کد مطلب:  42859 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ والنسیا ، خفاشی به شهرت بتمن

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ والنسیا ، خفاشی به شهرت بتمن

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی/ اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی والنسیا ، خفاشی به شهرت بتمنشش سال قبل...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی/ اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

والنسیا ، خفاشی به شهرت بتمن

شش سال قبل ، شرکت DC COMIC شکایتی علیه باشگاه والنسیا تنظیم کرد . دلیل این شکایت ، شباهتی بود که لوگوی والنسیا به بتمن داشت ؛ خفاشی که توسط شرکت DC COMIC طراحی شده بود . البته والنسیا در روز 18 مارس 1919 تاسیس شده بود و قدمت آن ، 15 سال بیشتر از شرکتی بود که نماد سینمایی بتمن را ابداع کرده بود . اما حضور یک خفاش در لوگوی والنسیا سبب شد که این تیم با عنوان Los Murcielagos ( خفاش ها ) در فوتبال اسپانیا شناخته شود .اما چرا یک خفاش نماد یک تیم فوتبال شده است ؟ پاسخ این سوال را باید در تاریخ شهر والنسیا جستجو کرد . در پرچم والنسیا می توان یک تاج پادشاهی ، یک سپر با راه راه قرمز و زرد و دو حرف  L مشاهده کرد که خفاشی بر فراز آنها، بالاهای خود را گسترده است .

valencia-logo-during-time
valencia-logo-during-time

گفته می شود که این نماد از نیمه اول قرن سیزدهم میلادی به عنوان پرچم والنسیا استفاده شده است . زمانی که جیمز اول شاه آراگون ، والنسیا و جزایر بالئاریک را فتح کرد و اجازه داد که آنها با حفظ استقلال خود ، بخشی از پادشاهی آراگون باشند . درباره این که چرا این جانور روی پرچم جیمز قرار گرفت نظرات مختلفی وجود دارد . اولین فرضیه این است که در آن منطقه خفاش های زیادی زندگی می کردند و خفاش ، نماد آن منطقه شده بود . آسمونی ، اما طبق روایتی دیگر زمانی که جیمز اول شهر را محاصره کرده بود تا آن را از چنگ مورها نجات دهد، یک خفاش روی پرچم او فرود آمد . زمانی که جیمز شهر را متصرف شد، فرود آمدن خفاش را به فال نیک گرفت و از آن به بعد، خفاش به جزئی از پرچم والنسیا بدل شد . تیم والنسیا بعد از تأسیس یک توپ فوتبال قهوه ای رنگ را به نماد خود، تبدیل کرد . روی این توپ ، تاج شاهی ، سپر قرمز و زرد و دو حرف C و V ( مخفف عبارت باشگاه والنسیا ) دیده می شد و خفاشی کوچک هم بالای تاج به چشم می خورد . دو سال بعد ، لوگو شباهت زیادی به لوگوی امروزی پیدا کرد . خفاش بزرگ تر شد و بالهای خود را بالای سپری باز کرد و عبارت والنسیا . اف . سی در آن دیده می شد . این سپر ، راه راه قرمز و زرد بود و توپی کوچک هم داخل آن، قرار گرفته بود .

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ والنسیا ، خفاشی به شهرت بتمن
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ والنسیا ، خفاشی به شهرت بتمن

تغییرات بعدی لوگو همگی جزئی بودند مثلا در سال 1941 خفاش کاملا سیاه شد و رنگ زرد ، کمرنگ تر گردید . از سال 1992 خفاش اندکی از روی سپر فاصله گرفت و رنگ توپ هم تیره تر شد . آسمونی ، رنگ قرمز هم به مرور زمان به نارنجی میل کرد و استفاده از پیراهن نارنجی توسط والنسیا باعث شد تا این تیم با لقب Taronges Els ( نارنجی ها ) در فوتبال اسپانیا شناخته شود . به این ترتیب والنسیا با حفظ نمادهای خود به مدت یک قرن ، مشهورترین خفاش ورزشی را به جهان معرفی کرده است . خفاشی که از لحاظ شهرت می تواند با نماد سینمایی بتمن رقابت کند .   اختصاصی آسمونی

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ والنسیا ، خفاشی به شهرت بتمن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ والنسیا ، خفاشی به شهرت بتمن» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید