کد مطلب: 29987 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرویس اشتراک ویدیو چیست؟

سرویس اشتراک ویدیو چیست؟

کمتر کاربری است که امروز ویدیو ذخیره نکند! اما شاید بزرگترین سوال بعد از ذخیره‌سازی این است که این ویدیو...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سرویس اشتراک ویدیو چیست؟

سرویس اشتراک ویدیو (video hosting service) اجازه بارگذاری ویدیو به افراد را می‌دهد. این سرویس ویدیو شما را در سرور خود ذخیره و نمایش می‌دهد و به افراد اجازه می‌دهد این ویدیو را با دیگران نمایش یا به اشتراک بگذارند. عموما به سرویس‎های میزبانی ویدیو، وب‌سایت‌های به اشتراک‌گذاری ویدیو گفته می‌شود.

وب سایت های پرطرفدار اشتراک ویدئو

3 وب‌سایت خارجی یوتیوب، دیلی موشن و ویمیو

2 وب سایت داخلی آپارات و ورزش 3

یوتیوب در حال حاضر بنابرآمار الکسا، سومین وب سایت پربازدید در جهان و 38 وب سایت پربازدید در ایران است. این وب‌سایت که متعلق به شرکت گوگل است، ماهانه 800 میلیون بازدید واحد (Unique) دارد.

وب سایت دیلی‌موشن که دومین وب‌سایت پربازدید در زمینه به اشتراک گذاری فیلم است براساس آمار الکسا رتبه 103 پربازدیدترین وب سایت در جهان و رتبه 21 در کشور مولد آن یعنی فرانسه را داراست.

وب‌سرویس آپارات نیز که نسخه فارسی ویدیو شیرینگ محسوب می‌شود، بنابر آمارالکسا هفدهمین وب‌سایت پربازدید در داخل کشور است. به جرات می‌توان گفت، آپارات بهترین سرویس فارسی به اشتراک‌گذاری ویدیو محسوب می‌شود. و بخش ویدیوی وب‌سایت ورزش 3 نیز در ایران بسیار هوادار دارد و این وب سایت‌ هم‌اکنون رتبه پنجمین وب‌سایت پردبازدید بنابر آمار الکسا داراست. در جدول زیر مقایسه کمی و کیفی از شاخص‌های مختلف این 5 وب‌سرویس انجام شده است تا در نهایت این شما باشید تا تصمیم بگیرید که ویدیوی خودتان را کجا منتشر کنید، البته شاید نیاز باشد از منظر ابزاری نیز این وب‌سرویس‌ها را تحلیل کنیم تا تصمیم‌گیری برای شما راحت‌تر باشد:

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

ثبت نظر درباره «سرویس اشتراک ویدیو چیست؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 4 = ?