کد مطلب:  5382 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ولنتاین 2024 کی هست؟

ولنتاین 2024 کی هست؟

ولنتاین 2024 چه روزی است؟ ولنتاین یک روز خاص برای عاشقان است و همه در این روز سعی می‌کنند که عشقشان نسبت به یکدیگر را به بهترین شکل بیان کنند.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

ولنتاین، روز عشاق و یا روز عشق‌ ورزی (Valentine's Day) در فرهنگ مسیحی سده‌های میانه و سپس در فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشق است. این مناسبت هر سال در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود. این روز برگرفته از سنت روم باستان و مسیحیت است. اما تعریف دقیق آن چیست و ولنتاین1402 کی هست؟ با آسمونی همراه باشید.

تاریخ ولنتاین 1402در تقویم شمسی

25 بهمن 1402
1402/11/25

تاریخ ولنتاین 1445 در تقویم قمری

4 شعبان 1445
1445/06/04

تاریخ ولنتاین 2024 در تقویم میلادی

14 فوریه 2024
2024/02/14

ولنتاین چیست؟

روز عشق برای چه کسانی است؟ سابقهٔ تاریخی روز عشق به جشنی که به افتخار قدیس ولنتینو در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، باز می‌گردد. تاریخچه کامل و دقیق این جشن در دست نیست و آنچه از پیشینه این روز می‌دانیم با افسانه درآمیخته ‌است.

طبق یک افسانه مشهور در سده سوم میلادی، در روم باستان در دوران فرمانروایی کلاودیوس دوم، کشیشی به نام والنتین می‌زیسته است. کلودیوس عقیده داشت مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای مردان جوان امپراتوری روم ممنوع کرده بود. والنتین معتقد بود که این حکم ناعادلانه است؛ لذا مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد.

ولنتاین چی بخرم؟

روز ولنتاین نزدیک است و عاشقان در این روز با روش‌های مختلف به هم ابراز علاقه می‌کنند. این ابراز عشق معمولاً با فرستادن کارت یا خرید هدایایی مانند گل سرخ انجام می‌شود. گل سرخ نماد ولنتاین است. در انتخاب کادو برای پسر و دختر، این را بدانید که این کادو فقط ارزش معنوی و عاطفی دارد و بهتر است از خرید کادوهای گران‌قیمت و غیرمنطقی صرف‌نظر کنید. عروسک ولنتاین 2024 یکی از کادوهای پر فروش در این روز است.

کپشن و متن تبریک ولنتاین

ولنتاین چیست؟ روز عاشقان است. متن روز عشق عاشقانه برای تبریک این روز خاص یکی از کارهایی است که در این روز انجام می‌شود. استوری تبریک این روز ویژه در شبکه‌های اجتماعی نیز در سال های اخبر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

عکس نوشته و متن طنز روز عشق

بیشتر افراد در روز ولنتاین 2024 به دنبال خرید کادو و نوشتن کارت‌پستال برای فرد مورد علاقه خود هستند. برخی دیگر نیز متن‌ها و پیامک‌های طنز روز عشق را برای دوستان  خود ارسال می‌کنند.

ولنتاین 1400 چه روزی است؟

ولنتاین برای چه کسانی است و در چه کشورهایی برگزار می‌شود؟

برخی بر آنند که روز عشق فراتر از سنتی غربی است و پیش از این در بسیاری کشورهای جهان موجود بوده‌است.

  • چین

در کشور چین، مناسبنی وجود دارد که تحت عنوان «شب هفت‌ها» نامیده می‌شود. برابر با افسانه‌ای چینی، پسر گاوچران و دختر بافنده، در هفتمین روز هفتمین ماه از تقویم قمری در آسمان با یکدیگر ملاقات کردند. 

  • ژاپن

روایتی دیگر از این روز با اندکی تفاوت نسبت به چین، در ژاپن نیز موجود است که از آن به عنوان «تاناباتا» یاد می‌شود و برابر با هفتم ژوئیه تقویم خورشیدی‌ست. 

  • ایران

 در ایران باستان دو جشن از جهاتی با ولنتاین مشابهت داشته است. یکی جشن مهرگان که در شانزدهم مهر ماه برگزار می‌شده و در آن مردم به یکدیگر هدیه می‌داده‌اند و دیگر جشن اسفندگان یا سپندارمذگان بوده که پنجم اسفند برگزار می‌شده و مردان به همسران خود هدیه داده و از آن‌ها تجلیل کرده و آن‌ها را بر تخت می‌نشانده‌اند.

در ایران از سال 1389 تولید انواع پوستر، بروشور، جعبه و کارت‌های تبلیغاتی با نمادهای قلب، نیم قلب، گل رز قرمز و هر گونه فعالیتی مبنی بر اطلاع‌رسانی روز ولنتاین ممنوع است و از سوی مراجع قانونی با واحدهای متخلف برخورد قانونی می‌شود. گروهی دیگر به جای ولنتاین جشن سپندارمذگان که برگرفته از سنت‌های باستانی ایرانی است و در 29 بهمن برگزار می‌شود، را پیشنهاد می‌کنند. با این وجود، روز ولنتاین در میان معدودی از جوانان ایرانی محبوب است و آن را گرامی می‌دارند.

  • عربستان سعودی

در عربستان سعودی فروش محصولات مربوط به روز ولنتاین، مانند گل رز در سال 2002 و 2008 ممنوع شد و پلیس مذهبی این کشور از مغازه‌داران خواست تا چنین چیزهایی را به فروش نرسانند.

  • مالزی

در مالزی برخی مقامات حکومتی و مذهبی به‌ دلیل نامتناسب بودن این جشن با فرهنگ مسلمانان آن کشور، با به‌راه‌اندازی کمپین ضد ولنتاین، تلاش کرده‌اند مردم را از برگزاری مراسم در این روز نهی کنند. در چند ایالت مالزی، مقامات در صدد وضع قوانینی هستند که مانع از برقراری رابطهٔ جنسی ـ پیش از ازدواج ـ میان دخترها و پسرهای مجرد در هتل‌ها شوند. اما همهٔ مردم آن کشور با مواضع حاکمان آن کشور موافق نیستند و برخی برگزاری این جشن را بی‌ضرر می‌دانند.

عکس های عاشقانه ولنتاین 2024

ولنتاین مبارک عشقم

ولنتاین 1400 چه روزی است؟

 روز ولنتاین ایرانی روز ولنتاین ایرانی

 ولنتاین 1400 کی هست

: برای دریافت مشاوره درباره ولنتاین 2024 کی هست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ولنتاین 2024 کی هست؟» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید