کد مطلب:  58436 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چه کسانی برای ازدواج اصلا مناسب نیستند؟

چه کسانی برای ازدواج اصلا مناسب نیستند؟

بيشتر روان‌شناسان خانواده معتقدند نامناسب‌ترین افراد برای ازدواج و تشکیل زندگی مشترک کسانی هستند که مبتلا به اختلال شخصیتی باشند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به نام یگانه عالم

بیشتر روان‌شناسان خانواده معتقدند نامناسب‌ترین افراد برای ازدواج و تشکیل زندگی مشترک کسانی هستند که مبتلا به اختلال شخصیتی باشند.
کسی که مبتلا به اختلال شخصیتی است در زندگی شخصی خود و با تمام روابط بین فردی خود مشکل دارند ولی معتقد هستند که خودشان سالمند و دیگران دچار مشکل هستند و همیشه انگشت اتهام به سمت دیگران دارند و اگر کسی از آنها بخواهد که به پزشک مراجعه کنند در جواب میگویند خودت مشکل داری نه من!
ارتباط برقرار کردن با این افراد کاری بسیار سخت است و نیاز به درمان طولانی مدت دارند.
بطور مثال کسیکه خودشیفته است خودش را بسیار بزرگ و مهم میبیند، تحمل انتقاد را ندارد، همیشه فکر میکند که حق با آنهاست و توانایی پذیرش مشکلات خود و درمان را ندارد با دیگران نمیتواند همدلی کند بلکه آدمی است حسود و مغرور و همیشه نیازمند تایید دیگران است فقط خودش و نیازهایش برایش مهم است نه دیگران. درواقع محیط دید او فقط خودش است و تایید و تعریف دیگران ازاو.
قطعاً زندگی با چنین فردی با شکست مواجه میشود.
قابل توجه بسیاری از عزیزان تا مطلبی باب میلشان پیش نمیرود به طرف مقابل خود انواع برچسبها را میزنند باید توجه داشت که هرنوع اختلال شخصیتی فقط باید توسط پزشک تایید و تشخیص داده شود پس برحسب سلیقه خود هرگز به کسی برچسب نزنید.
(سارافلاحی-کارشناس ارشد روانشناسی)

: برای دریافت مشاوره درباره چه کسانی برای ازدواج اصلا مناسب نیستند؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چه کسانی برای ازدواج اصلا مناسب نیستند؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید