مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  30102 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ویدیو چیست؟

ویدیو چیست؟

ویدیو فناوری الکترونیکی دریافت، ضبط، پردازش، ذخیره، انتقال و بازسازی تصاویر نامتحرک است که صحنه‌های...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ویدیو چیست؟
ویدیو چیست؟


ویدیو فناوری الکترونیکی دریافت، ضبط، پردازش، ذخیره، انتقال و بازسازی تصاویر نامتحرک است که صحنه‌های متحرک را نمایش می‌دهد. آسمونی در این بخش به معرفی کامل ویدیو می پردازد و تفاوت بین فیلم و ویدیو را به طور برای شما عزیزان شرح می دهد.

ویدیو چیست؟

فناوری ویدئو ابتدا برای سامانه‌های تلویزیونی گسترش یافت ولی پس از آن برای فراهم آوردن امکان نگاشت به صرفه، در فرمت‌های گوناگون گسترش یافت. همچنین می‌توان ویدئو را از راه اینترنت به شکل فیلم از نمایشگر رایانه دید.

ویدیو کلیپ (Video Clip) چیست؟

ویدیو کلیپ, کلیپ ها (تکه های بریده شده) از ویدیو هستند که معمولآ قسمتی از ویدیویی بلندتر تشکیل شده اند.

ویدیو کلیپ ها در فرمت دیجیتالی معمولآ در اینترنت یافت می شوند که عمده ویدیو کلیپ های جدید در طول سال 2006 بصورت پدیده ای جدید تاثیر بسزایی بر روی اینترنت و دیگر رسانه ها (مدیا) داشت.

ویدیو کلیپ ها شامل اخبار, وقایع ورزشی, ویدیوهای تاریخی, موزیک ویدیوها, برنامه های تلویزیونی و ترایلر فیلم هاست.

وب ویدیو (ویدیو آنلاین) در شکل کنونی خود نمایانگر همان چیزی ست که ما به آن ویدیو کلیپ می گوییم که توسط بسیاری از مردم عادی برروی اینترنت به کمک ویدیو هاستها با پهنای باند زیاد قرار داده شده اند. پیدایش این وب سایت ها هم تاثیر زیادی بر افزایش و پخش ویدیو کلیپ ها داشت. یکی از اولین و بزرگترین این وب سایت ها یوتیوب (YouTube) است.

در حال حاضر افزایش سریع و نفوذ ویدیو کلیپ در میان مردم سبب شده شبکه ها و کانل هایی برای پخش و یا نگهداری ویدیو کلیپ ها بوجود آورد که هم از نظر تبلیغاتی, رساندن مستقیم پیام و سریعتر بودن به نفع بسیاری از شرکت ها می باشد.

تفاوت میان فیلم و ویدیو چیست؟

چرا از فیلم استفاده کنیم؟

هنوز هم بسیاری از کارگردان‌ها، استفاده از فیلم را به علت سنتی بودن و درک بهتر نسبت به تکنولوژی‌های جدید ترجیح می‌دهند. دیگر مزیت‌های فیلم، عمق میدان و وسعت بالای نوردهی هستند.

عمق میدان یکی از مزایای فیلم

هنگام استفاده از فیلم 35میلی‌متری، عمق میدانی مناسب به دست می‌آید؛ به این معنی که ایجاد نواحی تار شده و خارج از فکوس راحت‌تر خواهد شد و چنین تکنیکی، کاربرد‌های بسیاری برای جلب توجه مخاطبین به سوژه یا سوژه‌های اصلی دارد.

وسعت نوردهی یکی از مزایای فیلم

ویکی‌پدیا وسعت نوردهی را اینگونه تعریف می‌کند: «مقدار نوری که یک ماده‌ی حساس به نور می‌تواند دریافت کرده و همچنان نتیجه‌ای مناسب به نمایش بگذارد.»

به طور ساده، وسعت نوردهی فیلم بسیار بالا‌تر از ویدیو است، در نتیجه نواحی تحت تاثیر نور در فیلم نسبت به محتوای دیجیتال بهتر رندر می‌شوند. این موضوع به این علت دارای اهمیت است که سینماتوگرافی به طور مستقیم با نور سر و کار دارد. مقایسه فیلم و ویدیو در این عرصه، مانند مقایسه‌ی نقاشی با انواع رنگ‌ها و نقاش دیگری که تنها رنگ‌های پایه را در اختیار دارد، است. هرچند به تکنولوژی پیوسته پیشرفت کرده و قطعا این فاصله روز به روز کم‌تر خواهد شد.

چرا از ویدیو استفاده کنیم؟

ویدیو روز به روز قوی‌تر می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی، ویدیو به زودی به فرمت استاندارد صنعت سینما تبدیل خواهد شد. سه دلیل اصلی برای انتخاب ویدیو وجود دارد: فضای کار، قیمت و قابلیت تکثیر.

فضای کار یکی از دلایل استفاده از ویدیو

سرعت کار با ویدیو واقعا بیشتر است. با فیلم، به جز ثبت تصاویر، باید به ظاهر کردن آن در شرایط خاص و تبدیل آن به فرمت دیجیتالی نیز بپردازیم. فیلم‌ها جهت ادیت توسط ابزار‌هایی مانند Avid یا Final Cut Pro به فرمت دیجیتالی قابل استفاده در کامپیوتر تبدیل می‌شوند.

اما در صورت استفاده از ویدیو، هیچ کدام از این مراحل وجود نخواهند داشت. شما به صورت مستقیم فیلم را روی هارد درایو یا SD ذخیره کرده و سپس به کامپیوتر منتقل می‌کنید. لازم به ذکر است نیازی به پردازش این نوع تصاویر نیست و می‌توانید چند ثانیه بعد از ثبت شدن آنها را تماشا کنید.

قیمت یکی از دلایل استفاده از ویدیو

فیلم واقعا گران‌قیمت است. 400 فوت فیلم 16 میلی‌متری که تنها برای 11 دقیقه کاقی‌ست، حدود 100 دلار قیمت دارد. در این صورت و استفاده از فیلم‌های پیشرفته‌تر، هزینه‌هایی هنگفت برای فیلم‌های طولانی به وجود خواهد آمد. در فیلمسازی دیجیتال، معمولا از کارت‌های SD برای ذخیره‌سازی استفاده می‌شود که قیمت مناسبی دارند.

قابلیت تکثیر یکی از دلایل استفاده از ویدیو

یکی دیگر از مزیت‌های ویدیو، قابلیت تکثیر پذیری آن است. دقیقا مانند دیگر فایل‌های موجود روی کامپیوتر، ویدیو‌ها نیز می‌توانند بار‌ها و بدون افت کیفیت کپی و جابجا شوند.
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره ویدیو چیست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ویدیو چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید