کد مطلب:  48520 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
خشم وزیر خارجه آمریکا از بی‌فایده بودن خروج آمریکا از برجام

خشم وزیر خارجه آمریکا از بی‌فایده بودن خروج آمریکا از برجام

وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه ضمن خشمگین بودن از بی‌فایده بودن خروج آمریکا از برجام در توییتی مدعی شد که خرید و فروش تسلیحات یکی از دلایل ایران برای باقی ماندن در توافق هسته‌ای (برجام) است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
خشم وزیر خارجه آمریکا از بی‌فایده بودن خروج آمریکا از برجام
خشم وزیر خارجه آمریکا از بی‌فایده بودن خروج آمریکا از برجام
خشم وزیر خارجه آمریکا از بی‌فایده بودن خروج آمریکا از برجام - US Secretary of State's outrage over the uselessness of America's withdrawal from jcpoa

به گزارش آسمونی : مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه در توییتی با فاجعه‌آمیز خواندن برجام نوشت، بهترین استدلالی که حسن روحانی برای ماندن در توافق هسته‌ای با ایران دارد این است که بتوانند به خرید و فروش پهپاد، موشک، تانک، جت و ... بپردازند. روحانی به خواسته خود می‌رسد مگر آنکه شورای امنیت سازمان ملل تحریم‌ های تسلیحاتی علیه ایران را پیش از هجدهم اکتبر سال 2020 تمدید کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در جمع مردم رفسنجان با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: سال‌هاست خرید سلاح از طرف ایران طبق قطعنامه سازمان ملل ممنوع است و ما نمی‌توانیم سلاح خود را بفروشیم اما اگر برجام را نگه داریم سال آینده تحریم  تسلیحاتی ایران برداشته می‌شود و ما می‌توانیم به راحتی هم سلاح بخریم و هم بفروشیم.وی ادامه داد: امروز می‌توانیم از توافق خارج شویم اما قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ایران باز می‌گردد، منافع ما در ماندن در برجام است؛ ما برجام را حفظ می‌کنیم اما در عین حال پله پله تعهدات خود را کاهش می‌دهیم. نمی‌شود ما 100 درصد تعهدات خود را اجرا کنیم ولی طرف مقابل آن را اجرا  نکند.

رییس جمهور با بیان این که «امروز شرایط ما در توان هسته‌ای نسبت به هر زمانی بهتر است» گفت: ما در این سال‌ها تحقیقات خود را ادامه دادیم و تعداد سانتریفیوژهای کشور از 5 نوع به 15 نوع رسیده است. ما توافق را حفظ می‌کنیم و حقوق مردم را پاس داشته و تسلیم فشار دشمن نمی‌شویم. این مسیر یک مسیر تعامل است.روحانی تاکید کرد: ما دست روی دست نگذاشتیم و چشم امیدمان به بیرون از مرزها نیست؛ امید ما اول به خداوند و بعد  دست پر برکت و پر توان ملت ایران است.

دولت آمریکا با روی کار آمدن دونالد ترامپ از توافق بین المللی هسته‌ای خارج شد و با اتخاذ رویکرد تروریسم اقتصادی علیه ایران شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایرانیان اعمال کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره خشم وزیر خارجه آمریکا از بی‌فایده بودن خروج آمریکا از برجام فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «خشم وزیر خارجه آمریکا از بی‌فایده بودن خروج آمریکا از برجام» در کادر زیر بنویسید :

4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید