راستی آزمایی واریز یارانه معیشتی به خانوارها | آسمونی
کد مطلب: 49037 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
راستی آزمایی واریز یارانه معیشتی به خانوارها

راستی آزمایی واریز یارانه معیشتی به خانوارها

مسئولان وزارت رفاه در جمع اصحاب رسانه با برقراری تماس‌های تلفنی با دریافت کنندگان بسته معیشتی که به صورت تصادفی از لیست خانوار انتخاب شد، درباره دریافت بسته آنها سوال کردند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
راستی آزمایی واریز یارانه معیشتی به خانوارها - Validation of Livelihood Subsidies to Households
راستی آزمایی واریز یارانه معیشتی به خانوارها - Validation of Livelihood Subsidies to Households
راستی آزمایی واریز یارانه معیشتی به خانوارها - Validation of Livelihood Subsidies to Households

به گزارش ایسنا : حسین میرزایی، سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه تا امروز هفتم آذرماه، در مجموع حدود 4 میلیون و 600 هزار درخواست در کددستوری # 6369 * ثبت شده است که از این تعداد 10 تا 11 درصد سرپرست نبودند و یا درخواست تکراری بوده است گفت: بنابراین در مجموع حدود 4 میلیون درخواست ثبت شده است.

وی در پاسخ به اینکه آن دسته از سرپرستها که تلفن ندارند باید چه کنند؟ گفت: سرپرست می تواند با کدملی خودش سیم‌کارتی خریداری کند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت رفاه در راستای شفاف سازی و راستی آزمایی واریز یارانه معیشتی به 17 میلیون و 700 هزار خانوار ایرانی به صورت تصادفی با شماره تلفن دریافت کنندگان یارانه معیشتی تماس برقرار و از آنها سوال کرد که آیا واقعا بسته حمایتی دریافت کرده‌اند یا خیر؟.

میرزایی در این باره توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: وزارت رفاه وظیفه شناسایی مشمولان طرح را متناسب با شاخص‌هایی برعهده دارد. افراد را از کمترین تا بیشترین دارندگان وسع مالی انتخاب و لیست را در اختیار سازمان برنامه قرار دادیم که مبالغ حمایتی در سه مرحله واریز شد.



وی افزود: اکنون در این برنامه چند شماره را تصادفی انتخاب و با آنها تماس می‌گیریم که آیا مبلغ را دریافت کرده‌اند یا خیر؟.

طبق اطلاعات پایگاه داده وزارت رفاه چند نفر اول که به صورت تصادفی انتخاب شده بودند شماره تلفن همراهشان خاموش بود.

یک نفر با بعد خانوار 4 نفر که مبلغ 172 هزار تومان دریافت کرده بود، این دریافتی را تایید کرد.

خانم دیگری دارای بعد خانوار 1 نفر که طبق اطلاعات پایگاه داده مبلغ 55 هزار تومان دریافت کرده بود نیز دریافت بسته حمایتی را تایید کرد و گفت: بله، همان سری اول برایم واریز شد، ساکن استان خراسان هستم و 55 هزار تومان دریافت کرده‌ام و 70 سال سن دارم.

شخص دیگری از استان آذربایجان غربی نیز اعلام کرد که مبلغ 172 هزار تومان به حسابش واریز شده است.

شخص دیگری از استان کرمان نیز 172 هزار تومان مبلغ حمایت معیشتی را دریافت کرده بود.

همچنین فرد دیگری از استان اصفهان گفت که خانه و ماشین ندارم و بازنشسته‌ام، خانواده سه نفره هستیم و یارانه را دریافت کرده‌ایم.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره راستی آزمایی واریز یارانه معیشتی به خانوارها فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «راستی آزمایی واریز یارانه معیشتی به خانوارها»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 4 = ?