کد مطلب: 44192 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مقامات آمریکایی مدعی کاهش تنش‌ها با ایران شده اند

مقامات آمریکایی مدعی کاهش تنش‌ها با ایران شده اند

چندین مقام آمریکایی به سی‌ان‌ان گفته‌اند تنش‌ها بین کشورشان و ایران رو به کاهش است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مقامات آمریکایی مدعی کاهش تنش‌ها با ایران شده اند - US tensions with Iran مقامات آمریکایی مدعی کاهش تنش‌ها با ایران شده اند - US tensions with Iran

به گزارش آسمونی:به نقل از سی‌ان‌ان، چندین مقام آمریکایی اظهار داشته‌اند که تنش‌ها بین آمریکا و ایران در خاورمیانه رو به کاهش است.

تنها یک ماه پس از آن‌که آمریکا به بهانه احتمال حمله ایران به نیروهای آمریکایی در خاورمیانه اقدام به تقویت حضور نظامی خود در منطقه کرد، چندین مقام آمریکایی از کاهش تنش‌ها بین کشورشان و ایران سخن گفته‌اند.

یک مقام نظامی آمریکا که مستقیماً در جریان آخرین تحولات مربوطه قرار دارد، به سی‌ان‌ان گفته است: «به نظر می‌رسد که تنش‌ها تا حدی کاهش یافته‌اند ولی ما همچنان به‌دقت همه چیز را زیر نظر داریم. ما آرام ننشسته‌ایم و کماکان هوشیاریم.»

چندین مقام آمریکایی به سی‌ان‌ان گفته‌اند که حتی پیام‌های اولیه‌ای از طریق طرف‌های ثالث به ایران ارسال شده اما بر اساس اطلاعات رسیده به پنتاگون، ایران این پیام‌ها را جدی نگرفته است.

رئیس‌جمهور آمریکا که امید داشت با خروج از برجام و بازگرداندن تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، خواسته‌های خود را به ایران تحمیل کند و به‌زعم خود پیروزی سیاسی بزرگی به‌دست بیاورد، پس از آن‌که متوجه شد نمی‌تواند با حربه تحریم‌ها به هدف خود برسد، راه دیگری را در پیش گرفته و به تهدیدهای توخالی نظامی روی آورده است؛ راهکاری که تا به امروز نتیجه‌ای برای ترامپ و اعضای تندروی کابینه‌اش به‌همراه نداشته است.

در شرایطی که همه شواهد و قرائن نشان می‌دهند که آمریکا اساساً توانی برای راه‌اندازی جنگی دیگر را ندارد، دولت ترامپ در ابتدا از تهدید به تقابل نظامی با ایران دم زد و وقتی نشانه‌ای از عقب‌نشینی مشاهده نکرد به تمنای مذاکره روی آورد و حتی شماره تلفنی را در اختیار سفارت سوئیس در تهران (حافظ منافع آمریکا در ایران) قرار داد تا در صورت لزوم به مقامات ایران تحویل داده شود.

با این حال ایران بارها تأکید کرده است که تن به مذاکره با دولت زورگو و عهدشکن آمریکا نخواهد داد و آمریکا هرگز نخواهد توانست ایران را با تحریم و تهدید به پای میز مذاکره بکشاند.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «مقامات آمریکایی مدعی کاهش تنش‌ها با ایران شده اند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 6 = ?