کد مطلب: 45817 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
محله ونک

محله ونک

ونک محله اصیل و مدرن است که در شمال غرب تهران و همسایگی شهرک غربی قرار دارد ، در این متن توسط اطلاعات شهری آسمونی سعی شده تا اطلاعات مفید و کاربردی در مورد این
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نام محله : ونک موقعیت جغرافیایی : شمال غرب تهران منطقه شهرداری : منطقه 3 شهرداری تهران ، ناحیه 1 بافت : نوساز و قدیمی در کنار هم محدودیت ترافیکی : ندارد محله های همسایه : آرارات ، شهرک غرب ، امیر آباد ایستگاه های مترو : ندارد ایستگاه های بی ار تی : ایستگاه میدان ونک ( خط 7 ) ، ایستگاه ملا صدرا ( خط 4 ) قیمت هر متر مربع : 30 تا 40 میلیون تومان ( در سال 98 )

اطلاعات عمومی محله ونک 

بافت محله : این محله در سال های اخیر شروع به پیش رفت کرده و از ویژگی های این محله می توان به ساختمان ها و برج های بلند و مراکز خرید متعدد اشاره کرد . ونک هم اکنون محله ای مدرن است . تراکم جمعیتی : جمعیت این محله در حدود 22 هزار نفر است . قیمت ملک : قیمت ملک در محله ونک از 30 میلیون تومان شروع شده و به 40 میلیون تومان خاتمه میابد ( در سال 98 )

اطلاعات جغرافیایی محله ونک

همسایه های ونک : شمال این محله ، محله اوین قرار دارد ، از جنوب به محله امیر آباد راه دارد ، در شرق این محله ، آرارات قرار دارد ، محله شهرک غرب هم در غرب این محله قرار دارد . میادین و خیابان های اصلی : خیابان های ملا صدرا و شیخ بهایی از مهم ترین خیابان های این محله هستند و میدان های ونک و شیخ بهایی نیز دو میدان واقع شده در این محله هستند .

اماکن مهم محله ونک

بوستان ها و فضای سبز : از پارک های شاخص و مهم این محله می توان بهبوستان باغ ایرانی در خیابان شهید پیروزان و بوستان خوارزمی در خیابان شیخ بهایی شمالی اشاره کرد . حمل و نقل عمومی : این محله فاقد ایستگاه مترو است ولی در عوض ایستگاه های اتوبوس نسبتا زیادی در این محله قرار دارد که ایستگاه بی ار تی میدان ونک ( خط 7 ) ، ایستگاه بی ار تی پل مدیریت و ملاصدرا ( خط 4 ) و ایستگاه اتوبوس شیخ بهایی از جمله این ایستگاه ها هستند . پمپ بنزین ها : متاسفانه پمپ بنزینی در این محله یا در نزدیکی این محله وجود ندارد . مراکز خرید و تجاری : محله ونک دارای مراکز خرید زیادی است و برند های بزرگ و معروف پوشاک در این محله ساکن اند . برخی از این مراکز عبارت اند از مرکز خرید ونک درخیابان ونک ، مرکز خرید آسمان ونک واقع در خیابان ونک و مرکز خرید آیینه . سینما : سینما واقع در مجتمع فرهنگی ورزشی ونک تنها سینما موجود در این محله است . اماکن اداری : دفتر ازدواج شماره 384 در خیابان ملاصدرا ،  کلانتری 145 ونک واقع در خیابان ملاصدرا و یک دفتر پیشخوان دولت در  شمال میدان ونک قرار دارد . مراکز درمانی : از مهم ترین بیمارستان های این محله میتوان به بیمارستان بقیه الله در خیابان بهایی و بیمارستان آرمان در خیابان سئول اشاره کرد . مساجد : مسجد بقیه الله در خیابان شیخ بهایی و مسجد جامع ونک از مساجد مهم این محله هستند .

ثبت نظر درباره «محله ونک»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?