کد مطلب: 44460 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آموزش استفاده از کارتخوان POS

آموزش استفاده از کارتخوان POS

استفاده از دستگاه های کارت خوان که خوشبختانه این روزها در اغلب فروشگاه های بزرگ و کوچک و حتی دکه های روزنامه فروشی پیدا می شود راهکار مناسبی برای کاهش استفاده
زمان مطالعه: 2 دقیقه

دستگاه کارتخوان چه کاربردی دارد؟

امروزه کمتر کسی برای رفتن به خرید با خود پول زیادی حمل می‌کند و غالبا پرداخت‌های خود را از طریق کارت‌های بانکی انجام می‌دهد. اگر کار با دستگاه کارتخوان pos را نمی دانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که آموزش استفاده از کارتخوان POS را منتشر می کنیم.

آموزش استفاده از کارتخوان POS
آموزش استفاده از کارتخوان POS

آموزش استفاده از کارتخوان POS

استفاده از دستگاه های کارت خوان که خوشبختانه این روزها در اغلب فروشگاه های بزرگ و کوچک و حتی دکه های روزنامه فروشی پیدا می شود راهکار مناسبی برای کاهش استفاده از پول نقد و کاهش مضرات استفاده از پول می باشد. کارشناسان همواره توصیه می کنند به دلیل پیشگیری از سوء استفاده احتمالی از کارتتان شخصا کارت بکشید و از گفتن رمز به فروشنده خودداری نمایید. اما روش استفاده صحیح از کارت خوان به این نحو است.
1- ابتدا کارت را داخل دستگاه بکشید. (سمتی که فلش راهنمای کارت نشان داده و در راستای قسمت مشکی رنگ پشت کارت.)
2- جمله (ورود مبلغ ) را مشاهده می کنید ، مبلغ  را توسط کلیدهای اعداد به ریال وارد نموده و کلید تایید را بفشارید .
3- جمله ( مبلغ تایید می شود ) را مشاهده می کنید ، اگر مبلغ وارد شده صحیح است کلید تایید و در صورت مغایرت ، کلید لغو را بفشارید
4- جمله ( ورود رمز کارت ) را مشاهده می کنید . رمز کارت خود را وارد ، سپس کلید تایید را بفشارید .
5- جمله ( لطفا صبر کنید ) را مشاهده می کنید . دستگاه در حال ارتباط با مرکز است .
6- در انتها دستگاه یک پرینت به شما خواهد داد که متعلق به خود شماست .
7- یک نسخه پرینت هم برای صاحب فروشگاه ارائه می شود.

تذکر: در حفظ و نگهداری رمز خود نهایت دقت را مبذول فرمایید. پس از انجام  عملیات مبلغ کارت از حساب شما کسر و به حساب فروشنده واریز می شود.

توجه : شایان توجه است که این رسید پس از مدتی در اثر برخورد با نور محو می شود لذا اگر نگهداری این رسید برای شما مهم است می بایست از آن کپی بگیرید.

دریافت موجودی

امکان دریافت موجودی کارت از دستگاههای کارت خوان فروشگاهی وجود دارد. برای دریافت موجودی کارت ،گزینه دریافت موجودی کارت یا موجودی کارت را انتخاب نموده و کلید ثبت یا ورود را فشار دهید ، سپس رمز کارت را وارد نموده و کلید ثبت یا ورود را فشار دهید. دستگاه یک قطعه رسید مبنی بر موجودی شما را ارائه می دهد.

برگشت کالا

در صورت انصراف از خرید کالا ، گزینه برگشت کالا را انتخاب نموده و دکمه ثبت یا ورود را فشار دهید سپس رمز ورود ترمینال که این رمز فقط در نزد فروشنده است را وارد نمائید سپس سریال ترا کنش را که بر روی رسید خرید درج شده است را وارد نمائید پس از انجام این مراحل مبلغ به حساب خریدار برگشت می خورد و به حساب ایشان اضافه می گردد.

توضیح1: تراکنش به هر عملیات بانکی که از طریق اینترنت ، دستگاههای خود پرداز ، دستگاههای کارت خوان ، تلفن ثابت و تلفن همراه انجام شود گفته می شود.

توضیح2: عضو شتاب به بانکهای میگویند که از طریق بانک مرکزی این بانکها به هم مرتبط بود و میتوان با کارت بانکی آنها از تمامی دستگاههای خود پرداز یا کارتخوان عضوپول برداشت یا کالا خرید کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره آموزش استفاده از کارتخوان POS فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

من فارغ التحصیل رشته فناوری اطلاعات هستم، کتاب های زیادی در مورد فناوری خوندم و علاقه زیادی به حوزه تکنولوژی دارم، سعی میکنم محتواهای خوبی در حوزه فناوری تولید کنم.

نظر خود را درباره «آموزش استفاده از کارتخوان POS» در کادر زیر بنویسید :

2 * 9 = ?