مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  47587 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
وزیر انرژی آمریکا استعفا می‌کند

وزیر انرژی آمریکا استعفا می‌کند

یک رسانه آمریکایی از قصد وزیر انرژی این کشور برای اعلام استعفای خود از این سمت تا پایان ماه نوامبر میلادی خبر داده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
وزیر انرژی آمریکا استعفا می‌کند - US Secretary of Energy resigns
وزیر انرژی آمریکا استعفا می‌کند - US Secretary of Energy resigns
وزیر انرژی آمریکا استعفا می‌کند - US Secretary of Energy resigns

به گزارش آسمونی : منابع آگاه به یک رسانه آمریکایی گفته‌اند «ریک پری»، وزیر انرژی این کشور تا پایان ماه نوامبر از این سمت استعفا خواهد کرد.

سه منبع مطلع روز پنجشنبه این موضوع را به پایگاه خبری-تحلیلی پولیتیکو گفته‌اند. پری، قبل از پیوستن به کابینه ترامپ در سال 2017 فرماندار تگزاس بود.

پولیتیکو نوشته ریک پری توانسته بود خودش را از اکثر جنجال‌هایی که دامنگیر دولت ترامپ می‌شد، دور نگاه دارد، اما سفرهای او به اوکراین این بار او را درگیر تحقیقات استیضاحی کرده که برای «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و حلقه نزدیکان او دردسرساز شده است. با وجود این، دو نفر از منابع مورد استناد پولیتیکو، تصمیم «پری» برای خروج از دولت را با این رسوایی‌ مرتبط ندانسته‌اند و گفته‌اند که او از چند ماه پیش این تصمیم را گرفته است.

گمان می‌رود «دن برولیت»، معاون ریک پری جایگزین او شود.

گزارش‌ها حاکی است ترامپ در گفت‌وگوی تلفنی خود با رئیس‌جمهور اوکراین در روز 25 جولای (سوم مهرماه) او را برای تحقیقات فساد از کسب و کار خانوادگی جو بایدن تحت فشار قرار داده است.

بایدن، یکی از سیاستمداران دموکراتی است که برای کسب نامزدی این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 تلاش می‌کند. در صورتی که او بتواند به این هدف دست پیدا کند، رقیب انتخاباتی ترامپ خواهد بود.

افشاگری که گفته می‌شود یک افسر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) است با تنظیم شکوائیه‌ای علیه ترامپ او را به سوءاستفاده از قدرت، استفاده از امکانات دولت برای پیشبرد اهداف شخصی و دعوت از یک کشور خارجی جهت دخالت در مسائل داخلی آمریکا متهم کرده است.

«نانسی پلوسی»، رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا روز سوم مهرماه رسماً آغاز تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ را اعلام کرد و این تحقیقات فعلاً در حال انجام هستند.

ترامپ به جنجال‌های برپاشده بر سر این تماس تلفنی واکنش متفاوتی نسبت به سایر جنجال‌ها نشان نداده. او تماس تلفنی با همتای اوکراینی خود را «بی‌نقص» و اتهامات مطرح‌شده علیه خودش را «ساختگی» و توطئه دموکرات‌ها توصیف کرده است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره وزیر انرژی آمریکا استعفا می‌کند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «وزیر انرژی آمریکا استعفا می‌کند» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید