ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  25342 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اینترنت پرسرعت vdsl چیست؟

اینترنت پرسرعت vdsl چیست؟

در این بخش با نسل جدید اینترنت به نام vdsl آشنا خواهیم شد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

آشنایی با اینترنت پرسرعت VDSL

هر روزه شاهد پیدایش خطوط مختلف اینترنت پرسرعت هستیم. یکی از جدیدترین خطوط اینترنت پرسرعت، اینترنت پرسرعت vdsl است که آسمونی در این مقاله به معرفی کامل اینترنت پرسرعت vdsl می پردازد. دعوت می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.استفاده از خطوط با سرعت بالا به منظور دستیابی به اینترنت طی سالیان اخیر به شدت رشد داشته است. مودم های کابلی و خطوط ADSL دو رویکرد متفاوت در این زمینه می باشند. تکنولوژی های فوق امکان دستیابی کاربران را با سرعت مطلوب به اینترنت فراهم می نمایند. اینترنت به سرعت در حال رشد در تمامی ابعاد است.تلویزیون های دیجیتالی و پخش تصاویر ویدئویی دو کاربرد جدید در اینترنت بوده که علاقه مندان و مشتاقان زیادی را به خود جلب نموده است. به منظور ارائه خدمات فوق و سایر خدمات مشابه، کاربران و استفاده کنندگان اینترنت نیازمند استفاده از خطوط به مراتب سریع تر نسبت به وضعیت فعلی می باشند. مودم های کابلی و یا خطوط ADSL علی رغم ارائه سرعت مناسب در کاربردهائی که به آنها اشاره گردید، فاقد سرعت لازم می باشند.
اخیرا سازمان ها و شرکت های متعددی تکنولوژی VDSL )Very high bit-rate DSL) را مطرح نموده اند. برخی از شرکت ها اقدام به ارائه سرویس فوق در برخی از نقاط کشور امریکا نموده اند. VDSL پهنای باند بسیار بالائی را ارائه و سرعت انتقال اطلاعات 52 مگابیت در ثانیه است. سرعت فوق در مقایسه با DSL ( حداکثر سرعت 8 تا ده مگابیت در ثانیه ) و یا مودم های کابلی بسیار بالا بوده و قطعا نقطه عطفی در زمینه دست یابی به اینترنت از نظر سرعت خواهد بود. نقطه عطف قبلی، گذر از مرحله استفاده از مودم های با ظرفیت 56 کیلو بیت در ثانیه به broadband بود ( مودم های کابلی و خطوط DSL) .

سرعت VDSL

عملکرد VDSL، در اغلب موارد مشابه ADSL است. علی رغم شباهت های موجود در این زمینه اختلافات متعددی نیز وجود دارد. VDSL قادر به ارائه سرعت 52 مگابیت در ثانیه برای ارسال اطلاعات از اینترنت به کاربر (Downstream) و 16 مگابیت در ثانیه برای ارسال اطلاعات کاربر بر روی اینترنت (Upstream) است. سرعت های فوق بمراتب بیشتر از ADSL است.در ADSL حداکثر سرعت ارسال اطلاعات از اینترنت به کاربر، 8 مگابیت در ثانیه و سرعت ارسال اطلاعات از کاربر به اینترنت 800 کیلوبیت در ثانیه است. VDSL سرعت بالای خود را مدیون محدودتر شدن فاصله بین مشترکین و مرکز ارائه دهنده سرویس فوق است. حداکثر مسافت موجود 4.000 فوت ( 1.200 متر ) است.شرکت های تلفن در حال جایگزین نمودن اغلب تجهیزات ( مربوط به تغذیه اطلاعات ) به فیبر نوری می باشند. اکثر شرکت های تلفن از تکنولوژی FTTC)Fiber to the curb) استفاده می نمایند. شرکت های فوق قصد دارند که تمام خطوط مسی موجود را تا محلی که از آنها انشعاب گرفته شده و به منازل مشترکین توزیع می گردد، تعویض نمایند.

شرکت های تلفن در تلاش برای پیاده سازی سیستم Fiber To the Neighborhood)FFTN) می باشند. در روش فوق در عوض نصب کابل فیبر نوری در هرخیابان، FFTN دارای فیبر مورد نظر تا جعبه اتصالات ( انشعابات ) برای یک همسایه ( مشترک ) خاص است .با استقرار یک ترانسیور VDSL در منزل و یک VDSL gateway در جعبه تقسیم اتصالات، محدودیت فاصله کم رنگ خواهد شد. gateway باعث مراقبت از تبدیلات آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ که باعث غیرفعال شدن ADSL بر روی خطوط فیبر نوری می گردد. Gateway داده های ورودی و دریافت شده از ترانسیور را به پالس های نور تبدیل تا زمینه ارسال آنها از طریق فیبر نوری فراهم گردد.زمانیکه داده ها برای کامپیوتر کاربر ارسال می گردند( برگشت داده )، Gateway موجود سیگنال های ورودی از فیبر نوری را تبدیل و آنها را برای ترانسیور کاربر ارسال می نماید. فرآیند فوق در هر ثانیه میلیون ها مرتبه تکرار خواهد گردید. ADSL و VDSL صرفا دو نمونه از تکنولوژی های مربوط به DSL spectrum می باشند.

نظر خود را درباره «اینترنت پرسرعت vdsl چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره اینترنت پرسرعت vdsl چیست؟ فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید