سپتامبر 1956 برای اولین بار در جام ملت های آسیا به میدان رفتند . رقابت ها در استادیوم حکومتی هنگ کنگ برگزار می شد و ویتنام جنوبی در حضور 30 هزار تماشاگر در برابر هنگ کنگ میزبان به میدان رفت . دیدار دو تیم از ساعت 19 به وقت محلی آغاز شد و  تران وانتونگ در دقیقه 30 اولین گل را وارد دروازه میزبان کرد . در ادامه ویتنام یک بار دیگر در دقیقه 64 توسط لی هو دوک از میزبان پیش افتاد اما در پایان به تساوی(2-2) قناعت کرد . این اولین و آخرین امتیاز ویتنام طی دو دوره حضور در جام ملتها بود .

نخستین و آخرین امتیاز

در ادامه مسابقات ، ویتنام جنوبی در روز 12 سپتامبر مقابل اسرائیل قرار گرفت و با نتیجه (2 - 1) شکست خورد تا شانسی برای قهرمانی نداشته باشد . اما مسابقه پایان ویتنام جنوبی مقابل کره جنوبی می توانست رتبه هردوتیم را در جدول تغییر دهد . کره جنوبی برای قهرمانی در جام حتما باید برنده می شد و ویتنام هم در صورت برد در این مسابقه می توانست حتی تا جایگاه دومی مسابقات صعود کند . در روز 15 سپتامبر ، مسابقه دو تیم به نبردی سراسر هیجان تبدیل شد. دیداری که در آن ، ویتنام دو بار در دقایق 20 و 51 بازی را به تساوی کشاند اما پس از آن تا دقیقه 66 چهار گل دیگر زده شد که سهم کره دو گل بیشتر بود و سرانجام بازی (5 - 3) خاتمه یافت تا ویتنام جنوبی عنوان چهارم مسابقات را از آن خود سازد .

معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ ویتنام
معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ ویتنام

پرچم و نقشه ویتنام

تیم چهارم آسیا

چهار سال بعد ویتنام یک بار دیگر در مرحله نهایی جام ملت ها حضور پیدا کرد . این بار خبری از مسابقات پایاپای دوره قبل نبود و ویتنام جنوبی در روز 14 اکتبر در مسابقه با کره میزبان (5 - 1) در هم کوبیده شد . سه روز بعد نوبت به باخت (2 - 0) از تایوان رسید و سرانجام پایان بخش مسابقات ویتنام جنوبی ، شکست (5 - 1) این تیم مقابل رژیم اشغالگر بود و ویتنام بدون امتیاز عنوان چهارم مسابقات را از آن خود ساخت .

vietnam-national-football-team
vietnam-national-football-team

انگوین ترونگ هوآنگ بهترین گلزن تیم ملی ویتنام

صعود به یک چهارم نهایی به لطف میزبانی

47 سال گذشت تا ویتنام یک بار دیگر شانس حضور در مرحله نهایی مسابقات را به دست آورد . این بار میزبانی مشترک با اندونزی ، مالزی و تایلند سبب شد تا ویتنام هم به صورت اتوماتیک وارد مسابقات شود و در نخستین دیدار خود در روز 8 جولای 2007 مقابل امارات قرار گیرد . دو گل از هیون کوآنک تان ( 64 ) و له کونگ وین ( 73 ) بردی باارزش مقابل امارات را رقم زد و در ادامه رقابتها ، ویتنام موفق شد قطر را (1 - 1) متوقف شد . در آخرین روز ، ویتنام (1 - 4) مقابل ژاپن تن به شکست داد اما در دیداری همزمان امارات مقابل قطر پیروز شد و چنین بود که یک بار به جمع برترین های آسیا وارد شود . در یک چهارم نهایی یک شکست (2 - 0) مقابل عراق در انتظار این تیم بود و ویتنام برای 12 سال از مسابقات جام ملتهای آسیا کنار رفت .

معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ ویتنام
معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ ویتنام

لوگوی فدراسیون

در مسیر امارات

ویتنام امسال برای صعود به جام ملت های آسیا مجبور شد در دو مرحله به میدان برود . این تیم در اولین مرحله گروهی نتایج زیر را به دست آورد : ویتنام (0 - 3) تایلند / ویتنام (1 - 1) عراق / ویتنام (4 - 1) تایوان تایلند (1 - 0) ویتنام / عراق (1 - 0) ویتنام / چین تایپه (1 - 2) ویتنام به این ترتیب ویتنام در بین چهار تیم گروه ، سوم شد و در مرحله بعد ، نتایج زیر را به دست آورد ویتنام (0 - 0) اردن / ویتنام (0 - 0) افغانستان / ویتنام (5 - 0) کامبوج اردن (1 - 1) ویتنام / افغانستان (1 - 1) ویتنام / ویتنام (1 - 2) کامبوج ویتنامی ها قبل از جام ملت های آسیا مقابل فیلیپین (2 - 1) و (4 - 2) ، مالزی (1 - 0) و کامبوج (3 - 0) پیروز شده اند و در برابر کره شمالی (1 - 1) و میانمار (0 - 0) به تساوی دست یافته اند . نوسان نتایج این تیم نشان می دهد که نباید آنها را دست کم گرفت و ممکن است آنها در برابر ایران ، در روز درخشان خود باشند .  

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ ویتنام فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی تیمهای جام ملتهای آسیا 2019 ؛ ویتنام» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید