کد مطلب:  5382 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ولنتاین 2022

ولنتاین 2022

ولنتاین 2022 چه روزی است؟ ولنتاین یک روز خاص برای عاشقان است و همه در این روز سعی می‌کنند که عشقشان نسبت به یکدیگر را به بهترین شکل بیان کنند.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

ولنتاین، روز عشاق و یا روز عشق‌ ورزی (Valentine's Day) در فرهنگ مسیحی سده های میانه و سپس فرهنگ مدرن غربی روز ابراز عشق است. این مناسبت هر سال در کشورهای مختلف جهان برگزار می شود. روز برگرفته از سنن روم باستان و مسیحیت می باشد. اما تعریف دقیق آن چیست و ولنتاین امسال 1400 کی هست؟ با آسمونی همراه باشید.

تاریخ ولنتاین 1400 در تقویم شمسی

25 بهمن 1400
1400/11/25

ولنتاین در تقویم قمری

12 رجب 1443
1443/06/12

تاریخ ولنتاین 2022 در تقویم میلادی

14 فوریه 2022
2022/02/14

ولنتاین چیست؟

روز عشق برای چه کسانی است؟ سابقهٔ تاریخی روز عشق به جشنی که به افتخار قدیس ولنتینو در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، باز می‌گردد. تاریخچه کامل و دقیق این جشن در دست نیست و آنچه از پیشینه این روز می‌دانیم با افسانه درآمیخته ‌است.

طبق یک افسانه مشهور در سده سوم میلادی، در روم باستان در دوران فرمانروایی کلاودیوس دوم کشیشی به نام والنتین می زیسته است. کلودیوس عقیده داشت مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای مردان جوان امپراتوری روم قدغن می‌کند. والنتین معتقد بود که این حکم ناعادلانه است؛ لذا مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد.

ولنتاین چی بخرم؟

روز valentine 2022 نزدیک است و عاشقان در این روز با روش های مختلف به هم ابراز علاقه می کنند. این ابراز عشق معمولاً با فرستادن کارت یا خرید هدایایی مانند گل سرخ انجام می‌شود. گل سرخ نماد ولنتاین است. در انتخاب کادو برای پسر و دختر، این را بدانید که این کادو فقط ارزش معنوی و عاطفی دارد و بهتر است از خرید کادو های گران قیمت و غیر منطقی صرف نظر کنید. عروسک ولنتاین 2022 یکی از کادوهای پر فروش در این روز است.

کپشن و متن تبریک ولنتاین

ولنتاین چیست؟ روز عاشقان است. متن روز عشق عاشقانه برای تبریک این روز خاص یکی از کارهایی است که در این روز انجام می شود. استوری تبریک این روز ویژه در شبکه های اجتماعی نیز در سال های اخبر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

عکس نوشته و متن طنز روز عشق

بیشتر افراد در روز ولنتاین 2022 به دنبال خرید کادو و نوشتن کارت پستال برای فرد مورد علاقه او هستند. برخی دیگر نیز متن ها و پیامک های طنز روز عشق را برای دوستان  خود ارسال می کنند.

ولنتاین 1400 چه روزی است؟

ولنتاین برای چه کسانی است؟

برخی بر آنند که روز عشق فراتر از سنتی غربی است که پیش از این در بسیاری کشورهای جهان موجود بوده‌است.

  • چین

در کشور چین، روزی موجود است که تحت عنوان «شب هفت‌ها» نامیده می‌شود. برابر با افسانه‌ای چینی، پسر گاوچران و دختر بافنده، در هفتمین روز هفتمین ماه از تقویم قمری در آسمان با یکدیگر ملاقات کردند. آخرین «شب ِ هفتها» در 30 اوت 2006 بود.

  • ژاپن

روایتی دیگر از این روز با اندکی تفاوت نسبت به چین، در ژاپن نیز موجود است که از آن به عنوان «تاناباتا» یاد می‌گردد و برابر با هفتم ژوئیه تقویم خورشیدی‌ست. 

  • ایران

 در ایران باستان دو جشن از جهانی با ولنتاین مشابهت داشته است. یکی جشن مهرگان که در شانزدهم مهر ماه برگزار می شده و در آن مردم به یکدیگر هدیه می داده‌اند و دیگر جشن اسفندگان یا سپندارمذگان بوده که پنجم اسفند برگزار می شده و مردان به همسران خود هدیه داده و از آنها تجلیل می کرده و بر تخت می نشانده اند.

در ایران از سال 1389 تولید انواع پوستر، بروشور، جعبه و کارت‌های تبلیغاتی با نمادهای قلب، نیم قلب، گل رز قرمز و هر گونه فعالیتی مبنی بر اطلاع‌رسانی در این روز ممنوع است و از سوی مراجع قانونی با واحدهای متخلف برخورد قانونی می‌شود. گروهی دیگر به جای آن جشن سپندارمذگان را که برگرفته از سنت‌های باستانی ایرانی است و در 29 بهمن برگزار می‌شود، را به جای این روز پیشنهاد می‌کنند. لذا پیشنهاد جایگزینی روز ولنتاین با این جشن را می‌دهند. با این وجود این روز در میان معدودی از جوانان ایرانی محبوب است و آن را گرامی می‌دارند.

  • عربستان سعودی

در عربستان سعودی فروش محصولات مربوط به این روز مانند گل رز در سال 2002 و 2008 ممنوع شد و پلیس مذهبی این کشور از مغازه داران خواست تا چنین چیزهایی را به فروش نرسانند.

  • مالزی

در مالزی برخی مقامات حکومتی و مذهبی به‌دلیل آنچه که «نامتناسب بودن» این جشن با فرهنگ مسلمانان آن کشور می‌دانند، با به‌راه‌اندازی کمپین ضد ولنتاین، تلاش کرده‌اند مردم را از برگزاری مراسم در این روز نهی کنند. در چند ایالت مالزی، مقامات در صدد وضع قوانینی هستند که مانع از برقراری رابطهٔ جنسی ـ پیش از ازدواج ـ میان دخترها و پسرهای مجرد در هتل‌ها شوند. اما همهٔ مردم آن کشور با مواضع حاکمان آن کشور موافق نیستند و برخی برگزاری این جشن را بی‌ضرر می‌دانند.

عکس های عاشقانه ولنتاین 2022

ولنتاین مبارک عشقم

ولنتاین 1400 چه روزی است؟

 روز ولنتاین ایرانی روز ولنتاین ایرانی

 ولنتاین 1400 کی هست

نظر خود را درباره «ولنتاین 2022» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید